Skip to content

Bioderma Sebium Serisi İle Yağlı Ciltlerle Savaşın

İÇİNDEKİLER

Yağlı cilt sebum bezlerinin aşırı üretilmesinin bir sonucu oluşmaktadır. Bu bezler cildin alt yüzeyinde bulunur. Sebum yağlardan oluşan yağlı bir maddedir. Aslında sebum cildin nemli kalmasına, korumasına, saçların parlak ve sağlıklı görünmesi için önemlidir. Fakat aşırı olması gözeneklerin tıkanmasına, yağlı parlaklığa ve sivilcelere neden olmaktadır. Yağlı bir cildiniz varsa sivilceleri ve akneleri önlemek biraz zor olabilir. Kullanılan kaliteli dermokozmetik ürünler ile bu sorunların önüne geçmek mümkündür. Bioderma Sebium serisi yağlı, karma ve akneli ciltler için formüle edilmiştir. Kremleri, temizleyicileri, maske ve losyonları bulunmaktadır.

Bioderma Sebium Serisi

Bioderma Sebium Sensitive Krem

Akneli ve hassas cilde sahip kişilerde görülen parlama, leke ve kızarıklık gibi sorunları hafifletmek için kullanılan bir kremdir. Yatıştırıcı etkisi ile cildi rahatlatır. 12 saatte kadar nemlendirme sunabilir. Parlamayı kontrol altına alarak cildin bakımlı görünmesi için kullanılabilir. Makyaj bazı olarak kullanılabilir. Cildin ihtiyacı olan nemi sunarak cilt pürüzlerini hafifletmek için uygulanabilir. Yeni lekelerin oluşmasını önlemek için kullanılabilir. Ciltte oluşan akne, sivilce ve aşırı yağı kontrol etmek için uygulanabilir. Sabah ve/veya akşam temiz cildinize kullanınız.

Bioderma Sebium Mat Cream

Gözenekleri sıkılaştırmak, parlaklığı hafifletmek ve sebumu dengelemek için kullanılır. Matlaştırıcı etkisi ile yağlı görünümü hafifletmek için uygulanabilir. Formülünde bulunan çinko ve B6 vitamini leke görünümünü hafifletmek ve cildi düzenlemek için kullanılabilir. Yağ üretimini dengeleyerek parlaklığı giderir. Ayrıca fazla yap oluşumunu engellemek için uygulanabilir. Özellikle karma ciltlerdeki T bölgesinde yağlanmalar için kullanılabilir. Sabah ve /veya akşam temiz cilde uygulama yapınız.

Bioderma Sebium Mat Control

Aşırı sebumdan kaynaklı parlamayı engelleyen nemlendirici bir kremdir. Cildi matlaştırmak ve nemlendirmek için kullanılabilir. Cilde uzun vadede nem sunarak pürüzsüz ve yumuşak bir cilt sunabilir. Hassas, karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygundur. Parlamayı kontrol altına alarak gözeneklerin sıkılaşması için uygulanabilir. Makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam temiz cildinize uygulama yapınız.

Bioderma Sebium H2O

Yağlı ve karma ciltler için durulama gerektirmeyen makyaj çıkarıcı ve temizleyici misel solüsyondur. Cildi kurutmadan ciltteki kiri, yağı ve makyajı derinlemesine temizler. Hassas içeriği ile göz çevresi toleransına sahiptir. Sabun içermez. Yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Gözenekleri tıkamaz. Pamuk yardımı ile sabah ve akşam cildinizi temizleyiniz. Suya dayanıklı makyajı rahatlıkla çıkarır.

Yağlı Cildin Cilde Zararları Nelerdir?

Cildin aşırı yağ üretmesi gözeneklerin tıkanmasına, gözeneklerin genişlemesine, sivilcelere, akneye, yağlı parlak görünüme ve bakım yapılmazsa tahrişe neden olabilir. Bu sorunlar cildin pürüzlü ve hasarlı görünmesine neden olur. Bakımsız ve sağlıksın bir cilde sahip olursunuz. Düzenli olarak cildi temizlemek ve yağlı cilde uygun ürünler kullanarak sebumun dengelenmesine ve cildin daha mat görünmesini sağlayabilirsiniz. Ciltte biriken kir ve yağ gözenekleri tıkayarak temizlenmediği sürece başka kirler ve yağlar tıkayarak gözenekler genişleyebilir. Rahatsız edici ve çok belli olan gözeneklere sahip olmanıza neden olur. Bu sorunları görmek istemiyorsanız ilk olarak Bioderma Sebium ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Hassas içeriği ile cildinize zarar vermeden bakım yapmaya olanak sağlayabilir. Ayrıca cildin yağlı nemlendirici kullanmama gerek yok diye düşünmeyin her cildin neme ihtiyacı vardır. Nemlendirici cildi çevresel etkilere karşı korumak ve daha güçlü olmasını sağlamak için idealdir.

Biliyor Muydunuz?

1970’ten beri öncü konumda olan Bioderma biyoloji dermatolojinin hizmetine sunmuştur. Cilt kendine özgü bir dil konuşur Bioderma ise usanmadan anlamaya çalışır. Cilt genellikle mevsim değişikliklerinden ve çevresel streslerden etkilenmektedir. Bu sebeple yaşlanma, ilaç tedavileri, hastalık ve diğer faktörler etkileyebilir. Bioderma cildin doğal kaynaklarının direnmesine ve sağlık bir ciltte bulunan fonksiyonların geri dönmesi için uğraşır. Bioderma markası tüm cilt tiplerin sorunlarına uygun ürünleri formüle etmektedir. En büyük dermatolojik güvenli sağlamak için ürünlerini çok sınırı sayıda bileşen ve optimal dozda aktif içerik kullanmıştır. Sağlık makamlarının isteklerine öncelik vererek formüle ettikleri ürünleri kapsam dışında tutmaya özen gösterir.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Saç Bakımı

Saç Dökülmesi

SAÇ DÖKÜLMESİ NEDEN OLUR ? Her saç teli 4-6 yıl yaşar, dinlenir ve sonrada dökülür. Bu son derece doğal bir süreçtir ve günde 50-100 tel

blank
Sağlık

Ocean Plus Fish Oil 1200 mg Saf Balık Yağı

Orzax markasının Omega 3 serisinde yer alan Ocean Plus Fish Oil 1200 mg Saf Balık Yağı %100 konsantre saf balık yağıdır. Bileşiminde; ağır metaller kullanılmamıştır,

blank
Cilt Bakımı

Hassas Ciltler Hakkında

Hassas cilt ne demektir? Bazı etkenler cilt tipiniz ne olursa olsun aşırı hassasiyeti ortaya çıkarabilir. Bu gibi durumlarda cilt aşırı tepki verebilir. Doğal hassas cilt:

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik