Skip to content

Colastin Kolajen Ve Elastin Likit Shot

İÇİNDEKİLER

Colastin Kolajen ve Elastin Likit Shot, kolajen ve elastin ile yaşlanma sürecinin durdurulması ve cildin kaybettiği özellikleri geri kazanmasına yardımcı likit bir besin takviyesidir.

Colastin Kolajen & Elastin Likit Shot

Kolajen ve Elastin Nedir?

Kolajen, vücuttaki proteinin bileşiminin neredeyse üçte birini oluşturur. Bağlar, tendonlar, kemikler, kaslar ve deriyi oluşturan en önemli yapı taşlarındandır ve bu yüzden vücudumuzun hemen her bölgesinde bulunur. Hücreleri bir arada tutan bir yapıştırıcı görevi görür.

Yaşlanma belirtilerinin en çok göz önünde olduğu yer kuşkusuz göz ve çene çevresidir. Bunun en büyük nedeni bu bölgelerin cildin diğer bölgelerine kıyasla daha hassas dokuya sahip olmasıdır. Yaşlanmayla beraber cildinizde azalan kolajen seviyesi, bu hassas dokuların onarımının ve yenilenmesinin önüne geçer ve cildiniz cansız, kuru ve soluk görünmesine yol açar. Dolayısı ile bir kolajen takviyesi almak cildinizin zaman içerisinde gereksinim duyduğu proteinleri sağlar.

Cildiniz kolajen ihtiyacını karşıladıkça, aydınlık, diri ve ışıltılı bir cilde sahip olmanız kolaylaşır. Çünkü kolajen yenileyici etkisi ile hücrelerin canlılığını sağlarken, onarıcı etkisi ile kuru cildinizin nem tutmasını ve daha yumuşak genç bir görünüm sunar.

Elastin, cildinizin elastikiyetinden sorumlu lifli bir proteindir. Bu proteinin miktarı ne kadar çoksa cildiniz o kadar genç ve canlı görünür. Aksi takdirde sarkma, kırışıklık ve ince çizgilerin oluşumu artar. 30’lu veya 40’lı yaşlarda cildiniz elastikiyetini kaybetmeye başlar. Göz ve ağız çevresi, vücudun diğer bölgelerine göre daha hassas olduğundan yaşlanmanın ilk belirtisi olan ince çizgiler bu bölgede görülmeye başlar.

Elastin lifi, cildin orta tabakasında bulunur ve kolajen bu tabakanın %80’ini oluştururken elastin yalnızca %2’sini oluşturur. Ancak kolajen liflerine kıyasla 1000 kat daha esnek olan elastin, dolaylı olarak cildinizin yaşlanma problemlerini önlemek için gerekli bir proteindir.

Her ne kadar kolajen takviyesi pek çok cilt tedavisinde başat olarak sunulsa da, yaşlanma geciktirici niteliği bakımından tek başına yeterli olmaz. Cilt tabakasında en çok bulunan protein olduğu gerçeği yadsınamaz ancak bu güçlü bileşen, elastin ile birlikte formüle edildiğinde cildiniz sıkı ve dolgun görünümüne kavuşurken bir yandan da elastikiyetini geri kazanır.

Colastin Kolajen ve Elastin Likit Shot Nedir?

İçeriğindeki ana bileşen Kolajen ve Elastin sayesinde cildinizin kırışıklık problemleri ile savaşması için formüle edilmiş gıda takviyesidir. Cildinizin doğal yapısında bulunan bu iki önemli protein, Kolajen ve Elastin, çevresel veya genetik faktörlere bağlı olarak zaman içerisinde azalır ve bu durum kaçınılmazdır. Colastin Likit, sağlıklı ve genç görünümünüzü geri kazanmak için cildinizin ihtiyaç duyduğu yenileyici ve onarıcı bakımı sunar.
Colastin Kolajen Ve Elastin Likit Shot

Colastin Kolajen ve Elastin Likit Shot Ne İşe Yarar?

Colastin Likit etkisinin en çok cilt üzerinde gözlemlenebildiği yaşlanma problemleri ile savaşır. Vücudunuzun doğal biçimde sentezlemekte yetersiz kaldığı başlıca proteinlerin takviye edilmesini sağlar. Cildin ikinci tabakası olan dermis, kolajen ve elastin liflerinden oluşur. Colastin Likit formülündeki Kolajen ve Elastin ile dermis tabakasına nüfuz ederek cilt kırışıklıklarını ve sarkmalarını önler.Cildin esnekliğini arttırır.

Colastin Kolajen ve Elastin Likit Shot İçeriğinde Ne Var?

Kolajen, yaşlanmaya ve diğer faktörlere bağlı olarak cildinizde meydana gelen kırışıklıkları tedavi eder ve yeniden oluşumunu engeller. Dolayısıyla cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır ve uzun süreli sağlıklı ve canlı bir görünüm sunar

Elastin, cildinizin elastikiyetini sağlayan en önemli bileşenlerden biridir. Sarkma, ince çizgi ve kırışıklık gibi problemleri olan cildinizin onarımına ve yeniden yapılanmasına yardımcı olur.

Yaşlanmaya bağlı kırışıklık oluşumu, çevresel faktörler veya genetik olarak sahip olduğunuz cilt problemlerinin birçoğu kuru bir cildi beraberinde getirir. Colastin Likit formülündeki Hyaluronik Asit ile cildiniz için yeterli nemin üretilmesini sağlar.

Vitamin C ve Koenzim Q10, cildinizin kolajen üretimini artırmasını sağlar

Biotini topikal formuyla kullanmak yerine bu vitaminini içeren takviyeler almak cilt sağlığınız için faydalıdır. Colastin Likit içeriğinde bulunan Biotin sayesinde cildinizin faydalı yağlar üretmesine yardımcı olur.
Colastin Kolajen Ve Elastin Likit Shot

Colastin Kolajen ve Elastin Likit Shot Kimler Kullanabilir?

Vücudunuzda doğal bir süreç olarak kolajen azalmasının belirtilerinden bazıları; güçsüzleşen saç derisi ve tırnaklar, eklem ve kaslara bağlı oluşan ağrılar , soluk ve cansız cilt, deride kırışıklıklar ve sarkmalardır. Bu süreç kaçınılmaz olsa da yavaşlatmak mümkündür. Colastin Likit yaşlanma sürecinin kontrol altına alınması için yetişkinlere Kolajen ve Elastin desteği sunar.

Colastin Kolajen ve Elastin Likit Shot Nasıl Kullanılır?

Colastin gıda takviyesi yetişkinlerin günlük kullanımı için uygundur. Bir cam şişe Colastin likiti günün dilediğiniz saatinde tüketebilirsiniz.

 

Sağlıkla ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Colastin Kolajen Ve Elastin Likit Shot ürünleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Ürün Videosu

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Sonbahar İçin Cilt Bakım Önerileri

Sonbaharın yağışlı ve soğuk yüzünü yavaş yavaş göstermesiyle, cildimizde bu durumdan etkilenmeye başladı. Cildimiz mevsim geçişine ayak uydurmaya çalışırken, cilt bakımımıza özen göstererek bu duruma

SkinCeuticals AGE Eye Complex
Cilt Bakımı

SkinCeuticals AGE Eye Complex

SkinCeuticals AGE Eye Complex, kaz ayaklarının, koyu halkaların ve şişkinliğin görünümüyle savaşmak için kırışık önleyici bir göz kremi Göz çevresindeki ciddi iç yaşlanma belirtileriyle savaşmak

La Roche-Posay Effaclar Tonik
Cilt Bakımı

La Roche-Posay Effaclar Tonik

La Roche-Posay Effaclar Tonik ile yağlı, tıkanmış bir cildi tazeleyin. Yağlı cilt, gözenekleri açmaya ve cildi dengede tutmaya yardımcı olmak için pul pul dökülmeye ihtiyaç

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik