Skip to content

Güneş Kremlerinde Bilinmeyenler ve Coppertone Güneş Ürünleri

İÇİNDEKİLER

Güneş kremi

Son zamanlarda en yaygın hastalıklardan biri olan cilt kanseri çığ gibi artıyor. Güneşin zararlı ışınları cilt kanserini tetiklemekle birlikte, erken yaşlanmayı ve güneş yanık risklerini de beraberinde getiriyor. Düzenli olarak güneş kremi kullanarak bu tehlikeleri önleyebilirsiniz.
Güneş kremi sizi cilt kanserinden korur!

UVA ve UVB olarak bilinen 2 UV ışını vardır. Güneş koruyucu kremler cildinizi UV ışınlarından korur. Güneş kremini sadece yazın değil hangi mevsim olursa olsun kullanmalısınız. Güneş kremi sizi her mevsim güneş lekelerine karşı korur.

Güneş kremi erken yaşlanmayı önler!

Güneş kremleri cildinizi koruyarak erken yaşlanmanızı engeller. Ara sıra güneş kremi kullananlara göre düzenli güneş kremi kullananların ciltleri %24 daha az yaşlanmaktadır.

Güneş yanığından korur!

Güneş yanıkları çok fazla UV ışınlarına maruz kalma sonucunda oluşur. UV ışınlarına uzun süre maruz kalanlar cilt hücrelerine zarar verir. Güneş yanıklarının özellikle kabarcıklanma yapma sonucunda cilt kanseri riski artmaktadır. Güneş kremleri güneş yanıklarını ve güneşin uzun vadeli zararlarını engeller.

Doğru güneş kremi seçin!

Öncelikle SPF değeri en az 15 olan güneş kremlerini tercih edin! Bunların yanı sıra yüzme ve terleme olduğunda güneş kremini yenilemeniz gerekmektedir. Güneş koruyucuların ortalama süresi 2 saattir. Yüksek SPF kullanımı demek cildinizi daha iyi korumak anlamına gelir.

Güneş kremi ne zaman kullanılmalıdır?

Sabah saat 10:00 ile 15:00 arasında 15 dakikadan fazla güneşe maruz kalıyorsanız güneş kremi kullanmanız gerekir. Bulutlu veya karlı günlerde bile bu saatlerde güneş ışığına maruz kalırsanız güneş kremi kullanmalısınız.

Güneş kremi ne zaman kullanılmalıdır?

Dışarı çıkmadan 15-30 dakika önce vücudunuzun güneşe maruz kalan bölgelerine uygulayın.

Çocuklar için güneş kremi kullanımı

Çocuklar oyun oynarken güneşten daha çok etkilenirler. Ayrıca tatilde plajlarda da çocukların güneş kremlerinin sık sık yenilenmesi gerekmektedir.

Güneş kremleri hakkında bilmedikleriniz

Sabah veya öğle saatlerinde 1 kez sürdüğünüz güneş kremi sizi korumaya yetmeyecektir. Gün içerisinde 2-3 saat aralıklarla bunu tekrar etmelisiniz.Güneş kremleri sadece 1 sezon kullanılmalıdır. Genel olarak kullanım süreleri 12 ay olarak gösterilse de bir sonraki yıl sizi koruma işlevi azalmaya başlayacaktır. 12 ay sonunda ise (SPF 30, 45, 50 vs.) hiçbir işlevi kalmayacaktır.

Güneş kremi ne kadar sürülmelidir?

Güneşten yeterli derecede korunmayı sağlayacak vücuda uygulanması gereken güneş kremi miktarları her bir bölge için şöyledir:
Yüz ve boyun bölgesi yarım tatlı kaşığından fazla
Sağ ve sol kola bir tam tatlı kaşığından fazla
Göğüs bölgesi, sırt bölgesi, sağ bacak, sol bacak bir tam tatlı kaşığından fazla uygulanmalıdır.

 

Coppertone Sunscreen Lotion SPF 50+

Açık renk ciltlere sahip olanlara uygun yüksek koruma sağlayan güneş kremidir. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korur. UVA ve UVB filtreleri içerir. Antioksidan etkisiyle güneşin cildi yaşlandırıcı etkisini azaltır. Bunların yanı sıra cildinizi nemlendirir ve yumuşatır. İçeriğinde gliserin, lesitin, nar özütü, C ve E vitamini içerir.

 • Yüz ve vücutta kullanıma uygundur.
 • Non-komedojeniktir.
 • Hipoalerjeniktir ve hassas ciltlerde kullanabilir.
 • Tüm cilt tipleri kullanabilir.
 • Suya dayanıklıdır.
 •  Yağsızdır.

Coppertone Sunscreen Lotion SPF 45+

Buğday renk ciltlere sahip olanlara uygun güneş kremidir. Cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde UVA ve UVB filtreleri içerir. Antioksidan etkisiyle güneşin cildi yaşlandırıcı etkisini azaltır. Bunların yanı sıra cildinizi yumuşatır ve nemlendirir. İçeriğinde gliserin, lesitin, nar özütü, C ve E vitamini içerir.

 • Tüm cilt tipleri kullanabilir.
 • Yüz ve vücutta kullanıma uygundur.
 • Non-komedojeniktir.
 • Hipoalerjeniktir ve hassas ciltlerde kullanabilir.
 • Suya dayanıklıdır.
 • Yağsızdır.

Güneş Kremlerinde Bilinmeyenler ve Coppertone Güneş Ürünleri

Coppertone After Sun Losyon

Kolay emilen yapısıyla güneş sonrasında cildi hem nemlendirir hem yatıştırır. 24 saat nemlendirme özelliği vardır. Güneşin cildi yaşlandırıcı etkisini azaltmaya yardımcı olur. İçeriğinde Hyaluronik asit, omega 6, susam yağı, çoban gülü, çuha çiçeği, C ve E vitamini içerir.

 • Kolay emilir.
 • Yüz ve vücut kullanımı için uygundur.

Coppertone Tropikal Bronzlaştırıcı 200 ml

Tüm ciltler içindir. Işıltılı bir bronzluk ve ipeksi bir cilde kavuşmak isteyenlerin en büyük yardımcısıdır. Ciltte soyulma ve bronzluğu engelleyecek durumların önüne geçer. Cildiniz bronzluğa ulaşırken hem nemlendirir hem de yumuşar. Ürünün en büyük özelliklerinden biri ise kolay dağılması ve hızlı emilmesidir. Ürünü cildinize eşit bir şekilde yayarak homojen bronzluk kazanın. Kalıcı, uzun süreli ve ışıltılı bir bronzluk için idealdir.

Coppertone Forte Plus SPF 50+

Güneş kremini tüm cilt tipleri kullanabilir. Hem yüze hemde vücudunuza uygulayabilirsiniz. Çok yüksek UVA ve UVB koruması sağlar. İçeriğinde bulunan Provitamin B5 ve antioksidan birleşimi ile cildi besleyerek korumaktadır. Bu ürünün asıl amacı cildinizi korurken yaşlanma etkilerini geciktirmektir.

 

Diğer güneş ürünleri hakkında bilgi almak için güneş koruması kategorimize göz atabilirsiniz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

avene trixera ürünleri
Cilt Bakımı

Avene Trixera Ürünleri

Avene Trixera, çeşitli nedenlerden kaynaklanan cilt kuruluğuna karşı geliştirilmiş bakım ürünleri içermektedir. Kuru ve aşırı kuru ciltler için cildi koruyucu, yatıştırıcı ve cilt bariyerlerini güçlendirici

blank
Güneş Koruması

Güneş Kremi Nedir? After Sun Nedir?

Güneş Kremi nedir? Daha çok yaz aylarında ihtiyaç duyulan güneş kremi, bizleri güneşin zararlı ışınlarından korumaya yardımcı bir üründür. Aslında cildi hassas kişiler için bu

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik