Skip to content

CeraVe Foaming Facial Cleanser

İÇİNDEKİLER

CeraVe Foaming Facial Cleanser, cildinizdeki kiri, fazla yağı ve ölü cilt hücrelerini cildi tahriş etmeden temizler ve arındırır.
İçeriğindedeki 3 temel seramid ile cildin koruyucu bariyerini güçlendirir. Normal ve yağlı ciltler için formüle edilmiş arındırıcı, köpüren temizleyicidir.
Cerave Foaming Facial Cleanser ile cildinizdeki fazla yağı ve kiri nazikçe temizleyerek ferah ve temiz bir cilde sahip olabilirsiiniz.
Normal ve yağlı ciltler için nem demgesi sağlar ve cildi sıyırmadan parlak, yağlı bölgeleri ortadan kaldırır.
Hyaluronik asit ve seramidlerle zenginleştirilmiş olan bu ürün, güçlü bir cilt bariyeri oluşturur, böylece cildiniz herhangi bir kuruluk veya gerginllik hissi olmadan rahat ve temiz hisseder.

Cilt Bariyeri Nedir?

Temel olarak, cildiniz birkaç farklı katmandan oluşur ve cilt bariyeriniz – aynı zamanda nem bariyeriniz de denir – en dıştaki bariyerdir. En basit ifadeyle, tahriş edici maddeler gibi kötü şeylerden korur ve hidrasyon gibi cilt için önemli şeyleri içeride tutmaktır.

Birçok dermatolog, cilt bariyerinizi tuğla ve harç bir yapı olarak düşünmenizi önerir. Tuğlalar deri hücreleridir ve harç, aradaki lipitler ve proteinlerdir. Birlikte suyu içeride, tahriş edici maddeleri dışarıda tutarlar.
Ciltte nemi tutmak, bariyerin bir numaralı işidir ve sadece nemli, canlı bir cilt için değil, aynı zamanda genel olarak sağlıklı bir cilt için de önemli bir anahtardır.

Bariyerinizi güçlü tutmak, deri altı buharlaşmalı su kaybını yavaşlatır, güçlü olmayan cilt bariyeri atopik dermatit ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarına yol açabilir.

Cilt bariyerinizin Hasar Görüp Görmediğini Nasıl Anlarsınız?

Cilt bariyeri tamamen nem ile ilgilidir, bu nedenle yaşla birlikte zayıflar ve tipik olarak cilt ne kadar soluksa, cilt bariyerinin daha fazla tehlikeye girme olasılığı vardır.

Kızarıklık veya tahrişe yatkınsanız ve sıklıkla cilt hassasiyeti yaşıyorsanız (özellikle ürünleri uyguladıktan sonra), bunlar cilt bariyerinizin zayıfladığına dair uyarı işaretleridir.
Aynı şekilde, cilt bariyeriniz iyi çalışmıyorsa, muhtemelen kuruluk ve dehidrasyon yaşarsınız – cildiniz donuk görünebilir ve dokunduğunuzda sert bir dokusu olabilir.

CeraVe Foaming Facial Cleanser

CeraVe Foaming Facial Cleanser Nedir?

CeraVe Köpüren Yüz Temizleyici, koruyucu cilt bariyerini bozmadan yağı temizleyen ve gideren üç temel seramid (1, 3, 6-II) içeren benzersiz bir formüle sahiptir. Nazik köpürme etkisi cildi tazeler ve aşırı yağların giderilmesi dahil temizler.
CeraVe Köpüren Yüz Temizleyiciyi etkili kılan birkaç temel bileşene sahiptir.
Formül, ekstra hidrasyon için hyaluronik asit, cildin doğal bariyerini korumak için seramidler ve yatıştırmak ve kızarıklık ve iltihap önleyici özellikler sağlamak için nikotinamid içerir.
Bu CeraVe yüz temizleyici, hücrelerin nemi tutmasına ve cildinizin gün boyu nemli kalmasına yardımcı olan seramidler sağlar. Bu bileşen, tüm gün beslenme için sürekli olarak seramidleri salan Multi Vesicular Emulsion teknolojisi ile sağlanır.
Bu ürünü basit cilt bakımı rutininize eklemek, cilt bariyerini koruyacak ve cildin sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır.
Doğal yumuşatıcılar ve nemlendiriciler, yumuşak ve pürüzsüz bir yüz için nem artışı sağlar. Diğer CeraVe ürünleri gibi, bu temizleyici de komedojenik ve tahriş edici değildir, bu nedenle hassas cilde sahip olanlar dahil tüm cilt tipleri için güvenlidir.

CeraVe Foaming Facial Cleanser İçeriğinde Ne Var?

Ürün içeriğinde yer alan temel seramidler, cildinizdeki yağı, kiri ve kalıntılaru temizlerken bir yandan da cildin doğal bariyerini korur. Seramidler, cildin doğal bariyerinin önemli bir parçasıdır. Koruyucu cilt bariyerini onarmaya yardımcı olmak için gün boyu su verirler.
Ürün içeriğinde yer alan Hyaluronik Asit, nemi cilde hapseder. Cildinizi temizledikten kuru ve gergin bir his bırakmaz.
Ürün içeriğinde yer alan Niasinamid cildi tahriş etmeden temizlenmesini sağlar.
Kokusuz ve komedojenik değildir.

CeraVe Foaming Facial Cleanser Ne İşe Yarar?

Cildinizi, yağlı ve hassas cilt tiplerine uygun nazik makyaj temizler ve cildi yeniler.
Cildi temizlerken cilt bariyerini korumaya yardımcı olmak için 3 temel seramid içerir.
Cildi sakinleştirirken, cildin doğal nemini de korumaya yardımcı olan hyaluronik asiit ve niasinamide ile formüle edilmiştir.
Cildin doğal bariyerinin işlevini korurken, cilt üzerindeki kalıntıları, fazla yağı cildinizi soymadan temizleyen hafif bir köpüğe dönüşür.
Canlanmış, berrak ve sakin bir cilt sağlar.
CeraVe Foaming Facial Cleanser içerisinde koku yoktur.
Sülfat, paraben, yağ içermez.
Alerji testi yapılmıştır.

CeraVe Foaming Facial Cleanser Kimler Kullanabilir?

Normal ve yağlı cilt tipleri için uygundur.

CeraVe Foaming Facial Cleanser Nasıl Kullanılır?

Cildi ılık suyla ıslatın. Temizleyiciyi nazik, dairesel hareketlerle cilde masaj yaparak uygulayın. Durulayın.

CeraVe Foaming Facial Cleanser ürününü incelemek ve satın almak için tıklayınız.

Cilt bakımına dair diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Selülitle Başa Çıkmanın Yolları

Selülitle başa çıkmak oldukça zordur. Selülit portakal kabuğu görüntüsüyle oldukça moral bozan bir oluşumdur. Selülit özellikle yanlış beslenme, aşırı yağ tüketimi ile açığa çıkar. Selülitin

blank
Cilt Bakımı

Nuxe Bio Organic serisi

Yeni Nuxe Bio Organic serisiyle, güzelliğinizden ödün vermeden güçlü, hassas ve etkili Organic çağına girin. Çevre dostu teknolojilerle güçlendirilen  önemli aktif maddeler sayesinde doğanın tüm

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik