Skip to content
DDF Göz Çevresi Bakımı

DDF Göz Çevresi Bakımı  

Share on facebook
Share on twitter

DDF Göz Çevresi Bakım ürünleri göz çevresinin kullanımına uygun ürünler formüle etmiştir. Ayrıca kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini önleyen ürünleri büyük ilgi görmüştür. Göz çevresi yüz bölgesinden 7 kat daha ince yapıya sahiptir. Çevresel etkilere karşı hassas olduğu için kırışıklara açık bir yapısı vardır. Yüze uygulanan her türlü ürün göz çevresine uygulandığında ciddi zararlar verebilir. Bu yüzde bu bölgelere özel cilt bakım ürünleri uygulanmalıdır. Tahriş etmeyen ve alerjik yapmayan ürünler tercih edilmelidir. Dengeli beslenmek, temizlemek ve nemlendiriciler kullanmak göz çevresinin sağlığı için önemli temel kurallardır. Dış etkiler, yanlış ürün kullanımı ve göz temizliği yapılmaması cildin erken kırışmasına neden olur.

DDF Ürünleri ve Önemi

Çevresel etkiler, uykusuzluk, stres ve dengesiz beslenme göz çevresinde kırışıklıklara, torbalara ve morluklara neden olabilir. Gözaltı morluk, torbalanma ve ince çizgileri minimize etmek için DDF Göz Kremi kullanılmaktadır.

Nemlendirici etkisi ile cildini pürüzsüzleşmesi ve yumuşaması için kullanılan bakım kremleri göz çevresi için ciddi bakımlar sunabilir. Göz çevresinin yatışması, rahatlaması ve nemlenmesi için uygulanan DDF Göz Çevresi Bakım Kremi uygulanır. Göz çevresi hassas olduğu için içeriğindeki hassas içerikler göz çevresine zarar vermeden bakımını en iyi şekilde yapmasına yardımcı olabilir. DDF markasının göz çevresine ait tüm serum, krem ve jeller göz çevresinin hassaslığına uygundur.

Göz torbaları kötü alışkanlıklar, dengesiz yaşam, uykusuzluk ve genetik yapıdan kaynaklanan bir durumdur. Gözaltı torbalarını gidermek ya da azaltmak her ürün için geçerli değildir. Ancak ürün içeriğinde bulunan kılcal damar güçlendirici içerikler ile hafifletmek mümkün olabilir.

Kafein tüketimi, stres, fazla uyuma, az uyuma, aşırı alkol alma, bilgisayar ve televizyon gibi olumsuz etkenler göz çevresinde hasarlara neden olabilir. Ertesi günü şiş ve hiçte hoş olmayan gözlerle karşılaşmamak için DDF Göz Çevresi Bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Göz Çevresi Bakımının Önemi

Göz çevresindeki kırışıklıklar aşırı güneşe maruz kalmak ve günlük yaşantımızda kullandığımız mimik hareketlerinden dolayı oluşmaktadır. Göz çevresi gevşeyerek sıkılığını kaybederek kırışıklıklara sebep olup eskisi gibi kendini tedavi edemez. Bu yüzden göz çevresine uygun hassas içerikli ürünlere başvurulmalıdır.

Yüksek faktörlü güneş kremi kullanmak, bol su tüketmek, düzenli uyumak, nemlendirmek, yanlış ürün kullanmamak, cilt tipine uygun ürün kullanmak ve dengeli beslenmek göz çevresinin en önemli kurallarıdır. Mümkün olduğu kadar göz çevresini koruyarak erken yaşlanmaları ve gözaltı torbalarını engellemek mümkündür. Göz çevresinin erken yaşlanması sizi olduğunuzdan daha fazla yaşlı göstermesine neden olabilir.

DDF markası hassas göz çevresini düşünerek hassas içeriklere sahip ürünleri piyasaya sunmuştur. Hassas, duyarlı ve tahrişe yatkın göz çevresinin nemini, esnekliğini ve yumuşaklığını geri kazandırmak için göz çevresi kremi ve ultra nemlendirici ürünleri ile göz çevresin sorunlarını en aza indirmek için savaşabilir.

1991 yılında Amerikalı doktorlar ve uzmanlar tarafından kurulan DDF ürünlerini dermatolog Dr. Howard Sobel, Biyokimya uzmanları ve şifa bitki uzmanı Dr. Elaine Linker ile geliştirmiştir. Procter Gamble markası ile büyüyerek Therapeutic Skincare dalında 2003 yılında lider olmuştur.

Popüler Makaleler

DDF Anti Age Ürünleri
Cilt Bakımı

DDF Anti Age Ürünleri

17DDF Anti Age ürünleri yaş ilerledikçe oluşan cilt sıkılığını yitirme ve elastikiyetini kaybederek kırışıklıkların oluşması ve oluşan sarkmalara hafifletir. Yapılan araştırmalar 20 yaştan itibaren her

Mustela ile Bebeklerin Pişiğine Son Verin
Cilt Bakımı

Mustela ile Bebeklerin Pişiğine Son Verin

Pişik sorunu çocukların bez bölgesinde görülen kızarıklık, tahriş ve pişik gibi sorunları hafifletmek için bebeklerin hassas cildine uygun kremler kullanabilirsiniz. Pişik sorunu bebeklerin idrarından ya

Avene Cleanance ürünleri
Cilt Bakımı

Avene Cleanance Ürünleri

Avene Cleanance Ürünleri yağlı cildin ihtiyacı olan nemi sağlamak, cilt üzerindeki aşırı yağı arındırmak için kullanılan özel içeriğe sahip cilt bakım ürünlerine sahiptir. Cilt üzerinde

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
El ve Ayak Bakımı

La Roche Posay Cicaplast Hands Barrier Cream

Kış aylarında dışarıdaki havadaki nem oranı düşer. İçeride ısıtma sayesinde işler daha da kuru. Soğuk algınlığı veya gripten kaçınmak için ellerinizi sık sık yıkıyorsanız, cildinizde

blank
Saç Bakımı

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesinin durumunun birden fazla nedeni vardır. Bunlardan en sık karşılaşılanlardan bir tanesi de mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmeleridir. Mevsim fark etmeksizin, bir mevsimden

Nuxe Nuxellence Anti-Age Yeux
Cilt Bakımı

Nuxe Nuxellence Anti-Age Yeux

Yaşlanmak hepimizin korkulu rüyası. Yüzümüz, özellikle de göz çevremiz en hızlı yaşlanan bölgemiz. Bu nedenle göz çevresi bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Göz çevresinde meydana gelen