Skip to content
Cheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap JerseysCheap JerseysCheap NFL Jerseys
Bioderma Sebium Serisi İle Yağlı Ciltlerle Savaşın

Bioderma Sebium Serisi İle Yağlı Ciltlerle Savaşın

Share on facebook
Share on twitter

Yağlı cilt sebum bezlerinin aşırı üretilmesinin bir sonucu oluşmaktadır. Bu bezler cildin alt yüzeyinde bulunur. Sebum yağlardan oluşan yağlı bir maddedir. Aslında sebum cildin nemli kalmasına, korumasına, saçların parlak ve sağlıklı görünmesi için önemlidir. Fakat aşırı olması gözeneklerin tıkanmasına, yağlı parlaklığa ve sivilcelere neden olmaktadır. Yağlı bir cildiniz varsa sivilceleri ve akneleri önlemek biraz zor olabilir. Kullanılan kaliteli dermokozmetik ürünler ile bu sorunların önüne geçmek mümkündür. Bioderma Sebium serisi yağlı, karma ve akneli ciltler için formüle edilmiştir. Kremleri, temizleyicileri, maske ve losyonları bulunmaktadır.

Bioderma Sebium Serisi

Bioderma Sebium Sensitive Krem

Akneli ve hassas cilde sahip kişilerde görülen parlama, leke ve kızarıklık gibi sorunları hafifletmek için kullanılan bir kremdir. Yatıştırıcı etkisi ile cildi rahatlatır. 12 saatte kadar nemlendirme sunabilir. Parlamayı kontrol altına alarak cildin bakımlı görünmesi için kullanılabilir. Makyaj bazı olarak kullanılabilir. Cildin ihtiyacı olan nemi sunarak cilt pürüzlerini hafifletmek için uygulanabilir. Yeni lekelerin oluşmasını önlemek için kullanılabilir. Ciltte oluşan akne, sivilce ve aşırı yağı kontrol etmek için uygulanabilir. Sabah ve/veya akşam temiz cildinize kullanınız.

Bioderma Sebium Mat Cream

Gözenekleri sıkılaştırmak, parlaklığı hafifletmek ve sebumu dengelemek için kullanılır. Matlaştırıcı etkisi ile yağlı görünümü hafifletmek için uygulanabilir. Formülünde bulunan çinko ve B6 vitamini leke görünümünü hafifletmek ve cildi düzenlemek için kullanılabilir. Yağ üretimini dengeleyerek parlaklığı giderir. Ayrıca fazla yap oluşumunu engellemek için uygulanabilir. Özellikle karma ciltlerdeki T bölgesinde yağlanmalar için kullanılabilir. Sabah ve /veya akşam temiz cilde uygulama yapınız.

Bioderma Sebium Mat Control

Aşırı sebumdan kaynaklı parlamayı engelleyen nemlendirici bir kremdir. Cildi matlaştırmak ve nemlendirmek için kullanılabilir. Cilde uzun vadede nem sunarak pürüzsüz ve yumuşak bir cilt sunabilir. Hassas, karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygundur. Parlamayı kontrol altına alarak gözeneklerin sıkılaşması için uygulanabilir. Makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam temiz cildinize uygulama yapınız.

Bioderma Sebium H2O

Yağlı ve karma ciltler için durulama gerektirmeyen makyaj çıkarıcı ve temizleyici misel solüsyondur. Cildi kurutmadan ciltteki kiri, yağı ve makyajı derinlemesine temizler. Hassas içeriği ile göz çevresi toleransına sahiptir. Sabun içermez. Yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Gözenekleri tıkamaz. Pamuk yardımı ile sabah ve akşam cildinizi temizleyiniz. Suya dayanıklı makyajı rahatlıkla çıkarır.

Yağlı Cildin Cilde Zararları Nelerdir?

Cildin aşırı yağ üretmesi gözeneklerin tıkanmasına, gözeneklerin genişlemesine, sivilcelere, akneye, yağlı parlak görünüme ve bakım yapılmazsa tahrişe neden olabilir. Bu sorunlar cildin pürüzlü ve hasarlı görünmesine neden olur. Bakımsız ve sağlıksın bir cilde sahip olursunuz. Düzenli olarak cildi temizlemek ve yağlı cilde uygun ürünler kullanarak sebumun dengelenmesine ve cildin daha mat görünmesini sağlayabilirsiniz. Ciltte biriken kir ve yağ gözenekleri tıkayarak temizlenmediği sürece başka kirler ve yağlar tıkayarak gözenekler genişleyebilir. Rahatsız edici ve çok belli olan gözeneklere sahip olmanıza neden olur. Bu sorunları görmek istemiyorsanız ilk olarak Bioderma Sebium ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Hassas içeriği ile cildinize zarar vermeden bakım yapmaya olanak sağlayabilir. Ayrıca cildin yağlı nemlendirici kullanmama gerek yok diye düşünmeyin her cildin neme ihtiyacı vardır. Nemlendirici cildi çevresel etkilere karşı korumak ve daha güçlü olmasını sağlamak için idealdir.

Biliyor Muydunuz?

1970’ten beri öncü konumda olan Bioderma biyoloji dermatolojinin hizmetine sunmuştur. Cilt kendine özgü bir dil konuşur Bioderma ise usanmadan anlamaya çalışır. Cilt genellikle mevsim değişikliklerinden ve çevresel streslerden etkilenmektedir. Bu sebeple yaşlanma, ilaç tedavileri, hastalık ve diğer faktörler etkileyebilir. Bioderma cildin doğal kaynaklarının direnmesine ve sağlık bir ciltte bulunan fonksiyonların geri dönmesi için uğraşır. Bioderma markası tüm cilt tiplerin sorunlarına uygun ürünleri formüle etmektedir. En büyük dermatolojik güvenli sağlamak için ürünlerini çok sınırı sayıda bileşen ve optimal dozda aktif içerik kullanmıştır. Sağlık makamlarının isteklerine öncelik vererek formüle ettikleri ürünleri kapsam dışında tutmaya özen gösterir.

 

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Nuxe Bio Organic serisi

Yeni Nuxe Bio Organic serisiyle, güzelliğinizden ödün vermeden güçlü, hassas ve etkili Organic çağına girin. Çevre dostu teknolojilerle güçlendirilen  önemli aktif maddeler sayesinde doğanın tüm

blank
Cilt Bakımı

Avene Anti Age Ürünleri

Avene ürünleri yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek ve minimize etmek için kullanılan ürünleri bünyesinde barındırır. Avene markası her cilt tipine uygun antiaging ürünleri formüle etmiştir.

Avene Antirougeurs Serisi
Güneş Koruması

Avene Antirougeurs Ürünleri

Avene Antirougeurs serisi ciltte görülen kızarıklıklara karşı geliştirilmiş yüz bakım ürünleri sunmaktadır. Cildimiz tüm organlarımız gibi hava koşulları, stres, beslenme ve genetik nedenler gibi birçok

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Saç Bakımı

Lazartigue Repair İntensive Onarıcı Krem

Lazartigue Repair İntensive Onarıcı Krem  zarar görmüş sağlıksız saçlarınızın yeniden onarılmasını sağlar. %92 doğal içeriği sayesinde hassaslaşmış saç tellerinize zarar vermeden tedavi sunar. Vegan formülü

Kuru Ciltle Mücadele Etmenin Yolları 
Cilt Bakımı

Kuru Ciltle Mücadele Etmenin Yolları 

Kuru Ciltle Mücadele Etmenin Yolları  Kuru cilt, cilt yeterli nemi tutmadığında oluşur. Bu durum, sık banyo yapma, sert sabun kullanımı, yaşlanma veya bazı tıbbi sebeplerden