Skip to content

DDF Göz Çevresi Bakımı  

DDF Göz Çevresi Bakımı
Marka: DDF
İÇİNDEKİLER

DDF Göz Çevresi Bakım ürünleri göz çevresinin kullanımına uygun ürünler formüle etmiştir. Ayrıca kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini önleyen ürünleri büyük ilgi görmüştür. Göz çevresi yüz bölgesinden 7 kat daha ince yapıya sahiptir. Çevresel etkilere karşı hassas olduğu için kırışıklara açık bir yapısı vardır. Yüze uygulanan her türlü ürün göz çevresine uygulandığında ciddi zararlar verebilir. Bu yüzde bu bölgelere özel cilt bakım ürünleri uygulanmalıdır. Tahriş etmeyen ve alerjik yapmayan ürünler tercih edilmelidir. Dengeli beslenmek, temizlemek ve nemlendiriciler kullanmak göz çevresinin sağlığı için önemli temel kurallardır. Dış etkiler, yanlış ürün kullanımı ve göz temizliği yapılmaması cildin erken kırışmasına neden olur.

DDF Ürünleri ve Önemi

Çevresel etkiler, uykusuzluk, stres ve dengesiz beslenme göz çevresinde kırışıklıklara, torbalara ve morluklara neden olabilir. Gözaltı morluk, torbalanma ve ince çizgileri minimize etmek için DDF Göz Kremi kullanılmaktadır.

Nemlendirici etkisi ile cildini pürüzsüzleşmesi ve yumuşaması için kullanılan bakım kremleri göz çevresi için ciddi bakımlar sunabilir. Göz çevresinin yatışması, rahatlaması ve nemlenmesi için uygulanan DDF Göz Çevresi Bakım Kremi uygulanır. Göz çevresi hassas olduğu için içeriğindeki hassas içerikler göz çevresine zarar vermeden bakımını en iyi şekilde yapmasına yardımcı olabilir. DDF markasının göz çevresine ait tüm serum, krem ve jeller göz çevresinin hassaslığına uygundur.

Göz torbaları kötü alışkanlıklar, dengesiz yaşam, uykusuzluk ve genetik yapıdan kaynaklanan bir durumdur. Gözaltı torbalarını gidermek ya da azaltmak her ürün için geçerli değildir. Ancak ürün içeriğinde bulunan kılcal damar güçlendirici içerikler ile hafifletmek mümkün olabilir.

Kafein tüketimi, stres, fazla uyuma, az uyuma, aşırı alkol alma, bilgisayar ve televizyon gibi olumsuz etkenler göz çevresinde hasarlara neden olabilir. Ertesi günü şiş ve hiçte hoş olmayan gözlerle karşılaşmamak için DDF Göz Çevresi Bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Göz Çevresi Bakımının Önemi

Göz çevresindeki kırışıklıklar aşırı güneşe maruz kalmak ve günlük yaşantımızda kullandığımız mimik hareketlerinden dolayı oluşmaktadır. Göz çevresi gevşeyerek sıkılığını kaybederek kırışıklıklara sebep olup eskisi gibi kendini tedavi edemez. Bu yüzden göz çevresine uygun hassas içerikli ürünlere başvurulmalıdır.

Yüksek faktörlü güneş kremi kullanmak, bol su tüketmek, düzenli uyumak, nemlendirmek, yanlış ürün kullanmamak, cilt tipine uygun ürün kullanmak ve dengeli beslenmek göz çevresinin en önemli kurallarıdır. Mümkün olduğu kadar göz çevresini koruyarak erken yaşlanmaları ve gözaltı torbalarını engellemek mümkündür. Göz çevresinin erken yaşlanması sizi olduğunuzdan daha fazla yaşlı göstermesine neden olabilir.

DDF markası hassas göz çevresini düşünerek hassas içeriklere sahip ürünleri piyasaya sunmuştur. Hassas, duyarlı ve tahrişe yatkın göz çevresinin nemini, esnekliğini ve yumuşaklığını geri kazandırmak için göz çevresi kremi ve ultra nemlendirici ürünleri ile göz çevresin sorunlarını en aza indirmek için savaşabilir.

1991 yılında Amerikalı doktorlar ve uzmanlar tarafından kurulan DDF ürünlerini dermatolog Dr. Howard Sobel, Biyokimya uzmanları ve şifa bitki uzmanı Dr. Elaine Linker ile geliştirmiştir. Procter Gamble markası ile büyüyerek Therapeutic Skincare dalında 2003 yılında lider olmuştur.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Beres C Vitamini
Sağlık

C Vitamini

C vitamini, en çok bilinen ve adı sürekli gündemde olan vitaminlerden biridir. Özellikle kış mevsiminde, c vitamini sıklıkla gündeme geliyor.

Vichy Aqualia Thermal Light
Cilt Bakımı

Vichy Aqualia Thermal Light

Normal ve karma cilt dengesini hafif bir dokunuşla geri kazandıran yoğun nemlendirici Vichy Aqualia Thermal Light ile cildinizi 48 saate kadar nemlendirin. Hassas cilt, doğal

blank
Sağlık

Marnys Propolis

Vücudumuz birçok hastalığa karşı mücadele ederek daha sağlıklı kalmak için uğraşır. Bunu sağlayan bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek adına her gün birçok tavsiye ve öneri duyuyoruz. Bunlardan

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik