Skip to content

Bioderma Sebium Lotion

blank
Marka: Bioderma
İÇİNDEKİLER

Bioderma Sebium Lotion, daha parlak görünen bir cilt için derinlemesine nemlendiren ve lekelerle savaşan bir yüz nemlendiricisidir.
Salisilik asit ve gliserinle zenginleştirilmiş Bioderma Sébium Losyonu sadece lekelerle mücadele etmekle kalmaz, aynı zamanda cildinizin ışıltılı görünmesini sağlamak için cildi derinlemesine nemlendirir. Sebum üretimini düzenlemeye yardımcı olmak için bu günlük formüle çinko glukonat ve B6 vitamini gibi ek güçlü bileşenler eklenir.

Gözenekler Neden Oluşur?

Deri, gözenekler olarak bilinen çok sayıda küçük delikten nefes alan bir dokudur. Yüzün tek başına 0,06 mm ölçülerindeki her gözenek ortalama yüzey alanına sahip, etrafında 300.000 gözeneklere sahiptir. Genellikle çıplak gözle görülemeyen gözenekler bazen genişleyebilir ve görünür olabilir.
Bunun bir numaralı nedeni sebumdur. Aşırı miktarlarda üretildiğinde sebum, gözeneklerin genişlemesine neden olabilir. Ancak tütün, stres, kirlilik, UV ışınları, diyet ve hatta yaşlanma da bazen genişlemiş gözeneklere neden olabilir.

Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için, fazla sebum ve ölü deri hücrelerini yıkamak için sabah ve gece yüzünüzü temizlemeniz gerekir.
Haftada bir veya iki kez, gözenekleri derinlemesine açmaya yardımcı olmak için cilt tipinize göre özel olarak tasarlanmış bir peeling kullanabilirsiniz..
Hücre yenilenmesinin olmaması ve çok fazla sebum üretiminden kaynaklanan gözenek genişlemesi üç faktörden etkilenebilir:
Uygunsuz ürünlerin kullanımı
Ürünler cilde uygulandığında ancak ihtiyacını karşılamadığında kendini dengelemekte ve nefes almakta güçlük çeker! Bunun bir örneği, cilt tipimiz için fazla yağlı olan ve sebum üretiminde artışa neden olan bir nemlendirici kullanmak olabilir.

Kötü yaşam tarzı alışkanlıkları
Dış güzellik içeriden başlar. Çok fazla yağ içeren bir diyet veya alkol ve tütün tüketimi gibi hareketsiz ve stresli bir yaşam tarzının hem beden hem de zihin için etkileri görünür hale gelir: cilt tonunu kaybeder ve dokusu daha belirgin hale gelir.
Cilt Yaşlanması
Zamanla cilt daha az kolajen üretir ve cilt hücreleri daha az hızlı yenilenir. Sonuç olarak cilt yapısı değişir ve gözenekler daha görünür hale gelir.

Peki Gözenek Oluşumu Nasıl Önlenir?

UYGUN BİR GÜZELLİK RUTİNİ OLUŞTURUN
Sebum üretimini daha iyi kontrol etmek için günde iki kez nazik bir temizlik önerilir. Cildinizin günlük bakımında sebum üretimini dengeleyen cilt bakım ürünleri kullanmak önemlidir. Ayrıca, peeling ve haftalık maskelerin uygulanması, cildin dokusunu düzeltmenin iyi yollarıdır.

SAĞLIKLI YAŞAM TARZI BENİMSEYİN
İyi beslenmek, alkol ve tütün tüketimini en aza indirmek, düzenli fiziksel aktivite ve uygun bir güzellik rutini ile cildinize bakmak, sağlıklı bir cilde ulaşmanın ve korumanın bir parçasıdır. Cilt hücreleri daha iyi oksijenlenir ve daha hızlı yenilenir, kollajen üretimi uyarılır .. Cilt fark edilir şekilde daha pürüzsüz ve yumuşaktır!

Bioderma Sebium Lotion Nedir?

Bioderma Sebium serisi, sivilceleri gidermeye yardımcı olmak için akneye eğilimli ciltlere özel formüle edilmiştir. Kısa vadede cildi hızla yatıştırmaya ve arındırmaya yardımcı olur. Fluidactiv ® patenti, uzun vadede gözeneklerdeki tıkanma risklerini en aza indirmeye yardımcı olur. Hipoalerjeniktir, komedojenik değil.
Sébium Lotion ürünü, düzensizliklerin görünümünü gözle görülür şekilde sınırlamaya yardımcı olur. Üçlü etkisi vardır: 8 saat nemlendirir, sebum kalitesini hedefler ve cilt pH’ını dengelemeye yardımcı olur. Yağlı ciltlerle kombinasyon için tasarlanmış olup, hassas ciltler için de uygundur.

Bioderma Sebium Lotion

Bioderma Sebium Lotion İçeriğinde Ne Var?

Gliserin: Ciltte bulunan ve ihtiyaç duyulan nemi sağlayan doğal bir nemlendirici ajandır.
Çinko Glukonat ve B6 Vitamini: sebum üretimini düzenler
Capryloyl Glycine: sivilce gelişimiyle bağlantılı bakterilerin büyümesini önlemek için cilt pH’ını düzenler.
Fluidactiv ™ Kompleksi: Akneye eğilimli ciltler için tasarlanan Fluidactiv ™ patenti, aknenin ana nedenlerinden biri olan sebumun üretimi üzerinde etki eder. Bu Fluidactiv patentli kompleks, sebum artışını biyolojik olarak sınırlar ve kalitesini düzenler, böylece sivilce, siyah nokta ve lekelerin oluşumunu önler.

Bioderma Sebium Lotion Ne İşe Yarar?

Sekiz saat nemlendirir.
Biyolojik olarak sebum üretimini ve cildin pH’ını düzenler.
Gözenekleri sıkılaştırır.
Cilt dokusunu iyileştirir.
Kusurlarla savaşır.

Bioderma Sebium Lotion Nasıl Kullanılır?

Cildinizi, Sébium Gel Moussant veya Sébium H2O ile temizledikten sonra sabah ve / veya akşam yüze uygulayın.
Parmak uçları veya pamuklu ped kullanarak masaj yapın.
Ardından normal günlük cilt bakım rutininizi uygulayın.

Bioderma Sebium Lotion Kimler Kullanabilir?

Yağlı Cilt , Karma Cilt , Hassas Cilt , Akneye Eğilimli Cilt için kullanıma uygundur.

Bioderma Sebium Lotion ürününü satın almak için tıklayınız.

Cilt bakımıyla ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Nuxe Very Rose Koleksiyonuna Aşık Olun
Cilt Bakımı

Nuxe Very Rose Koleksiyonuna Aşık Olun

Nuxe Very Rose ürünleri yatıştırıcı özellikleri ve %100 botanik kökenli 2 kompleksinin nemlendirme gücü ile cildi derinlemesine temizleyen cilt bakım ürünlerine sahip bir seridir. Ürünlerinin

blank
Saç Bakımı

Boyalı Saçlar İçin Saç Bakımı

Boyalı saçların bakımı belirli aralıklarla ve düzenli uygulandığında saç kırılması, dökülme gibi yıpranmalar azaltılabiliyor. Saçlarda yıpranma süreci aşırı yıkama, ısı veren şekillendiriciler kullanma, jöle, sprey

Avene Cleanance ürünleri
Cilt Bakımı

Avene Cleanance Ürünleri

Avene Cleanance Ürünleri yağlı cildin ihtiyacı olan nemi sağlamak, cilt üzerindeki aşırı yağı arındırmak için kullanılan özel içeriğe sahip cilt bakım ürünlerine sahiptir. Cilt üzerinde

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yağlı Cilt İçin Bakım Rehberi
Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Bakım Rehberi

Yağlı Ciltler için Bakım Rehberi Yağlı cilt her ne kadar baş etmesi zor bir cilt tipi olarak anılsa da makalemize yağlı cilde sahip olmanın avantajlarını

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30
Güneş Koruması

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30 Geniş spektrumlu savunma ve yaşlanma karşıtı koruma sağlayan kimyasal bir güneş kremi olan Nuxe Sun Delicious Lotion SPF

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası
Cilt Bakımı

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydasını öğrendiğinizde bu rutini hayatınıza dahil etmek isteyeceksiniz. Yüz yogası, yüz kasları kullanılarak uygulanan bir yoga türüdür. Yüz kaslarının daha sıkı,