Skip to content

Bronzer nedir? Nasıl kullanılır? PHYSICIANS FORMULA BRONZERLARI

İÇİNDEKİLER

kolikphy (1)

Bronzer nedir?

Bronzerlar genel olarak yazın kullanılması gereken bir kozmetik ürünü olarak gibi düşünülse de her mevsim kullanılabilen bir makyaj ürünüdür. Çoğu insanın bronzer hakkında bir bilgisi yoktur. Bu yüzden çoğu insan günlük makyajlarında bronzera yer vermez. Bronzerların asıl amacı cildinize bronz bir görünüm sağlamaktır. Cilde bronzluk vermesi dışında yüzü gölgelendirmek, boyutlandırmak ve cilt rengini ısıtmak için uygulanır. Bronzerlar uygulanırken yuvarlak uçlu ve dolgun fırçalarla uygulama yapılmalıdır. Küçük fırçalarla uygulandığında yüzde doğal bir sonuç elde edilemez. Aksine çamurumsu bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Bronzerlarla kontür uygulamasıda yapabilirsiniz. (burnunuzu daha ince göstermek gibi..) Bronzer seçerken kendi ten renginizden 2 ton daha koyu olanlarını tercih etmelisiniz. Eğer buna dikkat etmezseniz yüzünüzde tüp patlamış gibi olabilirsiniz bizden söylemesi 🙂

Bronzerlarda kendi içlerinde çeşitlilik göstermektedir. Bunlar; ışıltılı, mat ve transparan ürünler olarak değişmektedir.

Ilıştılı bronzer: Yüzünüzün aydınlık gözükmesini istediğiniz bölgelere uygulamanız gerekmektedir. Genel olarak tüm yüzünüze bu ürünü uygulayamazsınız.

Mat bronzer: İçinde parlaklık bulunmayan ürünlerdir. Bu ürünler genel olarak kontür işlemlerinde kullanılmaktadır.

Transparan bronzer: Bu ürün cildinizdeki en doğal görünümü sağlayan bronzerdır. Cilde sağlıklı bir görünüm kazandırırken yumuşak bir geçiş yapmanızı sağlar.

Bunlar dışında bir de likit bronzerlar bulunmaktadır. Likit olanları fondöten ile karıştırıp da kullanabilirsiniz.

Tüm bronzer çeşitlerini hem yanağınızda allık olarak kullanabilir hem de göz kapaklarınızda far olarak kullanabilirsiniz.

Bronzer yüzün hangi kısmına uygulanmalıdır?

Bronzer direk olarak cildinize sürülmez. Fondöteni, kapatıcıyı ve pudrayı cildinize sürdükten sonra bronzer uygulaması yapabilirsiniz. Ancak o gün makyaj yapmayacaksanız veya cilt renginiz güneş ile bronzerınızdaki renge yakşatıysa tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüzünüze uygularken transparan veya mat olanları uygulamayı tercih etmelisiniz. Bronzerın asıl amacı cilde sıcaklık katmaktır. Dipnot: Doğal bir görünüm ile bronzerı kullanmak isterseniz ışığın düştüğü bölgelere kullanmak gerekir. Yani elmacık kemiklerin üzerine, çene çizgisine ve alın köşelerine uygulanmalıdır.

Bizim bünyemizde satışını sağladığımız bronzerlar hangileri?

Physicians Formula Butter Bronzer Murumuru Butter Bronzer 11 gr – Pudra

Bu ürünü tüm cilt tipleri kullanabilir. Pudra formda bir üründür. Krem dokulu, yumuşak ve zeytin yağ içeriği için cildinize nem kazandırır. İçeriğinde bulunan süngeri sayesinde uygulama yaparken zorluk çekmezsiniz.

Physicians Formula Bronze Booster Fırınlanmış Bronz Pudra

Doğal, ışıltılı, canlı, hafif formüllü ve ten ile uyumlu bronzlaştırıcıdır. Bu ürünü ıslak görünüm elde etmek için kullanacaksanız nemlendirilmiş bir sünger ile cildinize uygulayabilirsiniz.

Physicians Formula Super BB InstaReady BB Stick SPF 30

Tek uygulama yaparken 3 farklı tonu ile yüz hatlarınızı daha da belirginleştirebilirsiniz. Bu ürün stick formda olduğu için uygulaması çok kolaydır. Ürünün en önemli özelliklerinden biri ise InstaFiltre teknolojisi ile ışın yansımalarını minimize eder. Cilt kusurlarının görünümünü azaltırken, canlı bir görünüm sağlar.

Physicians Formula Bronze BB Likit Bronzer SPF 20

Ürünün içeriğinde 20 faktör güneş koruması bulunmaktadır. Ürünün en avantajlı yanları ise cildi nemlendirir, pürüzleri kapatır ve bronz bir görünüm sağlar. Bu ürünü tek başına veya makyaj altına kullanabilirsiniz.

Physicians Formula Argan Wear Ultra Nourishing Bronzer 11 gr

İçeriğinde besleyici argan yağı bulunmaktadır. Bu sayede cildinize makyajı yaparken hem nem kazandırır hem de elastikiyetini arttırabilirsiniz. Ürün pudra olduğu için hafif ve canlı bir bronz görünüm sağlar. Tüm cilt tipleri kullanabilir. Bu ürünü cildinize direk olarak uygulayabilir ya da makyaj öncesi/sonrasında uygulayıp cildinize bronz ve parlaklık sağlayabilirsiniz.

Physicians Formula Bronze Booster Glow 5.5 gr

Bu ürünü cildinizde, yüzünüzde, omuzlarınızda, kollarınızda, dekolte bölgelerinizde ve saçlarınızda kullanabilirsiniz. Ürünün asıl amacı uzun süre etkili olmasıdır. Ürün anlık değil, kalıcı bir bronzluk sağlar. Bronzerı kullanırken elinizle ovuşturarak dağıtınız. Bu ürün sizlere büyüleyici bir parlaklık ve ışıltılı bir bronzluk sağlar.

Physicians Formula Booster Glow-Boosting Bronzer

İçeriğinde bulunan mikro inciler ile ışıltılı, ideal bronzluk ve canlı bir görünüm sağlar.

Physicians Formula Nude Wear Glowing Nude Bronzer 7 gr

İçeriğinde bulundurduğu 4 ayrı farklı ton ile cildinize doğal bir görünüm ve ışıltı sağlar. Bronzerı tek başına veya makyaj üzerine kullanabilirsiniz. Bu ürün genel olarak cilt tonunu eşitlemek için kullanılır. Bronzerı yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayabilirsiniz.

Physicians Formula Bronze Booster Airbrushing Bronzer 12 gr

“Light to medium” ve “medium to dark” olarak 2 ayrı renk seçeneği vardır. Hafif formülü ile cildinize uyum sağlayarak doğal ve ışıltılı bronzer görevi görmektedir. Bu ürün üç farklı etkisi ile cildin daha ışıltılı, daha dayanıklı ve daha berrak görünmesine yardımcı olur. Makyaj üzerine veya makyaj altına kullanabilirsiniz. Işıltılı bir ürün olduğu için elmacık kemiklerinize ya da tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Hafif bronz bir görünüm istediğinizde yüzünüze ve boynunuza uygulayın.

Tüm ürünler şuanda %20 İNDİRİMLE SİZLERLE!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Güneş Koruması

Sensibio H2o

Sensibio H2o Kızarıklık problemi olan hassas ciltler için durulama gerektirmeyen temizleyicidir. Makyajı çıkartma ve yatıştırmaya yardımcı misel solüsyondur. Sensibio H2o kızarıklık problemi olan hassas ciltlerin

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası
Cilt Bakımı

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydasını öğrendiğinizde bu rutini hayatınıza dahil etmek isteyeceksiniz. Yüz yogası, yüz kasları kullanılarak uygulanan bir yoga türüdür. Yüz kaslarının daha sıkı,

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik