Skip to content

Avene Cleanance Ürünleri

Avene Cleanance ürünleri
Marka: Avene
İÇİNDEKİLER

Avene Cleanance Ürünleri yağlı cildin ihtiyacı olan nemi sağlamak, cilt üzerindeki aşırı yağı arındırmak için kullanılan özel içeriğe sahip cilt bakım ürünlerine sahiptir. Cilt üzerinde aşırı yağın neden olduğu sebum kalıntılarını ciltten arındırmak, cildin dengelenmesini sağlamak ve yağlı cildin reaksiyonlarının hafifletmek için çalışır. Avene ürünleri yıllar boyunca cilt sağlığınız ve güzelliğiniz için cildinizin ihtiyacı olan ürünler üreterek kullanıcıların ihtiyacını karşılamak için çalışmıştır.

Cilt Yağlanmasının Nedenleri Nelerdir?

Avene Cleanance Ürünleri hormonal, ergenlik, yanlış beslenme, genetik etkenler, hamilelik, yanlış kozmetik kullanımı, stres, nemli sıcak hava ve ağızdan alınan birtakım ilaçlar yağlı cilt oluşumunun nedenleri ne çözüm sunabilir.
Cilt beslenme alışkanlıkları, ergenlik, genetik yatkınlık, çevresel faktörler ve stres gibi birçok etken cildi etkilemektedir.
Cilt tipi özellikle ergenlikle birlikte şekillenmektedir. Ergenlik döneminde yapılan beslenme hataları, aşırı stres gibi etkenler cilt yapısını etkileyerek gençlerin kabusu haline dönüşen sivilce oluşumuna neden olmaktadır.

Ergenlik dönemiyle birlikte başlayan yağlı ve sivilceli görünüm hem kötü görünüme hem cildi rahatsız edici etkilere neden olmaktadır. Yağlı ve akneli cilt tipleri için Avene arındırıcı maske cilt ve gözeneklerde biriken yağı arındırarak cildin duru, mat bir görünüm almasını sağlamak için idealdir. Yağlı cilt için özel olarak geliştirilmiş maskeler belirli aralıklarla uygulayarak cildin taze, arınmış bir dokuya kavuşması sağlanabilir.

Avene Cleanance Serisi İle Yağlı Ciltlere Çözüm

Yağlı cildin reaksiyonlarıyla başa çıkmak oldukça zor ve süreklilik gerektiren temizleyici ve nemlendirici gerektirmektedir. Cildin aşırı parlamasını yatıştırmak ve daha sağlıklı bir cilt için Avene Matlaştırıcı Tonik ile ihtiyacı olan duruluğu kazandırabilirsiniz.

Cildi temizlemek gün boyu yaptığımız aktiviteler içerisinde bazen zamanımızı almaktadır. Avene Yüz Temizleme Suyu kolay uygulanabilir ve durulama gerektirmeyen yapısıyla gün içerisinde her an uygulayabileceğiniz pratikliğe sahip mükemmel bir bakım ürünüdür. Hafif yapısı ve sıvı formuyla cildi kolayca temizler ve arındırır.
Akneli ve yağlı cilt tipleri yumuşak formüllü ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Akne oluşumu ile ciltte oluşan hassasiyete karşı cildi nazikçe arındırmak için kullanılan Avene Yüz Yıkama Jeli cilt temizleyicidir. Ciltte tahrişe ve hassasiyete sebebiyet vermeden temizlemek için idealdir.

Yağlı cildin bakımı temizleme ile başlar. Temizleme işleminden sonra cildin günlük bakımını sağlamak ve akneye karşı kullanılan ürünler ile yağa ve akneye karşı bakım sağlanabilir. Akne problemi yaşayan ciltler akneyi kurutup ortadan kaldırmak için geliştirilmiş kolay kullanım imkanına sahip Avene Akne Kurutucu Krem kalem şeklindeki uygulama başlığıyla aknenin üzerine lokal olarak uygulanarak akneyi gidermek için savaşır.
Sivilceler cilt üzerinde hafiflemeye başladığında kimi zaman leke kalabilir. Cilt üzerinde akne kaynaklı oluşan lekeleri hafifletmek, sivilce ve aşırı yağın neden olduğu reaksiyonları yatıştırmak amacıyla Avene Peeling Etkili Bakım Kremi uygulanabilir. Sivilcenin neden olduğu olumsuzlukları yatıştırarak, peeling etkisiyle cilde aydınlık, pürüzsüz bir cilde kavuşturmak için kullanılır.

Yaz Aylarında Yağlı Ciltlerin Bakımı

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte havaların ısınması ve tatil dönemine girilmesiyle cildin güneşle temasında artış olmaktadır. Dolayısıyla yağlı ciltlerin bakımında gösterilen özen güneş ile temas halinde de korunmalıdır. Yağlı ciltler için özel olarak geliştirilmiş yüksek koruma faktörüne sahip güneş koruyucu ürünler ile hem güneşin zararlarına karşı önlem alınmalıdır.
Aşırı sebum birikimi ve gözeneklerin tıkanıklıklarına önlemek için geliştirilmiş Avene Yatıştırıcı Krem içeriğindeki termal su ile cildi yatıştırıcı ve nemlendirici bakım sunar. Akne tedavisi için uygulana yöntemler sonucu kurumuş, tahriş olmuş cildi sakinleştirerek, cilt dokusunu normalleştirmek için çalışır.

Yetişkin kadınlarda görülen inatçı cilt pürüzleri ve akne izleri için Avene termal su içerikli ve akne karşıtı özel serisiyle cildinizin güzelliği için mükemmel ürünler sunmaktadır. İnatçı sivilce lekelerine karşı cildi pürüzsüzleştirmek ve ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlamak için Avene Sivilce Kremi cildin ihtiyacı olan bakımı sağlayarak lekeleri ortadan kaldırmak için savaşır.

Avene Cleanance ürünleri ile yağ ve sivilcelere karşı mükemmel etkili bakım sağlayarak ipeksi ve kusursuz bir cilt için bakım sağlar.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Lierac Phytolastil Jel

Çatlakların görünmesini önlemek ister misiniz? Çatlaklar, kadınların onsuz mutlu bir şekilde yapabilecekleri cilt kusurlarından biridir. Elastin ve kollajen liflerinin bozulmasının bir sonucu olarak, ergenlik döneminde,

blank
Cilt Bakımı

Peeling

Cildimiz birkaç tabakadan oluşur. En üst tabakasında ölü hücreler ve yağ tabakası vardır. Günlük olarak yüzümüze uyguladıklarımız, toz, kir ve makyaj kalıntıları buraya yapışır. Cildin

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik