Skip to content

Güneş Kremlerinde Bilinmeyenler ve Coppertone Güneş Ürünleri

Share on facebook
Share on twitter

Güneş kremi

Son zamanlarda en yaygın hastalıklardan biri olan cilt kanseri çığ gibi artıyor. Güneşin zararlı ışınları cilt kanserini tetiklemekle birlikte, erken yaşlanmayı ve güneş yanık risklerini de beraberinde getiriyor. Düzenli olarak güneş kremi kullanarak bu tehlikeleri önleyebilirsiniz.
Güneş kremi sizi cilt kanserinden korur!

UVA ve UVB olarak bilinen 2 UV ışını vardır. Güneş koruyucu kremler cildinizi UV ışınlarından korur. Güneş kremini sadece yazın değil hangi mevsim olursa olsun kullanmalısınız. Güneş kremi sizi her mevsim güneş lekelerine karşı korur.

Güneş kremi erken yaşlanmayı önler!

Güneş kremleri cildinizi koruyarak erken yaşlanmanızı engeller. Ara sıra güneş kremi kullananlara göre düzenli güneş kremi kullananların ciltleri %24 daha az yaşlanmaktadır.

Güneş yanığından korur!

Güneş yanıkları çok fazla UV ışınlarına maruz kalma sonucunda oluşur. UV ışınlarına uzun süre maruz kalanlar cilt hücrelerine zarar verir. Güneş yanıklarının özellikle kabarcıklanma yapma sonucunda cilt kanseri riski artmaktadır. Güneş kremleri güneş yanıklarını ve güneşin uzun vadeli zararlarını engeller.

Doğru güneş kremi seçin!

Öncelikle SPF değeri en az 15 olan güneş kremlerini tercih edin! Bunların yanı sıra yüzme ve terleme olduğunda güneş kremini yenilemeniz gerekmektedir. Güneş koruyucuların ortalama süresi 2 saattir. Yüksek SPF kullanımı demek cildinizi daha iyi korumak anlamına gelir.

Güneş kremi ne zaman kullanılmalıdır?

Sabah saat 10:00 ile 15:00 arasında 15 dakikadan fazla güneşe maruz kalıyorsanız güneş kremi kullanmanız gerekir. Bulutlu veya karlı günlerde bile bu saatlerde güneş ışığına maruz kalırsanız güneş kremi kullanmalısınız.

Güneş kremi ne zaman kullanılmalıdır?

Dışarı çıkmadan 15-30 dakika önce vücudunuzun güneşe maruz kalan bölgelerine uygulayın.

Çocuklar için güneş kremi kullanımı

Çocuklar oyun oynarken güneşten daha çok etkilenirler. Ayrıca tatilde plajlarda da çocukların güneş kremlerinin sık sık yenilenmesi gerekmektedir.

Güneş kremleri hakkında bilmedikleriniz

Sabah veya öğle saatlerinde 1 kez sürdüğünüz güneş kremi sizi korumaya yetmeyecektir. Gün içerisinde 2-3 saat aralıklarla bunu tekrar etmelisiniz.Güneş kremleri sadece 1 sezon kullanılmalıdır. Genel olarak kullanım süreleri 12 ay olarak gösterilse de bir sonraki yıl sizi koruma işlevi azalmaya başlayacaktır. 12 ay sonunda ise (SPF 30, 45, 50 vs.) hiçbir işlevi kalmayacaktır.

Güneş kremi ne kadar sürülmelidir?

Güneşten yeterli derecede korunmayı sağlayacak vücuda uygulanması gereken güneş kremi miktarları her bir bölge için şöyledir:
Yüz ve boyun bölgesi yarım tatlı kaşığından fazla
Sağ ve sol kola bir tam tatlı kaşığından fazla
Göğüs bölgesi, sırt bölgesi, sağ bacak, sol bacak bir tam tatlı kaşığından fazla uygulanmalıdır.

 

Coppertone Sunscreen Lotion SPF 50+

Açık renk ciltlere sahip olanlara uygun yüksek koruma sağlayan güneş kremidir. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korur. UVA ve UVB filtreleri içerir. Antioksidan etkisiyle güneşin cildi yaşlandırıcı etkisini azaltır. Bunların yanı sıra cildinizi nemlendirir ve yumuşatır. İçeriğinde gliserin, lesitin, nar özütü, C ve E vitamini içerir.

 • Yüz ve vücutta kullanıma uygundur.
 • Non-komedojeniktir.
 • Hipoalerjeniktir ve hassas ciltlerde kullanabilir.
 • Tüm cilt tipleri kullanabilir.
 • Suya dayanıklıdır.
 •  Yağsızdır.

Coppertone Sunscreen Lotion SPF 45+

Buğday renk ciltlere sahip olanlara uygun güneş kremidir. Cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde UVA ve UVB filtreleri içerir. Antioksidan etkisiyle güneşin cildi yaşlandırıcı etkisini azaltır. Bunların yanı sıra cildinizi yumuşatır ve nemlendirir. İçeriğinde gliserin, lesitin, nar özütü, C ve E vitamini içerir.

 • Tüm cilt tipleri kullanabilir.
 • Yüz ve vücutta kullanıma uygundur.
 • Non-komedojeniktir.
 • Hipoalerjeniktir ve hassas ciltlerde kullanabilir.
 • Suya dayanıklıdır.
 • Yağsızdır.

Güneş Kremlerinde Bilinmeyenler ve Coppertone Güneş Ürünleri

Coppertone After Sun Losyon

Kolay emilen yapısıyla güneş sonrasında cildi hem nemlendirir hem yatıştırır. 24 saat nemlendirme özelliği vardır. Güneşin cildi yaşlandırıcı etkisini azaltmaya yardımcı olur. İçeriğinde Hyaluronik asit, omega 6, susam yağı, çoban gülü, çuha çiçeği, C ve E vitamini içerir.

 • Kolay emilir.
 • Yüz ve vücut kullanımı için uygundur.

Coppertone Tropikal Bronzlaştırıcı 200 ml

Tüm ciltler içindir. Işıltılı bir bronzluk ve ipeksi bir cilde kavuşmak isteyenlerin en büyük yardımcısıdır. Ciltte soyulma ve bronzluğu engelleyecek durumların önüne geçer. Cildiniz bronzluğa ulaşırken hem nemlendirir hem de yumuşar. Ürünün en büyük özelliklerinden biri ise kolay dağılması ve hızlı emilmesidir. Ürünü cildinize eşit bir şekilde yayarak homojen bronzluk kazanın. Kalıcı, uzun süreli ve ışıltılı bir bronzluk için idealdir.

Coppertone Forte Plus SPF 50+

Güneş kremini tüm cilt tipleri kullanabilir. Hem yüze hemde vücudunuza uygulayabilirsiniz. Çok yüksek UVA ve UVB koruması sağlar. İçeriğinde bulunan Provitamin B5 ve antioksidan birleşimi ile cildi besleyerek korumaktadır. Bu ürünün asıl amacı cildinizi korurken yaşlanma etkilerini geciktirmektir.

 

Diğer güneş ürünleri hakkında bilgi almak için güneş koruması kategorimize göz atabilirsiniz.

Popüler Makaleler

blank
Güneş Koruması

Dudak çatlaklarının nedenleri nelerdir?

Dudak çatlakları neden oluşur? Özellikle şu soğuk kış aylarında hepimizin dudakları çok hızlı bir şekilde parçalanırcasına çatlıyor. Daha sonraki aşamalarda ise tamamen kabuklanmaya dönüyor ve

blank
Sağlık

Schüssler Mineral Tuzları

Dr.Heinrich SCHÜSLER 1821 yılında Oldenburgda doğdu.(1821-1898) Paris,Berlin,Giesen ve Prag da tıp eğitimi almış.1857 yılında hekimlik sınavını başarıyla geçmiş.Daha sonra homeopatik hekimlik yapmış. “Vücudun hastalığı hücrenin

Avene Cilt Temizleme Ürünleri
Cilt Bakımı

Avene Cilt Temizleme Ürünleri

Gün boyu cildimiz çevresel faktörlerle temas halindedir. Cildimizde günlük olarak makyaj, kirli hava, ter ve yağ gibi etkenler dolayısıyla kirlenir ve temizlenmeye ihtiyaç duyar. Cilt

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Saç Bakımı

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesinin durumunun birden fazla nedeni vardır. Bunlardan en sık karşılaşılanlardan bir tanesi de mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmeleridir. Mevsim fark etmeksizin, bir mevsimden

Nuxe Nuxellence Anti-Age Yeux
Cilt Bakımı

Nuxe Nuxellence Anti-Age Yeux

Yaşlanmak hepimizin korkulu rüyası. Yüzümüz, özellikle de göz çevremiz en hızlı yaşlanan bölgemiz. Bu nedenle göz çevresi bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Göz çevresinde meydana gelen

blank
Cilt Bakımı

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetinin bir kısmını kaybeder. Güneşe maruz kalma gibi çevresel faktörler ve genetik, bir kişinin yüzünde erken kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmaya başlamasında