Skip to content

Cildiniz İçin Mineral Makyaj Ürünleri İle Tanışın!

İÇİNDEKİLER

Makyaj kadınların vazgeçilmezi ve neredeyse bir tutkudur. Daha hoş, seksi ve çekici görünmek kim istemez ki… Cilt her zaman canlı ve sağlıklı görünmeyebilir. Yorgunluk, stres gibi durumlar yüze çabucak yansır. Bu gibi nedenlerle makyaj yapmak kaçınılmaz bir hal alıyor. Ancak makyaj malzemeleri ciltte zarara neden olabiliyor. Makyaj malzemelerinin içerisinde bulunan talk, paraben gibi cilde zararı bulunan maddeler kullanılıyor. Bu gibi maddeler cildin gözeneklerinde tıkanıklığa neden olarak cildin nefes almasını önlüyor. Zaman içinde bu durum cilde zarar veriyor.
Mineral makyaj, cildinizin hem güzel görünmesini sağlayan hem de cilde zararsız ürünlerdir. Mineral makyaj ürünlerinin tercih nedeni içerisinde cilde zarar verecek maddelerden uzak olarak minerallerden elde edilmesidir. Dermatolojik testlerden geçmiş, hipoallerjenik ürünlerdir. Ayrıca hayvanlar üzerinde test edilmezler. Cilt dokusuna zarar vermeden, cildin daha hoş ve sağlıklı görünmesine yardım eder. Mineral makyaj malzemeleri sürüldüğünde ciltle bütünlük göstererek, ciltte maske etkisi oluşturmazlar.

Neden Mineral Makyaj Malzemeleri Kullanayım?

Cilt sağlığınız için mineral ürünleri tercih etmenizde fayda var. Mineral ürünler doğada bulunan saf minerallerin işlemden geçirilmesiyle elde edilmiş ürünlerdir. Cilt dokusuna zarar vermeden hoş görünüm elde etmenizi sağlarlar. Cildin gözeneklerini kapatmadan, nefes almasına olanak verirler. Bu nedenle cilt sağlığına zarar vermezler. “İçeriğinde sentetik maddeler bulunmaz.” yani cilt sentetik maddelere maruz kalmaz ve cilt güzelliğinizi korumanıza olanak sağlar.
Mineral makyaj ürünleri özellikle cilt problemleri yaşayanlar tarafından tercih edilmesi gerekir. Cilt daha fazla hasar görmesine karşı önlem sağlanması gerekir. Mineral içeriğe sahip ürünlerin kullanımı bu açıdan yerinde bir seçim olacaktır.

Mineral Makyaj Ürünleri Makyaj Malzemeleri Kadar İyi Sonuçlar Sağlar Mı?

Ürün dokuları normal makyajda da ürün özelliğine göre farklılık gösterebiliyor. Ancak mineral makyaj ürünleri doku olarak da oldukça iyi sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. İçeriğin doğallığı kapatıcı dokusunda bir farklılığa neden olmuyor. Bu nedenle seçim yaparken doğru ürünü seçmeniz sizin elinizde bulunuyor.

Mineral Makyaj Ürünleri
Mineral Makyaj Ürünleri

Mineral Makyaj Malzemelerinin İçerisinde Neler Var?

Ürünlerin içeriğinde doğada bulunan saf mineraller bulunuyor. Ürünler, bu minerallerin işlenmesiyle üretiliyor. İçerisinde cilde zarar neden olabilecek maddeler bulunmuyor. İçerik olarak mineral ürünlerde paraben, parfüm, talk, alkol, boya, mineral yağ ve koruyucular yani kimyasal maddeler içermiyor. Genel olarak mineral ürünlerde titanyum dioksit, çinko oksit, mika, magnezyum ve stearik asit gibi zararsız maddeler buluyor. Bu doğal malzemeler ile cilt güzel bir doku kazanıyor ve hoş bir görünüm sağlanıyor.
Ürün özelliği olarak kapatıcılık seviyesi yüksek, yumuşak dokulu ürünlerdir. Cilde pürüzsüz bir görünüm sağlamak için idealdir. Malzemeler ciltte, alerji gibi reaksiyonlar oluşturmaz. Cildi güneşe karşı koruyucu özellikte olan ürünler mineral ürünlerde de mevcuttur. Gözeneklerin tıkanmasına neden olmadan, pürüzsüz bir doku kazanmanıza imkan sağlar. Ayrıca ince çizgi, kırışıklık gibi kusurların görünümünü azaltır. Mineral ürünler tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Saç Bakımı

Saç Dökülmesi

SAÇ DÖKÜLMESİ NEDEN OLUR ? Her saç teli 4-6 yıl yaşar, dinlenir ve sonrada dökülür. Bu son derece doğal bir süreçtir ve günde 50-100 tel

blank
Cilt Bakımı

Cildinizi Bu Duş Jelleri İle Şımartın!

Vücudunuzun da şımarmaya ihtiyacı var. Bunun için neler yapmalıyım dediğinizi duyar gibiyim. Hoş kokusuyla sizi başka diyarlara alıp götürecek mükemmel duş jellerini denemeye ne dersiniz.

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

La Roche-Posay Effaclar Tonik
Cilt Bakımı

La Roche-Posay Effaclar Tonik

La Roche-Posay Effaclar Tonik ile yağlı, tıkanmış bir cildi tazeleyin. Yağlı cilt, gözenekleri açmaya ve cildi dengede tutmaya yardımcı olmak için pul pul dökülmeye ihtiyaç