Skip to content
Cheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap JerseysCheap JerseysCheap NFL Jerseys
blank

Glimo Omega Doğal Diş Macunu

Share on facebook
Share on twitter

Glimo Omega Doğal Diş Macunu 

Glimo Omega doğal diş macunu, beyazlatıcı-onarıcı-koruyucu üçlü etki özelliğine sahip, %100 doğal, yeni nesil diş macunudur.

ONARICI ETKİ: Glimo Omega diş macununun içeriğinde bulunan gliserin, hassas diş ve diş etleri için onarıcı özelliğe sahiptir. Ürün hassas diş ve diş eti problemine sahip kişiler için uygundur. 

BEYAZLATICI ETKİ: Glimo Omega, beyazlatıcı ve leke çıkarıcı etkisini içeriğinde bulunan %100 doğal hammaddeler (huş ağacı kömürü, karbon, misvak, gliserin gibi)  sağlar.  

İçeriğinde bulunan doğal karbon ile dişlerde üstün bir beyazlık sağlar.

KORUYUCU ETKİ: İçeriğinde yer alan doğal hammaddeler sayesinde, ağızda ph dengesini korur, diş minesini besler ve dişlerin çürümesine karşı koruyucu etkiye sahiptir.

Doğal Diş Macununun Faydaları 

Bazı insanlar organik, tamamen doğal diş macunu kullanmanın dişlerinizi temizlemeyeceğini, normal diş macununun da işe yarayacağını düşünüyor. Bununla birlikte, birçok organik diş macunu, herhangi bir katkı maddesi olmadan, normal diş macunu ile tam anlamıyla aynı temizlik faydalarını sağlar. 

Dişlerinizi fırçalamanın fiziksel eylemi “temizliğin” çoğunu sağlamaktadır. Diş fırçanız, yiyecek kalıntılarını dişlerinizden çıkaran şeydir ve dişlerinizi yalnızca suyla fırçalasanız bile bu kalıntılardan kurtararak dişlerinizi temizlemiş olursunuz. 

Diş macunu bakterilerin yok edilmesi için gereklidir. Ağzınızda bulunan bakteriler, ağız kokusuna ve diş eti iltihabına neden olan türlerdir. Bu nedenle, bakterileri etkili bir şekilde durdurabilecek bir diş macunu kullanmanız gerekir.

Normal diş macunu, özellikle daha yüksek dozlarda tüketildiğinde sağlığınıza gerçekten zararlı olabilecek bileşenlerle doludur. Bu bileşenler şunları içerebilir:

Florür: Çürüklerle savaşır, ancak büyük dozlarda alındığında zehirlidir ve lekeli dişlere de neden olabilir. Yerel su kaynağımıza genellikle gereğinden fazla florür eklenir ve yetişkinlerin aslında diş macunlarında florüre hiçbir meşru ihtiyacı yoktur.

Sodyum Lauril Sülfat  (“SLS” olarak da adlandırılır):  Normal diş macunu köpüğü elde etmek için kullanılır. Aslında birçok şampuanın içinde bulunan bir deterjandır. Ayrıca birçok insan için cildi tahriş ettiği bilinmektedir.

Sakarin: Bir çok gargaranın ve diş macununun tadını tatlandırmak için kullanılır. Ayrıca laboratuar farelerinde böbrek kanserine neden olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle günümüzde gıdalarda tatlandırıcı olarak nadiren kullanılmaktadır.

Diş macunları ve gargaralardaki kimyasallar gibi hem iyi hem de kötüleri, diş etleriniz aracılığıyla doğrudan vücudunuza etki eder. Bu nedenle, sağlıklı diş etlerine ve sağlıklı bir ağza sahip olmak, genel fiziksel sağlığınıza katkıda bulunmanın en iyi yollarından biridir. Bunu akılda tutarak, en sağlıklı ürünleri diş bakımında kullanmak gerekir.

Diş bakım ürünleri satın alırken üzerindeki etiketleri mutlaka kontrol edin.

Daha önce de belirttiğimiz gibi diş eti iltihabına ve diğer diş sorunlarına neden olan şey ağzınızdaki bakterilerdir. Doğal diş macunları, zararlı kimyasallar kullanmadan ağzınızdaki bakterileri doğal olarak yok edebilir.

Doğal diş macunları, nefesi tazelemek için nane ve diğer doğal hammaddeler kullanır. Yapay tatlandırıcılar ve boyalar içermezler. 

Pek çok doğal diş macunu, dişlerinizi beyazlatmak için doğal hammaddeler kullanır; bu, geleneksel diş macunlarında bulunan yapay beyazlatıcı maddelere nazaran dişlerinize daha naziktir.

Doğal diş macunu, aynı zamanda doğal nefes tazeleyici olan nane ve diğer benzer bitkiler gibi tüm doğal bileşenlerin kullanımından elde edilir. 

Normal diş macunu gibi dişleriniz için bir “sabun” şeklinde formüle edilmez.

Doğal diş macunu, genel sağlığını potansiyel olarak tehlikeye atabilecek ve muhtemelen genel ağız sağlığını zayıflatabilecek kimyasalların miktarını en aza indirmek isteyenler için akıllıca ve daha sağlıklı bir seçimdir. 

Ağzınız, dişleriniz, diş etleriniz genel sağlığınızın çok önemli bir parçasıdır. Doğal diş macunu, normal diş macununa göre daha sağlıklı bir alternatif olabilir.

Kendinize yatırım yapın ve doğal diş macunlarını deneyin.

Glimo Omega Doğal Diş Macunu İçeriğinde Ne Var?

Glimo doğal diş macunları, içeriğinde bulunan doğal hammaddeler dibazik kalsiyum fosfat, huş ağacı kömürü, gliserin,magnezyum klorür, misvak, ardıç ekstresi ve propolis ile hassas diş ve diş etleri için onarıcı özelliğe sahiptir.

Aktif karbon kömürü içerir.

Geleneksel diş macunlarında temizlik hissini pekiştirmek amacıyla deterjan türevi kimyasallar kullanılmaktadır. Glimo diş macunları % 100 Doğal içeriğe sahiptir. 

Etkili formülü, deterjan türevi kimyasallar içermez.

Glimo Omega diş macunu formülü Triklosan, Klorheksidin, SLS, Paraben, Florür, Gluten ve Hayvansal DNA içermez.

Glimo Omega Doğal Diş Macunu

Glimo Omega Doğal Diş Macunu Ne İşe Yarar?

 • Glimo Omega, etkin aktif maddeler sayesinde dişleri beyazlatır, diş minesini besler ve çürüğü önler. 
 • Çay,kahve ve sigara lekelerini gidermede yardımcı olur.
 • Ağız kokusunu gidererek ferah bir nefes sağlar.
 • Diş eti problemlerinin azalmasına yardımcı olur. 
 • Diş taşı oluşumunu önler.
 • Düzenli fırçalama ile oluşan plakları çözebilir ve tekrar oluşma ihtimalini en aza indirebilir.
 • Dişleri çizmez. 
 • Ağız ph dengesini korumaya yardımcı olur.
 • Köpüksüzdür. İçeriğinde sentetik deterjan türevi kimyasallar içermediği için fırçalama sırasında köpürmez.

Yeditepe Üniversitesi YÜ-GAM Laboratuvarında yapılan test ve analizlerde, Glimo diş macunlarının %100 doğal diş macunu oldukları tespit edilmiştir.

Ağız sağlığını tehlikeye atabilecek sentetik , sert ağartıcı, aşındırıcı ve köpürtücü deterjan türevi kimyasallar içermediği onaylanmıştır.

Glimo Omega Doğal Diş Macunu Nasıl Kullanılır ve Kimler Kullanabilir? 

 • Yetişkinlerin kullanımı için uygundur.
 • Hassas diş ve diş etleri için uygundur.
 • Her gün kullanabilirsiniz. 
 • Yemeklerden sonra Glimo Omega diş macunu ile dişlerinizi 4-5 dakika fırçalayınız.

Glimo Omega Doğal Diş Macunu hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sağlıkla ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Day2Day The Collagen Beauty

Day2Day The Collagen Beauty kolajen peptit, glutatyon, yeşil çay ve vitamin kompleksi içeren sıvı içilebilir gıda takviyesidir. Ürün, mango aromasıyla kolay içilebilir özelliğe sahiptir. İçeriğinde

blank
Cilt Bakımı

Lekeli Cilde Sahip Olanlar; Güneş Işınlarına Dikkat!

Cilt lekeleri güneş ışınlarından çabucak etkilenir ve artış gösterebilir. Cilt lekelenmesinin başlıca nedenlerinden biri güneş ışınlarıdır. Bu nedenle cildin güneş ışığından etkin korunması gerekir. Özellikle

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

hızlı yağ yakmanın en iyi 10 yolu
Sağlık

Hızlı Yağ Yakmanın En İyi 10 Yolu

İster genel sağlığınızı iyileştirmek isterse sadece zayıflamak istiyor olun, fazla yağı yakmak oldukça zorlu olabilir. Diyet ve egzersizle beraber diğer birçok faktör yağ kaybını etkileyebilir.

blank
Cilt Bakımı

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum, hassas cildinizin sahip olduğu kusurları azaltmak için saf c vitamini ile formüle edilmiştir. Kırışıklıkları ve ince çizgileri gözle

blank
Saç Bakımı

Lazartigue Huile des Reves Huile Seche Nourrissante

Hiçbir toksik madde içermeyen, derinlemesine besleyen ve saçı yumuşak ve pürüzsüz hissettiren vegan içerikli bir kuru yağ arıyorsanız, Lazartigue Huile des Reves Huile Seche Nourrissante