Skip to content

Bioderma Sebium Serisi İle Yağlı Ciltlerle Savaşın

İÇİNDEKİLER

Yağlı cilt sebum bezlerinin aşırı üretilmesinin bir sonucu oluşmaktadır. Bu bezler cildin alt yüzeyinde bulunur. Sebum yağlardan oluşan yağlı bir maddedir. Aslında sebum cildin nemli kalmasına, korumasına, saçların parlak ve sağlıklı görünmesi için önemlidir. Fakat aşırı olması gözeneklerin tıkanmasına, yağlı parlaklığa ve sivilcelere neden olmaktadır. Yağlı bir cildiniz varsa sivilceleri ve akneleri önlemek biraz zor olabilir. Kullanılan kaliteli dermokozmetik ürünler ile bu sorunların önüne geçmek mümkündür. Bioderma Sebium serisi yağlı, karma ve akneli ciltler için formüle edilmiştir. Kremleri, temizleyicileri, maske ve losyonları bulunmaktadır.

Bioderma Sebium Serisi

Bioderma Sebium Sensitive Krem

Akneli ve hassas cilde sahip kişilerde görülen parlama, leke ve kızarıklık gibi sorunları hafifletmek için kullanılan bir kremdir. Yatıştırıcı etkisi ile cildi rahatlatır. 12 saatte kadar nemlendirme sunabilir. Parlamayı kontrol altına alarak cildin bakımlı görünmesi için kullanılabilir. Makyaj bazı olarak kullanılabilir. Cildin ihtiyacı olan nemi sunarak cilt pürüzlerini hafifletmek için uygulanabilir. Yeni lekelerin oluşmasını önlemek için kullanılabilir. Ciltte oluşan akne, sivilce ve aşırı yağı kontrol etmek için uygulanabilir. Sabah ve/veya akşam temiz cildinize kullanınız.

Bioderma Sebium Mat Cream

Gözenekleri sıkılaştırmak, parlaklığı hafifletmek ve sebumu dengelemek için kullanılır. Matlaştırıcı etkisi ile yağlı görünümü hafifletmek için uygulanabilir. Formülünde bulunan çinko ve B6 vitamini leke görünümünü hafifletmek ve cildi düzenlemek için kullanılabilir. Yağ üretimini dengeleyerek parlaklığı giderir. Ayrıca fazla yap oluşumunu engellemek için uygulanabilir. Özellikle karma ciltlerdeki T bölgesinde yağlanmalar için kullanılabilir. Sabah ve /veya akşam temiz cilde uygulama yapınız.

Bioderma Sebium Mat Control

Aşırı sebumdan kaynaklı parlamayı engelleyen nemlendirici bir kremdir. Cildi matlaştırmak ve nemlendirmek için kullanılabilir. Cilde uzun vadede nem sunarak pürüzsüz ve yumuşak bir cilt sunabilir. Hassas, karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygundur. Parlamayı kontrol altına alarak gözeneklerin sıkılaşması için uygulanabilir. Makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam temiz cildinize uygulama yapınız.

Bioderma Sebium H2O

Yağlı ve karma ciltler için durulama gerektirmeyen makyaj çıkarıcı ve temizleyici misel solüsyondur. Cildi kurutmadan ciltteki kiri, yağı ve makyajı derinlemesine temizler. Hassas içeriği ile göz çevresi toleransına sahiptir. Sabun içermez. Yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Gözenekleri tıkamaz. Pamuk yardımı ile sabah ve akşam cildinizi temizleyiniz. Suya dayanıklı makyajı rahatlıkla çıkarır.

Yağlı Cildin Cilde Zararları Nelerdir?

Cildin aşırı yağ üretmesi gözeneklerin tıkanmasına, gözeneklerin genişlemesine, sivilcelere, akneye, yağlı parlak görünüme ve bakım yapılmazsa tahrişe neden olabilir. Bu sorunlar cildin pürüzlü ve hasarlı görünmesine neden olur. Bakımsız ve sağlıksın bir cilde sahip olursunuz. Düzenli olarak cildi temizlemek ve yağlı cilde uygun ürünler kullanarak sebumun dengelenmesine ve cildin daha mat görünmesini sağlayabilirsiniz. Ciltte biriken kir ve yağ gözenekleri tıkayarak temizlenmediği sürece başka kirler ve yağlar tıkayarak gözenekler genişleyebilir. Rahatsız edici ve çok belli olan gözeneklere sahip olmanıza neden olur. Bu sorunları görmek istemiyorsanız ilk olarak Bioderma Sebium ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Hassas içeriği ile cildinize zarar vermeden bakım yapmaya olanak sağlayabilir. Ayrıca cildin yağlı nemlendirici kullanmama gerek yok diye düşünmeyin her cildin neme ihtiyacı vardır. Nemlendirici cildi çevresel etkilere karşı korumak ve daha güçlü olmasını sağlamak için idealdir.

Biliyor Muydunuz?

1970’ten beri öncü konumda olan Bioderma biyoloji dermatolojinin hizmetine sunmuştur. Cilt kendine özgü bir dil konuşur Bioderma ise usanmadan anlamaya çalışır. Cilt genellikle mevsim değişikliklerinden ve çevresel streslerden etkilenmektedir. Bu sebeple yaşlanma, ilaç tedavileri, hastalık ve diğer faktörler etkileyebilir. Bioderma cildin doğal kaynaklarının direnmesine ve sağlık bir ciltte bulunan fonksiyonların geri dönmesi için uğraşır. Bioderma markası tüm cilt tiplerin sorunlarına uygun ürünleri formüle etmektedir. En büyük dermatolojik güvenli sağlamak için ürünlerini çok sınırı sayıda bileşen ve optimal dozda aktif içerik kullanmıştır. Sağlık makamlarının isteklerine öncelik vererek formüle ettikleri ürünleri kapsam dışında tutmaya özen gösterir.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Sağlık

VeNatura Omega 3

IFOS Onaylı 5 yıldızlı VeNatura Omega 3, özenle formüle edilmiş bir besin takviyesidir. Kolay yutulabilir kapsülleri ile VeNatura Omega 3, balık yemeyen kişilerin günlük Omega-3

seboreik dermatit
Saç Bakımı

SEBOREİK DERMATİT SAÇ DERİSİ NEDİR?

Seboreik dermatit, kaşıntılı, sarımsı ve beyaz kepekler, kabuklanma gibi belirtilere sahip cildin yağlı olduğu bölgelerde ortaya çıkan yaygın bir cilt ve kafa derisi hastalığıdır.  Ciddi

blank
Cilt Bakımı

Avene Göz Çevresi Bakımı

Göz çevrenizdeki hasarlar bakışlarınızdaki canlılığın önüne geçmesin. Göz çevresi oldukça hassas ve ince bir dokuya sahiptir. En fazla mimik hareketlerine sahip olduğumuz bölge göz çevresidir.

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yağlı Cilt İçin Bakım Rehberi
Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Bakım Rehberi

Yağlı Ciltler için Bakım Rehberi Yağlı cilt her ne kadar baş etmesi zor bir cilt tipi olarak anılsa da makalemize yağlı cilde sahip olmanın avantajlarını

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30
Güneş Koruması

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30 Geniş spektrumlu savunma ve yaşlanma karşıtı koruma sağlayan kimyasal bir güneş kremi olan Nuxe Sun Delicious Lotion SPF

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası
Cilt Bakımı

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydasını öğrendiğinizde bu rutini hayatınıza dahil etmek isteyeceksiniz. Yüz yogası, yüz kasları kullanılarak uygulanan bir yoga türüdür. Yüz kaslarının daha sıkı,