Skip to content

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel
Marka: Avene
İÇİNDEKİLER

Avene Gentle Exfoliating Jel
Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi.

Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu birleştiren bir yüz peelingidir. Çevre dostu, biyolojik olarak parçalanabilen formül, kirleri yok etmek ve cilt dokusunu iyileştirmek için selüloz boncuklar ve jojoba mumu içerir. Sodyum salisilat ve niasinamid, ölü deri hücrelerinin yok edilmesini desteklemek için bir araya gelirken, avene kaplıca suyu yatıştırıcı, tahriş önleyici bir baz görevi görür. Hassas ciltler için idealdir.

Peeling’in Cilt Üzerindeki Etkisi

Cilt hücreleriniz her ay ya da öylesine doğal bir dönüşüm geçirir. Bu meydana geldiğinde, cildinizin dış tabakası (epidermis) dökülür ve altındaki yeni cildi (dermis) ortaya çıkarır.

Ancak bazen ölü deri hücreleri tamamen dökülmez ve pürüzlü, kuru cilt, genişlemiş gözenekler ve donukluk görünümüne neden olur. Peeling yaparak cildinizin tonunu ve dokusunu iyileştirebilirsiniz.
Yaşlandıkça, hücre yenilenme süreci yavaşlar. Bu, vücudun cilt hücrelerini hızlı bir şekilde dökmediği veya yenilerini üretmediği ve donuk bir cilde neden olduğu anlamına gelir. Uygun pul pul dökülme, aşağıdaki cilt bakımı faydalarını sağlayabilir:

Pigment içeren ölü deri hücrelerini yok ederek yaşlılık lekelerini yok eder .
Tıkanmış gözenekleri açar , cildinizde biriken yağları serbest bırakır.
Gözenek boyutunu ve akne izlerinin görünümünü azaltır .
İnce çizgileri ve kırışıklıkları daha az görünür hale getirir .
Nemlendiriciler, serumlar, akne tedavileri gibi cilt bakım ürünlerinin daha iyi emilmesini sağlar .

Yaşınız veya cilt tipiniz ne olursa olsun, cildinizin taze ve gözenekleri tıkayan kalıntılardan arınmış olmasını sağlamak için düzenli peeling önemlidir. Bununla birlikte, özellikle kuru cilt veya akne gibi hassasiyetleriniz varsa, cilt tipinizi ve durumunuzu dikkate almak en iyi sonuçları elde etmek için çok önemlidir . Çok sık veya yanlış kullanıldığında herkes eksfolyantlara kötü tepki verebilir.

Normal cilt tipleri ne çok kuru ne de çok yağlıdır ve bu nedenle çok çeşitli eksfoliyan cihazları ve tedavi seçenekleri ellerindedir.

Kuru cilde sahip olanlar, belirli retinoidler veya benzoil peroksit gibi cildin daha fazla kurumasına neden olabilecek herhangi bir bileşenden kaçınmalıdır . Bunun yerine, kahverengi şeker hamuru veya çok hafif bir glikolik veya laktik asit kullanarak daha nazik bir yaklaşımı tercih edin .

Yağlı cildiniz varsa, daha güçlü ürünleri tolere edebilirsiniz, ancak dikkatli olun. Uygulamadan önce daima seçtiğiniz eksfoliyan ile bir nokta testi yapın. Akne ve pul pul dökülmesini aynı anda tedavi ettikleri için glikolik ve salisilik asit ürünlerinin bir kombinasyonu önerilir.

Avene Gentle Exfoliating Jel Nedir?

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avène’in Nazik Eksfoliye Edici Jeli, cilde nazik davranırken hem fiziksel hem de kimyasal eksfoliasyon ile cilt dokusunu ve tonunu iyileştirir. Jojoba boncukları ve salisilik asit ile güçlendirilen bu nazik yüz peelingi, gözeneklerinizi arındırmaya, hücre döngüsünü artırmaya ve parlak bir cilt için donukluğu ve renk bozulmasını azaltmaya çalışır. Avéne kaplıca suyu, genellikle peeling ürünleriyle ilişkili olan kızarıklık ve iltihaplanmayı yatıştırmak için cildi şartlandırır.

Avene Gentle Exfoliating Jel İçeriğinde Var?

Avene Gentle Exfoliating Jel

Eksfoliye Edici Mikroküreler: yüzey kirliliklerini ortadan kaldırın
Salisilik Asit: gözenekleri kimyasal olarak eksfoliye eder ve arındırır
Çinko Glukonat: cildi arındırır ve iltihabı azaltır
Avène Termal Kaynak Suyu: cildi yatıştırır, yumuşatır ve sakinleştirir

Avene Gentle Exfoliating Jel Ne İşe Yarar?

Ölü cilt hücrelerini cilt yüzeyinden nazikçe yok eder
Avène Termal Suyu ile cildi yatıştırır, yumuşatır ve sakinleştirir.
Zengin jel dokusu cilde yumuşak, rafine bir doku ve parlak bir cilt bırakır.
Ağırlaştırmadan veya kurutmadan ölü hücreleri ve kirleri etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Bileşenlerin etkinliğini artırmak ve cilt dokusunu iyileştirmek, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için maske veya nemlendiriciden önce kullanın.
Tüm cilt tipleri için uygundur.

Avene Gentle Exfoliating Jel Kimler Kullanabilir?

Avène Gentle Exfoliating Gel, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt için cildi nazikçe eksfoliye eder ve arındırır. Tüm cilt tipleri, özellikle daha güçlü fiziksel ve kimyasal eksfoliyatörlere karşı toleransı olmayan hassas ciltler için uygundur.

Avene Gentle Exfoliating Jel Nasıl Kullanılır?

Göz çevresi bölgesinden kaçınarak ıslak veya kuru cilde uygulayın. Dairesel hareketlerle parmak uçlarınızla nazikçe masaj yapın, ardından ılık su ile durulayın. Yağlı/Karma ciltler haftada iki kez, normal ciltler için haftada bir ve kuru ve çok kuru ciltler için her on günde bir kullanılır.

Rutin
1. Cildinizi Nazik Eksfoliye Edici Jel ile haftada bir veya iki kez eksfoliye edin
2. Avène Termal Kaynak Suyu ile
yatıştırın
3. Seçtiğiniz herhangi bir Avène Les Essentiels veya Hydrance Nemlendirici kullanarak nemlendirin.

Ürünü incelemek ve satın almak için tıklayınız.

Diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Yağlı Cildin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yağlı cildin bakımında en önemli nokta doğru bakım uygulamasıdır. Yağlı cilt, beslenme, hormon bozuklukları ve bazen de kalıtımsal nedenlerden oluşmaktadır. Oluşmaktadır diyorum çünkü, cilt ergenlikten

Avene Antirougeurs Serisi
Güneş Koruması

Avene Antirougeurs Ürünleri

Avene Antirougeurs serisi ciltte görülen kızarıklıklara karşı geliştirilmiş yüz bakım ürünleri sunmaktadır. Cildimiz tüm organlarımız gibi hava koşulları, stres, beslenme ve genetik nedenler gibi birçok

avene nemlendirici ürünleri
Cilt Bakımı

Avene Nemlendirici Ürünleri

Avene Nemlendirici Ürünleri her cildin sorununa çözüm sunmaktadır. Cilt bakım ve dermokozmetik ürünler seçilirken cilt tipleri ve cildin ihtiyaçları göz önüne alınarak seçimler yapılmalıdır. Cilt

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik