Skip to content

Avene Antirougeurs Ürünleri

Avene Antirougeurs Serisi
Marka: Avene
İÇİNDEKİLER

Avene Antirougeurs serisi ciltte görülen kızarıklıklara karşı geliştirilmiş yüz bakım ürünleri sunmaktadır. Cildimiz tüm organlarımız gibi hava koşulları, stres, beslenme ve genetik nedenler gibi birçok faktörden dolayı farklı reaksiyon verebilir.

Avene Antirougeurs Serisinin Hakkında Bilgiler

Avene Antirougeurs serisi bu tür hassas ve reaksiyonlara açık cilt tipleri için özel olarak geliştirilmiş formülüyle cildin tepkilerini yatıştırıcı ideal bir bakım sağlamak için kullanılır. Hassasiyet gösteren ciltlerin günlük bakımını sağlamak için nemlendirici ve cilt bariyerlerini güçlendirici bakım ürünleri kullanılarak cilde koruyucu kalkan oluşturulabilir. Avene kızarıklık karşıtı krem ile cildinizin koruma sağlayarak cilt bariyerlerini güçlendirici etki ile cildinize sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Avene markasının geliştirdiği ürünlerde içeriğinde yer alan Avene Thermal Su ile cildi yatıştırıcı, nemlendirici ve yumuşatıcı bakım sağlar.

Avene Antirougeurs kızarıklık giderici bakım kremi özellikle hassas ve kızarık ciltler için geliştirilmiştir.
Ancak bölgesel cilt kızarıklıkları, kuru, normal ve karma ciltler için özel ürün çeşitliliğine sahiptir. Kuru, normal ve karma ciltlerde oluşan kızarıklıklara karşı cilt tiplerine uygun formülasyonlara sahip ürünler sunmaktadır.
Avene markası ürünlerinde hassasiyet gösteren cilt tiplerini dikkate alarak yüksek toleransa sahip ürün çeşitliliğine sahiptir. Termal suyun, cildi rahatlatıcı, hafif formülüyle ürünlerine hayat kaynağı sağlamıştır.

Güneş ışınlarının cilt üzerinde yararlı ve zararlı birçok etkisi bulunmaktadır. Cilt güneş ışınlarından D vitamini ihtiyacı karşılar. Vücuda ve cilde birçok faydalı etkisi uzmanlar tarafından uzun yıllardan beri söylenmektedir. Bunun yanında cildin aşırı güneşe maruz kalması olumsuz sonuçları beraberinde getirmektedir. Güneşin Uva ve Uvb ışınlarına aşırı maruz kalması ciltte yanık, kızarıklık ve gerilme gibi sonuçlara daha ileri düzeyde ise cilt, deri hastalıkları ve kanser gibi sonuçlara sebebiyet vermektedir.

Hassas Ciltlerin Cilt Üzerindeki Etkisi

Cilt üzerindeki kızarıklıklar genelde cildin hassaslığından kaynaklanmaktadır. Cilt bariyerlerinde meydana gelen bariyer fonksiyonu bozukluğu, cildin daha savunmasız ve tepkisel reaksiyonlar vermesine neden olmaktadır. Cilt üzerindeki hassasiyet ciltte kızarıklık, kaşıntı ve yanma gibi olumsuzluklara neden olur. Savunmasız yapıya sahip cildi koruyucu ve besleyici bakım sağlayarak yatıştırmak mümkün

Hassas ciltte epidermis tabakasının oldukça ince, sinir uçları ve kan damarları yüzeye yakın olduğu için dış etkenlerin değişiminden kolayca etkilenir. Cilt tabakasını ince ve koruyucu tabakanın yetersiz olduğu durumlarda cilt normal bir cilde göre daha çabuk tepki verir. Ciltte kaşıntı, yanma ve kızarıklık gibi etkiler diğer cilt tiplerine göre daha fazla görülür.

Güneşe Hassas Ciltlere Antirougeurs ile Çözüm Sunabilir

Avene güneşin zararlarına karşı hassasiyet gösteren ciltler dikkate alınarak Spf faktörüne sahip ürünler geliştirmiştir. Antirougeurs serisinde Spf 20 faktör içeren güneş koruyucu bakım sunmaktadır. Kızarık ciltlerin günlük bakımı içinde kullanıma uygun ürüne sahip olan bu seri gündüz bakımında cildin güneşle teması düşünülerek koruyucu bakım içermektedir.

Avene Antirougeurs Serisinin Cilde Pozitif Etkisi

Cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirmek, cildi nemlendirmek, kızarıklık ve hassasiyet gibi etkileri yatıştırarak cildin sağlıklı bir dokuya sahip olması için çalışır. Cildin gün boyu ihtiyacı olan nemi geri kazandırarak cildin daha parlak, canlı görünüm kazanmasını sağlayabilir. Güneş koruyucu bakım ile cildi güneşin neden olduğu reaksiyonlara karşı koruyucu kalkan görevi görür. Cilt tipleri, cilt reaksiyonları ve ihtiyaçlarına uygun ürün seçenekleriyle Avene Antirougeurs serisi cilt kızarıklıkları ve hassasiyetine karşı geliştirilmiş mükemmel formüle sahip cilt bakım ürünleri sunar. Cildinizin konforu, güzelliğiniz ve bakımınız için cilt reaksiyonlarına ve pürüzlere karşı savaşır.

Avene markası ile sağlıklı, pürüzsüz, ipeksi ilk günkü gibi sağlıklı bir cilt dokusuyla güzelliğiniz konuşsun…

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Saç Bakımı

Kuru Saç Nedenleri ve Önlenmesi

Saç Derisinin yeterince nem üretmemesi. Saç derisi, saçı nemlendirmeye yetecek kadar yağ üretemediğinde veya saç telleri nemi hapsetmediğinde saçlar kurur.

Cilt Bakımı

Lierac Cilt Bakım Ürünleri

Lierac markası 1975 yılında cilt bakım ürünlerini kadınların hizmetine sundu. Çeşitli cilt problemleri ve cilt yaşlanması üzerine ürünler geliştirdi. Marka ürünlerinin etkililiği duyularımız için keyifli

Cilt Bakımı

Erken Yaşlanmaya Karşı Cildinizi Koruyun…

Ciltte çevresel faktörler nedeniyle erken dönemde yaşlanma görülebilir. Erken yaşlanma cildinizin orta yaşa gelmeden ciltte karşılaştığı kırışıklık, sarkma ve leke gibi hasarlardır. Cilde özellikle 30’

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sattvik beslenme nedir?
Sağlık

Sattvik Beslenme Nedir?

Sattvik Beslenme Nedir? Yoga, vücudu yeniden dengelemeye ve metabolizmayı kendine özgü beslenme düzeniyle doğal olarak yeniden canlandırmaya yardımcı olur, böylece genel yaşam kalitesini optimize ederken

Naturalnest Suntab 30 Tablet
Sağlık

Naturalnest Suntab 30 Tablet

Naturalnest Suntab 30 Tablet, bir gıda takviyesidir. İçeriğindeki aktif bileşen Polipodium Löykotomos eğreltisi, Orta ve Güney Amerika’ya özgü bir eğrelti otudur.. Bir düzineden fazla klinik

CeraVe Foaming Facial Cleanser
Cilt Bakımı

CeraVe Foaming Facial Cleanser

CeraVe Foaming Facial Cleanser, cildinizdeki kiri, fazla yağı ve ölü cilt hücrelerini cildi tahriş etmeden temizler ve arındırır. İçeriğindedeki 3 temel seramid ile cildin koruyucu