Skip to content

Glimo Omega Doğal Diş Macunu

blank
Marka: Sağlık
İÇİNDEKİLER

Glimo Omega Doğal Diş Macunu 

Glimo Omega doğal diş macunu, beyazlatıcı-onarıcı-koruyucu üçlü etki özelliğine sahip, %100 doğal, yeni nesil diş macunudur.

ONARICI ETKİ: Glimo Omega diş macununun içeriğinde bulunan gliserin, hassas diş ve diş etleri için onarıcı özelliğe sahiptir. Ürün hassas diş ve diş eti problemine sahip kişiler için uygundur. 

BEYAZLATICI ETKİ: Glimo Omega, beyazlatıcı ve leke çıkarıcı etkisini içeriğinde bulunan %100 doğal hammaddeler (huş ağacı kömürü, karbon, misvak, gliserin gibi)  sağlar.  

İçeriğinde bulunan doğal karbon ile dişlerde üstün bir beyazlık sağlar.

KORUYUCU ETKİ: İçeriğinde yer alan doğal hammaddeler sayesinde, ağızda ph dengesini korur, diş minesini besler ve dişlerin çürümesine karşı koruyucu etkiye sahiptir.

Doğal Diş Macununun Faydaları 

Bazı insanlar organik, tamamen doğal diş macunu kullanmanın dişlerinizi temizlemeyeceğini, normal diş macununun da işe yarayacağını düşünüyor. Bununla birlikte, birçok organik diş macunu, herhangi bir katkı maddesi olmadan, normal diş macunu ile tam anlamıyla aynı temizlik faydalarını sağlar. 

Dişlerinizi fırçalamanın fiziksel eylemi “temizliğin” çoğunu sağlamaktadır. Diş fırçanız, yiyecek kalıntılarını dişlerinizden çıkaran şeydir ve dişlerinizi yalnızca suyla fırçalasanız bile bu kalıntılardan kurtararak dişlerinizi temizlemiş olursunuz. 

Diş macunu bakterilerin yok edilmesi için gereklidir. Ağzınızda bulunan bakteriler, ağız kokusuna ve diş eti iltihabına neden olan türlerdir. Bu nedenle, bakterileri etkili bir şekilde durdurabilecek bir diş macunu kullanmanız gerekir.

Normal diş macunu, özellikle daha yüksek dozlarda tüketildiğinde sağlığınıza gerçekten zararlı olabilecek bileşenlerle doludur. Bu bileşenler şunları içerebilir:

Florür: Çürüklerle savaşır, ancak büyük dozlarda alındığında zehirlidir ve lekeli dişlere de neden olabilir. Yerel su kaynağımıza genellikle gereğinden fazla florür eklenir ve yetişkinlerin aslında diş macunlarında florüre hiçbir meşru ihtiyacı yoktur.

Sodyum Lauril Sülfat  (“SLS” olarak da adlandırılır):  Normal diş macunu köpüğü elde etmek için kullanılır. Aslında birçok şampuanın içinde bulunan bir deterjandır. Ayrıca birçok insan için cildi tahriş ettiği bilinmektedir.

Sakarin: Bir çok gargaranın ve diş macununun tadını tatlandırmak için kullanılır. Ayrıca laboratuar farelerinde böbrek kanserine neden olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle günümüzde gıdalarda tatlandırıcı olarak nadiren kullanılmaktadır.

Diş macunları ve gargaralardaki kimyasallar gibi hem iyi hem de kötüleri, diş etleriniz aracılığıyla doğrudan vücudunuza etki eder. Bu nedenle, sağlıklı diş etlerine ve sağlıklı bir ağza sahip olmak, genel fiziksel sağlığınıza katkıda bulunmanın en iyi yollarından biridir. Bunu akılda tutarak, en sağlıklı ürünleri diş bakımında kullanmak gerekir.

Diş bakım ürünleri satın alırken üzerindeki etiketleri mutlaka kontrol edin.

Daha önce de belirttiğimiz gibi diş eti iltihabına ve diğer diş sorunlarına neden olan şey ağzınızdaki bakterilerdir. Doğal diş macunları, zararlı kimyasallar kullanmadan ağzınızdaki bakterileri doğal olarak yok edebilir.

Doğal diş macunları, nefesi tazelemek için nane ve diğer doğal hammaddeler kullanır. Yapay tatlandırıcılar ve boyalar içermezler. 

Pek çok doğal diş macunu, dişlerinizi beyazlatmak için doğal hammaddeler kullanır; bu, geleneksel diş macunlarında bulunan yapay beyazlatıcı maddelere nazaran dişlerinize daha naziktir.

Doğal diş macunu, aynı zamanda doğal nefes tazeleyici olan nane ve diğer benzer bitkiler gibi tüm doğal bileşenlerin kullanımından elde edilir. 

Normal diş macunu gibi dişleriniz için bir “sabun” şeklinde formüle edilmez.

Doğal diş macunu, genel sağlığını potansiyel olarak tehlikeye atabilecek ve muhtemelen genel ağız sağlığını zayıflatabilecek kimyasalların miktarını en aza indirmek isteyenler için akıllıca ve daha sağlıklı bir seçimdir. 

Ağzınız, dişleriniz, diş etleriniz genel sağlığınızın çok önemli bir parçasıdır. Doğal diş macunu, normal diş macununa göre daha sağlıklı bir alternatif olabilir.

Kendinize yatırım yapın ve doğal diş macunlarını deneyin.

Glimo Omega Doğal Diş Macunu İçeriğinde Ne Var?

Glimo doğal diş macunları, içeriğinde bulunan doğal hammaddeler dibazik kalsiyum fosfat, huş ağacı kömürü, gliserin,magnezyum klorür, misvak, ardıç ekstresi ve propolis ile hassas diş ve diş etleri için onarıcı özelliğe sahiptir.

Aktif karbon kömürü içerir.

Geleneksel diş macunlarında temizlik hissini pekiştirmek amacıyla deterjan türevi kimyasallar kullanılmaktadır. Glimo diş macunları % 100 Doğal içeriğe sahiptir. 

Etkili formülü, deterjan türevi kimyasallar içermez.

Glimo Omega diş macunu formülü Triklosan, Klorheksidin, SLS, Paraben, Florür, Gluten ve Hayvansal DNA içermez.
Glimo Omega Doğal Diş Macunu

Glimo Omega Doğal Diş Macunu Ne İşe Yarar?

 • Glimo Omega, etkin aktif maddeler sayesinde dişleri beyazlatır, diş minesini besler ve çürüğü önler. 
 • Çay,kahve ve sigara lekelerini gidermede yardımcı olur.
 • Ağız kokusunu gidererek ferah bir nefes sağlar.
 • Diş eti problemlerinin azalmasına yardımcı olur. 
 • Diş taşı oluşumunu önler.
 • Düzenli fırçalama ile oluşan plakları çözebilir ve tekrar oluşma ihtimalini en aza indirebilir.
 • Dişleri çizmez. 
 • Ağız ph dengesini korumaya yardımcı olur.
 • Köpüksüzdür. İçeriğinde sentetik deterjan türevi kimyasallar içermediği için fırçalama sırasında köpürmez.

Yeditepe Üniversitesi YÜ-GAM Laboratuvarında yapılan test ve analizlerde, Glimo diş macunlarının %100 doğal diş macunu oldukları tespit edilmiştir.

Ağız sağlığını tehlikeye atabilecek sentetik , sert ağartıcı, aşındırıcı ve köpürtücü deterjan türevi kimyasallar içermediği onaylanmıştır.

Glimo Omega Doğal Diş Macunu Nasıl Kullanılır ve Kimler Kullanabilir? 

 • Yetişkinlerin kullanımı için uygundur.
 • Hassas diş ve diş etleri için uygundur.
 • Her gün kullanabilirsiniz. 
 • Yemeklerden sonra Glimo Omega diş macunu ile dişlerinizi 4-5 dakika fırçalayınız.

Glimo Omega Doğal Diş Macunu hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sağlıkla ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30
Güneş Koruması

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30 Geniş spektrumlu savunma ve yaşlanma karşıtı koruma sağlayan kimyasal bir güneş kremi olan Nuxe Sun Delicious Lotion SPF

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?
Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır? Tipik olarak asitlerle ilişkili peeling faydalarını sağlayan alfa ve beta hidroksi asitlerdir (bunları AHA’lar ve BHA’lar olarak biliyor olabilirsiniz). Kontrollü

Avene güneş ürünleri
Güneş Koruması

Avene Güneş Ürünleri

Avene Güneş Ürünleri yaz aylarında güneşin ısıtıcı etkisinin artması birlikte cilde yüksek koruma sağlayarak hasarı engeller. Güneşin cilde ve vücuda sağladığı vitaminler ve enerjinin yanında

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

La Roche-Posay Effaclar Tonik
Cilt Bakımı

La Roche-Posay Effaclar Tonik

La Roche-Posay Effaclar Tonik ile yağlı, tıkanmış bir cildi tazeleyin. Yağlı cilt, gözenekleri açmaya ve cildi dengede tutmaya yardımcı olmak için pul pul dökülmeye ihtiyaç

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?
Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır? Tipik olarak asitlerle ilişkili peeling faydalarını sağlayan alfa ve beta hidroksi asitlerdir (bunları AHA’lar ve BHA’lar olarak biliyor olabilirsiniz). Kontrollü