Skip to content

Genç ciltler neden nemlendiriciye ihtiyaç duyar? Sensilis Glacier Essence Deep Hydrating Cream

İÇİNDEKİLER

Nemlendirici nedir?

Nemlendiricinin asıl özellikleri kuruluk, pullanma, deriyi yumuşatma ve ince çizgilerin tedavisinde kullanılmasıdır. Yaz aylarında ciltteki suyun ter ile atılması, kışın ise cildin soğuktan matlaşmasına karşı cildi nemli tutan bir kozmetik ürünüdür. Günlük su ihtiyacınızı karşıladıktan sonra günlük nemlendirmenizi yapıyorsanız cildiniz ayrı bir şekilde ışıldamaya başlar. Doğru bilinen diş fırçalamanın yanlış olması kadar yanlış nemlendirme uygulamaları vardır. Sert, yüksek basınçla ve keskin hareketler ile nemlendirici uygulaması yapılması kesinlikle yanlıştır. Bu uygulamalar sırasında cilde nemlendiricinin daha iyi yedirileceği düşünülmesinin aksine nemlendirici boşa gider. Uygulanan basınç yüzünden derinizin de daha erken yaşlanmasını sağlar.

Kremi ellerinizle ve yumuşak hareketlerle cildinize uygulamanız gerekmektedir. Böylece cildinizin krem içerisindeki nemi almak için vakti olacak ve herhangi bir tıkanıklık meydana gelmeyecektir. Bu sayede cildiniz nemlendici kremi gözeneklerinize dolduracaktır. Nemlendirici için kullandığınız bu yöntem sadece nemlendirici için değil, diğer tüm kremler için kullanılmalıdır.

Nemlendiriciler ne kadar sıklıkla uygulanmalıdır?

Derinin kuruluğu ile alakalı olarak nemlendiricilerin uygulama sıklığı değişmektedir. Aşırı kuru ciltler için 3-4 saat aralıklarla uygulamak gerekir. Daha az kuruluk olan ciltlerde ise geceleri kullanılan hafif bir nemlendirici yeterlidir.

Nemlendirici kremlerin yan etkileri var mıdır?

Her kozmetik ürünün olduğu gibi nemlendiricilerinde yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler 4 ayrı kategoriden oluşur.

  • İrritan (tahriş) reaksiyonlar: Bazı kişiler bazı nemlendiricileri kullandıklarında yanma hissi oluşur. Özellikle atopik, egzemalı veya rozacealı hastalarda yanma hissi çok fazla görülür. Bu reaksiyon sıklıkları alerji olmaktan çok nemlendiricinin içindeki maddelere karşı gelişen tahriş reaksiyonlarıdır. Eğer tahriş geçici olursa nemlendirici kullanılmaya devam edilir. Bununla birlikte yanmalar eğer tolere edilirse başka azjanlar kullanılmalıdır.
  • Alerjik kontakt dermatit: Nemlendiriciye alerjisi olan insanlarda oluşan bir rahatsızlıktır. Bu hastalık nadir olarak görülse de şüphelenildiğinde alerjik test yapılmalıdır. Fakat alerjiye neden olan madde tespit edilse de bu maddenin hangi nemlendiricide olduğunu bulmak zordur. Bu nedenle deneme yanılma yöntemi ile nemlendiricileri cildinizde denemeniz gerekir.
  • Follikülit: Aşırı kapatıcı ve yağlı nemlendiriciler, kıl ağızlarını tıkayarak ağrılı ve iltihaplı reaksiyona neden olabilir.
  • Yüz döküntüsü: Özellikle kapatıcı formundaki nemlendiricileri yüze uyguladığınızda sivilce ve perioral dermatit gibi cilt hastalıklarını ortaya çıkar.

Nemlendiriciler genel olarak hangi cilt hastalıklarında uygulanmalıdır?

Egzama, sedef ve ichtyosis gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılması büyük önem taşır.

Nemlendirici kullanmanın yaşı var mıdır?

Genç ciltlerde nemlendirici kullanmaya başlamalıdır. Yazımızın başında dediğimiz gibi yazları nemsiz, kışları ise matlaşan ciltler için nemlendirici kullanmak önemlidir. Cildinizi kurutmadan ona istediği nemi vermelisiniz. Nemlendiriciler Kuru/Hassas ve Normal/Yağlı olarak 2 ayrı seçenekte satılmaktadır. Cildinizle doğru olarak cilt tipinize göre nemlendirici seçmeyi unutmayın. Aşırı yağlı ciltler ise nemlendiriciyi krem olarak değil jel olarak kullanmalıdır.

Genç ciltler için Sensilis markası yepyeni bir seri çıkarttı. Serinin ismi GLACIER ESSENCE !

Gençler için bu serinin içerisinde 2 ayrı ürün bulunmaktadır.

Deep Hydrating Gel-Cream

Yağlı ve normalden yağlıya dönük genç ciltler için jel formunda nemlendiricidir. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde ferahlatıcı bir özelliği vardır. Nemlendiricinin yapısı kremsi jel dokudur. İçeriğinde bulunan mineraller ve oligo ementler bakımından zengin saf buzul suyu içerir. İçeriğindeki bu etken maddeler sayesinde cildin ideal nem tutabilme seviyesini arttırır ve 24 saat boyunca cildin nemli kalmasını sağlar. Ayrıca içeriğinde bulunan mavi ve beyaz lotus çiçeği sayesinde cilt hassasiyetlerini yatıştırır ve önler. Cilde canlılık kazandırır.

Kullanım şekli: Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılmalıdır. Temizlemiş olduğunuz cildinize göz çevresi hariç masaj yaparak uygulayınız.

Deep Hydrating Cream

Kuru ve normalden kuruya eğilimli genç ciltler için nemlendiricidir. Özellikle hassasiyet gösteren kuru ciltler için uygun bir nemlendiricidir. Kuru ciltlere ipeksi bir his ve yumuşaklık kazandırarak, hem besler hem nemlendirir. Ürün içeriğinden dolayı zengin kremsi bir dokuya sahiptir. İçeriğinde mineraller ve oligo elementler bakımından zengin saf buzul suyu içerir. Bu nemlendirici ciltte ideal nem tutabilme seviyesini arttırır ve 24 saat boyunca cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Cilde canlılık kazandırır. Mavi ve beyaz lotus çiçeği sayesinde cilt hassasiyetlerini yatıştırır ve önler.

Kullanım şekli: Sabah ve akşam olarak günde 2 kez kullanılmalıdır. Göz çevresi hariç tüm cildinize nemlendirici emilene kadar masaj yaparak uygulayın.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?
Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır? Tipik olarak asitlerle ilişkili peeling faydalarını sağlayan alfa ve beta hidroksi asitlerdir (bunları AHA’lar ve BHA’lar olarak biliyor olabilirsiniz). Kontrollü

blank
Saç Bakımı

Ducray Anaphase + Şampuan

Ducray Anaphase+ Şampuan ile saçınızın sağlığını yeniden canlandırın. Bu uyarıcı şampuan, saç dökülmesine karşı tedaviler için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Seyrelmiş, ince veya zayıf saçlara hacim

blank
Cilt Bakımı

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention

Anne adayları ve yeni anneler için özel olarak formüle edilmiş Çatlak önleyici yağ, doğal kaynaklı bileşenlerin ve aktif bileşenlerin benzersiz kombinasyonu sayesinde çatlakların oluşmasını önlemeye

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

La Roche-Posay Effaclar Tonik
Cilt Bakımı

La Roche-Posay Effaclar Tonik

La Roche-Posay Effaclar Tonik ile yağlı, tıkanmış bir cildi tazeleyin. Yağlı cilt, gözenekleri açmaya ve cildi dengede tutmaya yardımcı olmak için pul pul dökülmeye ihtiyaç

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?
Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır? Tipik olarak asitlerle ilişkili peeling faydalarını sağlayan alfa ve beta hidroksi asitlerdir (bunları AHA’lar ve BHA’lar olarak biliyor olabilirsiniz). Kontrollü