Skip to content

Erken Yaşlanmaya Karşı Cilt Bakımı Teknikleri

İÇİNDEKİLER

Cilt bakımı sadece yaşlanma döneminde yapılmamalıdır. Cilt canlı bir doku olduğundan erken yaşlarda cildimize dikkat etmemiz bizim lehimize olacaktır. Günlük olarak cildimize özen göstermeliyiz.

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

20’li yaşlar ile birlikte cildimizi korumaya ve özellikle temizlemeye önem vermeliyiz.

Cilt gün boyunda dış etkenlere maruz kalıyor. Bu nedenle düzenli olarak temizlik işlemi mutlaka yapılmalıdır. Günlük makyaj yapılıyorsa cilt temizliğine daha da önem verilmelidir. Cilt üzerinde biriken makyaj kalıntıları cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olur ve cildin nefes almasını önler. Nefes alamayan cilt solgun, mat bir hal alır. Zaman içinde erken yaşlanma belirtilerinin oluşmasını hızlandırabilir.

Düzenli olarak cilt tipine uygun bir nemlendirici krem kullanmalıyız.

Cildin günlük olarak neme ihtiyacı vardır. Günde bir veya iki kez cilde nemlendirici uygulanarak cildin canlı, parlak ve pürüzsüz dokusunu koruyabiliriz. Yaz kış güneş koruyucu krem kullanmalıyız. Özellikle yazın düzenli kullanmaya özen gösterin. Yoğun güneş, ciltte koyu lekelere neden olur. Bunun yanında güneş alerjisi, çillenme, erken yaşlanma gibi problemlere yol açabilir.
Ozon tabakasındaki incelmenin artması, yeryüzüne güneş ışınlarının zararlı etkilerinin ulaşmasına neden oluyor. Bu nedenle cildi özellikle erken yaşlanma izlerine karşı korumak için güneşi koruyucu ürün kullanmayı ihmal etmeyin.

Cildinize haftalık olarak peeling uygulayın.

Cilt tipinize göre cilt dokusunu arındırıcı peelingler tercih edin. Cilt lekeleri, cilt üzerinde kalan birikintiler ve ölü hücreleri ciltten tamamıyla arınmasına yardımcı olacaktır. Yağlı cilde sahip iseniz peelingi haftada bir yerine iki kere uygulayın. Aşırı yağın ve yoğun birikintinin ciltten atılması açısından etkili olacaktır. Kuru ciltler ise cilt hassasiyetini dikkate alarak yumuşak dokulu peelingler ya da peeling sıklığını azaltarak uygulama yapabilirler.

Cilt sağlığı için beslenmenize dikkat edin. Sağlığa ve cilde zararlı maddelerden uzak durun.

Protein, vitamin, karbonhidrat ve yağ tüketimini dengeli tüketin. Aşırı karbonhidrat ve yağ tüketimi hem vücut hem de cilt açısından olumsuz sonuçlara neden olabilir. Dengeli ve sağlıklı besinler ile protein ağırlıklı besinler tüketerek hem cilt hem de vücut sağlığı korunabilir. Sigara ve alkol gibi sağlığa direkt olarak zararlı ürünlerden uzak durun.

Beslenme ve gıda açısından cilt sağlığını koruyucu besin takviyesi ürünler alarak da cildinizi koruyabilir ve destek oluşturabilirsiniz. Imedeen Derma One Tablet, 25 yaş ve üzeri için cildin nem ve ışıltı kaybına karşı mücadele eder. Nemlendirici ürünlerin ulaşamayacağı derin dermal tabakada cilt bakımına destek sağlamak için çalışır.
Günlük olarak kullanıldığında cilt kalitesini iyileştirme, nem dengesini sağlama, cilt parlaklığı, yumuşak, pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için bakım sağlar. Daha ileri yaşlar için Imedeen Time Perfection Tablet ile cildiniz için takviye sağlayabilirsiniz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetinin bir kısmını kaybeder. Güneşe maruz kalma gibi çevresel faktörler ve genetik, bir kişinin yüzünde erken kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmaya başlamasında

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yağlı Cilt İçin Bakım Rehberi
Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Bakım Rehberi

Yağlı Ciltler için Bakım Rehberi Yağlı cilt her ne kadar baş etmesi zor bir cilt tipi olarak anılsa da makalemize yağlı cilde sahip olmanın avantajlarını

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30
Güneş Koruması

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30 Geniş spektrumlu savunma ve yaşlanma karşıtı koruma sağlayan kimyasal bir güneş kremi olan Nuxe Sun Delicious Lotion SPF

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası
Cilt Bakımı

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydasını öğrendiğinizde bu rutini hayatınıza dahil etmek isteyeceksiniz. Yüz yogası, yüz kasları kullanılarak uygulanan bir yoga türüdür. Yüz kaslarının daha sıkı,