Skip to content
Avene Antirougeurs Serisi

Avene Antirougeurs Ürünleri

Share on facebook
Share on twitter

Avene Antirougeurs serisi ciltte görülen kızarıklıklara karşı geliştirilmiş yüz bakım ürünleri sunmaktadır. Cildimiz tüm organlarımız gibi hava koşulları, stres, beslenme ve genetik nedenler gibi birçok faktörden dolayı farklı reaksiyon verebilir.

Avene Antirougeurs Serisinin Hakkında Bilgiler

Avene Antirougeurs serisi bu tür hassas ve reaksiyonlara açık cilt tipleri için özel olarak geliştirilmiş formülüyle cildin tepkilerini yatıştırıcı ideal bir bakım sağlamak için kullanılır. Hassasiyet gösteren ciltlerin günlük bakımını sağlamak için nemlendirici ve cilt bariyerlerini güçlendirici bakım ürünleri kullanılarak cilde koruyucu kalkan oluşturulabilir. Avene kızarıklık karşıtı krem ile cildinizin koruma sağlayarak cilt bariyerlerini güçlendirici etki ile cildinize sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Avene markasının geliştirdiği ürünlerde içeriğinde yer alan Avene Thermal Su ile cildi yatıştırıcı, nemlendirici ve yumuşatıcı bakım sağlar.

Avene Antirougeurs kızarıklık giderici bakım kremi özellikle hassas ve kızarık ciltler için geliştirilmiştir.
Ancak bölgesel cilt kızarıklıkları, kuru, normal ve karma ciltler için özel ürün çeşitliliğine sahiptir. Kuru, normal ve karma ciltlerde oluşan kızarıklıklara karşı cilt tiplerine uygun formülasyonlara sahip ürünler sunmaktadır.
Avene markası ürünlerinde hassasiyet gösteren cilt tiplerini dikkate alarak yüksek toleransa sahip ürün çeşitliliğine sahiptir. Termal suyun, cildi rahatlatıcı, hafif formülüyle ürünlerine hayat kaynağı sağlamıştır.

Güneş ışınlarının cilt üzerinde yararlı ve zararlı birçok etkisi bulunmaktadır. Cilt güneş ışınlarından D vitamini ihtiyacı karşılar. Vücuda ve cilde birçok faydalı etkisi uzmanlar tarafından uzun yıllardan beri söylenmektedir. Bunun yanında cildin aşırı güneşe maruz kalması olumsuz sonuçları beraberinde getirmektedir. Güneşin Uva ve Uvb ışınlarına aşırı maruz kalması ciltte yanık, kızarıklık ve gerilme gibi sonuçlara daha ileri düzeyde ise cilt, deri hastalıkları ve kanser gibi sonuçlara sebebiyet vermektedir.

Hassas Ciltlerin Cilt Üzerindeki Etkisi

Cilt üzerindeki kızarıklıklar genelde cildin hassaslığından kaynaklanmaktadır. Cilt bariyerlerinde meydana gelen bariyer fonksiyonu bozukluğu, cildin daha savunmasız ve tepkisel reaksiyonlar vermesine neden olmaktadır. Cilt üzerindeki hassasiyet ciltte kızarıklık, kaşıntı ve yanma gibi olumsuzluklara neden olur. Savunmasız yapıya sahip cildi koruyucu ve besleyici bakım sağlayarak yatıştırmak mümkün

Hassas ciltte epidermis tabakasının oldukça ince, sinir uçları ve kan damarları yüzeye yakın olduğu için dış etkenlerin değişiminden kolayca etkilenir. Cilt tabakasını ince ve koruyucu tabakanın yetersiz olduğu durumlarda cilt normal bir cilde göre daha çabuk tepki verir. Ciltte kaşıntı, yanma ve kızarıklık gibi etkiler diğer cilt tiplerine göre daha fazla görülür.

Güneşe Hassas Ciltlere Antirougeurs ile Çözüm Sunabilir

Avene güneşin zararlarına karşı hassasiyet gösteren ciltler dikkate alınarak Spf faktörüne sahip ürünler geliştirmiştir. Antirougeurs serisinde Spf 20 faktör içeren güneş koruyucu bakım sunmaktadır. Kızarık ciltlerin günlük bakımı içinde kullanıma uygun ürüne sahip olan bu seri gündüz bakımında cildin güneşle teması düşünülerek koruyucu bakım içermektedir.

Avene Antirougeurs Serisinin Cilde Pozitif Etkisi

Cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirmek, cildi nemlendirmek, kızarıklık ve hassasiyet gibi etkileri yatıştırarak cildin sağlıklı bir dokuya sahip olması için çalışır. Cildin gün boyu ihtiyacı olan nemi geri kazandırarak cildin daha parlak, canlı görünüm kazanmasını sağlayabilir. Güneş koruyucu bakım ile cildi güneşin neden olduğu reaksiyonlara karşı koruyucu kalkan görevi görür. Cilt tipleri, cilt reaksiyonları ve ihtiyaçlarına uygun ürün seçenekleriyle Avene Antirougeurs serisi cilt kızarıklıkları ve hassasiyetine karşı geliştirilmiş mükemmel formüle sahip cilt bakım ürünleri sunar. Cildinizin konforu, güzelliğiniz ve bakımınız için cilt reaksiyonlarına ve pürüzlere karşı savaşır.

Avene markası ile sağlıklı, pürüzsüz, ipeksi ilk günkü gibi sağlıklı bir cilt dokusuyla güzelliğiniz konuşsun…

Popüler Makaleler

Yeni Anne adayları İçin Bebek Bakımı
Cilt Bakımı

Yeni Anne Adayları İçin Bebek Bakımı

Yeni anne adayları için bebek bakımı doğum sonrası ne yapılacağını bilmemek ve endişe tüm anne ve babalarda olur. Bu yüzden doğum öncesi planlama yapmak ve

blank
Güneş Koruması

Güneşin Cildimizdeki Etkisi Nelerdir?

Güneşin cildimizdeki etkisi nelerdir diye sorduğumuzda ilk akla gelenler leke ve kırışıklıklardır. Cilt rengi açık olanlar güneşe fazla duyarlı oldukları için güneş korumasına ihtiyaç duyar.

blank
Cilt Bakımı

Terleme ve Ter Kokusuyla Mücadele Yöntemleri

Terleme özellikle toplu taşıma araçlarında büyük sıkıntılar yaratıyor. Günlük koşuşturma içinde sabahın ilk saatleriyle kendini gösteren stres durumu terleme ile sonuçlanıyor. Günlük kişisel bakım ürünleriyle

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Cilt Bakımı

Vichy Liftactiv Collagen Specialıst Night

Kırışıklıklardan korunmak için en iyi bahislerinizden biri, tedavi etmek yerine önlemektir. Yaşlanma karşıtı ürünleri cilt bakımınızda kullanmaya başlamak için küçük çizgiler görmeye başlayana kadar beklemeyin.

blank
El ve Ayak Bakımı

La Roche Posay Cicaplast Hands Barrier Cream

Kış aylarında dışarıdaki havadaki nem oranı düşer. İçeride ısıtma sayesinde işler daha da kuru. Soğuk algınlığı veya gripten kaçınmak için ellerinizi sık sık yıkıyorsanız, cildinizde

blank
Saç Bakımı

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesinin durumunun birden fazla nedeni vardır. Bunlardan en sık karşılaşılanlardan bir tanesi de mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmeleridir. Mevsim fark etmeksizin, bir mevsimden