Skip to content

Bioderma Sensibio Foaming Gel

blank
Marka: Bioderma
İÇİNDEKİLER

Hassas ve nem kaybı yaşayan ciltlere özel durulanan temizleme jelidir.
BIODERMA Sensibio Foaming Gel, hassas ve toleransı düşük ciltler için formüle edilmiş bir temizleme jelidir. Cilt hassasiyetini azaltırken, makyajı yüzden ve gözlerden nazikçe temizler ve çıkarır.
Formül, cilt yapısını taklit eden aktif bir bileşenle zenginleştirilmiştir ve cildi temiz, yumuşak ve rahat hissettirmek için lipit onarıcı ve nemlendirici özellikler sunar.

Etkili Cilt Bakımı İçin Cilt Temizliğinin Önemi

İyi cilt bakımı rutininin temel taşı temizlemedir. Cildinizi düzenli olarak temizlemezseniz veya her zaman makyajınızı çıkarmazsanız, cildiniz zarar görür.
İyi bir temizleyici, fazla sebumu, kiri ve makyajı nazikçe temizler ve cildinizi temiz ve taze hissettirir, cilt bakımı rutininizin sonraki adımlarına hazır hale getirir.

Cildinizi her gün temizlemek, cilde zarar veren kalıntıları (kir, makyaj vb.) çıkarmak için çok önemlidir. Ancak çok sert olan temizlik cildi dengesizleştirebilir ve zayıflatabilir. BIODERMA da cilt temizleme ürünlerinin (duş jelleri, köpüklü temizleyiciler vb.) cildin doğal savunmasını koruması ve güçlendirmesi gerektiğine inanır. Deterjan içermeyen ürünler ve misel suları, cilt temizliğine yaklaşımımızı dönüştüren BIODERMA yeniliklerinden ikisidir.
Deterjansız dermatolojik temizlik uzmanı olan BİODERMA, cildin koruyucu üst tabakası olan hidrolipidik tabakanın korunmasına yardımcı olur.

Bioderma Sensibio Foaming Gel Nedir?

Tüm Bioderma ürünleri, cildin ekosistemine saygı duyan ve cildin sağlığını uzun süreli korumayı hedefleyen NAOS yaklaşımının kalbinde duran ekobiyoloji prensiplerine uygun olarak formüle edilmiştir.
Pek çok kişi, hassas cildine zarar vermekten ve ciltlerini kurutmaktan korktukları için durulanabilir temizleme ürünlerini kullanmaktan çekinir.
Gerginlik,yanma, batma ve rahatsızlık hissi, dağınık ya da lokal kızarıklıklar hassas cildin en önemli belirtileri arasındadır.BIODERMA’nın çözümü: Hassas ciltler için özel olarak geliştirilen Sensibio serisi! Hassas ciltler için cildini derinlemesine temizleyen ve mükemmel makyaj çıkarma özelliğine sahip ikonik Sensibio H2O misel su ve hassas cildine uygun temizleme ve bakım ürünlerini Sensibio serisinde bulabilirsiniz. Hassas ciltler, kızarıklık eğilimli ve yağlı pullanma problemi yaşayan ciltler için özel olarak geliştirilen ürünler arasında yer alan Sensibio Foaming Gel Temizleyicidir.
Bioderma Sensibio Foaming Gel

Bioderma Sensibio Foaming Gel Ne İşe Yarar?

Her akşam yatmadan önce, makyaj yapmasanız bile cildi temizlemek çok önemlidir, çünkü çevre kirliliği, hava kirliliği, ter, kir partikülleri vb. dahil olmak üzere gün boyunca epidermiste biriken birçok kiri cildinizden derinlemesine arındırmanız cildinizin sağlığı için oldukça önemlidir. Bioderma Köpüren Jel Temizleyici;

  • Cildi nazikçe temizlemeye, makyajdan arındırmaya ve nemlendirmeye yardımcıdır.
  • Patentli D.A.F.™ kompleksi, hassas ciltlerin tolerans eşiğinin yükseltilmesine destek olur.
  • Kremsi yapıdaki köpüğü cilde yumuşaklık ve konfor sağlamaya yardımcı olur.
  • Yüz ve göz çevresi kullanımına uygundur.

Bioderma Sensibio Foaming Gel İçeriğinde Ne Var?

  • Coco Glucoside ile zenginleştirilmiş Sensibio Köpüren Jel, hem lipit onarıcı hem de oldukça nemlendiricidir.
  • Sabun içermeyen formülü cildin pH seviyesini korumaya yardımcı olur.Bu ürün, NAOS’un eşsiz prensibine bağlı olarak formüle edilmiştir.

Cildi gereğinden fazla tedavi etmeye çalışmak yerine, cilde;doğal mekanizmasını nasıl koruması gerektiği öğretilmelidir.
Bu ürünün kalbinde DAF Patenti yer alır. Dış faktörler, cildin reaksiyon göstermesine ve hassaslaşmasına neden olabilir.
Bioderma, patentli D.A.F kompleksi sayesinde, cilt tipi fark etmeksizin cildin tolerans eşiğini artırmayı amaçlar. Bu patent, NAOS Research tarafından Aix-en-Provence’de tasarlandı ve Bioderma Laboratuvarları’nda geliştirilmiştir.

Bioderma Sensibio Foaming Gel Nasıl Kullanılır?

  • Göz ve yüz makyajı temizliğinde kullanılır.
  • Önceden su ile hafifçe ıslatılmış nemli cilde uygulanır.
  • Yüze uygularken köpürtülür ve ardından bol su ile durulanır ve ardından cilt hafifçe kurulanır.
  • Sabah ve/veya akşam olmak üzere 7 gün boyunca kullanıma uygundur.

Bioderma Sensibio Foaming Gel Kimler Kullanabilir?

Genç ve Yetişkinlerin kullanımına uygundur.
Hassas ciltler için kullanıma uygundur.

Cilt bakımı ile ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Bioderma Sensibio Foaming Gel hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Makyaj Fırça ve Sünger Temizliği
Cilt Bakımı

Makyaj Fırça ve Sünger Temizliği

Makyaj Fırça ve Sünger Temizliği makyajın cilde daha sağlıklı ve temiz uygulamamız için önemlidir. Aksi halde fırçalarda oluşan yağ ve kalıntılar bakterilere dönüşerek cildin hasara

Avene Antirougeurs Serisi
Güneş Koruması

Avene Antirougeurs Ürünleri

Avene Antirougeurs serisi ciltte görülen kızarıklıklara karşı geliştirilmiş yüz bakım ürünleri sunmaktadır. Cildimiz tüm organlarımız gibi hava koşulları, stres, beslenme ve genetik nedenler gibi birçok

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik