Skip to content

Hassasiyet İçin Bioderma Sensibio Forte

blank
Marka: Bioderma
İÇİNDEKİLER

 Bioderma Sensibio serisinden daha önce sayfamızda kısaca bahsetmiştik. Bioderma Sensibio ürünlerinin özelliği hassas ciltler için özel olarak geliştirilmiş bakım ürünleri olmasıdır. Hassas cildin problemlerine karşı yatıştırıcı etkiye sahiptir. Bugün ise Bioderma Sensibio Forte’ yle ilgili detaylardan bahsedeceğim.

Bioderma Sensibio Forte Nasıl Bir Üründür?

Dış etkenlerin neden olduğu cilt kuruluğu, gerginlik hissi gibi problemlere karşı bakım oluşturuyor. Hassasiyetin yatışmasına yardımcı olarak cildin rahatlamasını sağlıyor. İçeriğinde yer alan aktif nemlendiriciler ile cilt konforunu arttırmak için çalışır. Gözeneklerin tıkanmasına neden olmadan, cildin ihtiyacı olan nazikliği göstererek cildinizin bakımını sağlar.
Özellikle kurumuş ve rahatsızlık hissi yaşayan cildi nemlendirerek yatışmasına destek olur. Cilt konforunu arttırmayı ve uzun süreli korumayı amaçlar. Cildin tolerans seviyesini arttırmaya çalışır. Bunların yanında peeling uygulamaları, lazer epilasyon, tıraş ve dermotolojik operasyonlar sonrasında ciltte oluşan kızarıklık probleminin yatıştırılması olanak sağlar.

Bioderma Sensibio Forte
Bioderma Sensibio Forte

Bioderma Sensibio Forte Kremin İçerisinde Neler Var?

Ürün içeriğinden nemlendirici ve cildin yatışmasına yardımcı ürünler bulunuyor. Detaylı olarak ürün içeriğini aşağıda veriyorum.
Water (aqua), Mıneral Oıl (Paraffınum Lıquıdum), Stearıc Acıd, Beeswax (Cera Alba), Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Glycyrrhetınıc Acıd, Glyceryl Stearate, Sorbıtan Sesquıoleate, Rhamnose, Tocopheryl Acetate, Allantoın, Mannıtol, Xılıtol, Fructoolıgosaccharıdes, Lamınarıa Ochroleuca Extract, Sodıum Pca, Carbomer, Trıethanolamıne, Caprylıc/Caprıc Trıglycerıde, Butylparaben, Propylparaben, Methylparaben, Ethylparaben.

Krem Nasıl Uygulanmalıdır?

Ürün üzerinde de belirtildiği gibi sabah ve akşam günlük olarak kullanılabilir. Cilt hassasiyetine göre aşırı kızarıklık ve ısınma gibi durumlarda 3 kez de kullanılabilir. Ürün ile birlikte Sensibio serisinden H2O veya H2O AR ile cilt temizleme işleminde yararlanılabilir. Cildinizde oluşan kızarıklık problemi yatıştığında kullanım sıklığını azaltmanız öneriliyor.

hassasiyet icin bioderma sensibio forte foto

Neden Bioderma Sensibio Forte Kullanmalıyım?

Cildiniz dış etkenlerden çabucak etkilenip kızarıklık problemi oluşuyorsa Bioderma Sensibio Forte cildinizin yatışması için mükemmel bir üründür. Cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayarak kızarıklık probleminizi yatıştırmak için idealdir. Hassasiyeti yatıştırarak cildinizin rahatlamasına yardımcı olur. Yaşadığınız hassasiyet problemini yatıştırmasının yanında cilt toleransını yükseltmeyi hedefler. Ürün yüz bölgesi için geliştirilmiş olup, yetişkin, genç ve çocuklarda kullanıma uygundur.
Bioderma ürünleri ve diğer dermokozmetik markalar hakkında bilgiye blog sayfamızı takip ederek ulaşabilirsiniz. Popüler bakım ürünleri veya cilt problemlerine yönelik birçok yazı dizisine sayfamızda bulabilirsiniz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Yağlı Ciltler İçin Bakım Tavsiyeleri
Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Bakım Tavsiyeleri

Yağlı cilt, sebum üretimi çok daha fazla olan cilt tiplerine verilen isimdir. Yağlı cilde doğru bir bakım yapılmadığında, sebum; cilt yüzeyinde parlak, yağlı bir görüntüye sebep

Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Tüyolar
Saç Bakımı

Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Tüyolar

Sağlıklı saçlar çevresel etkilerden ve hava koşullarından etkilenerek zarar görür. Bu olumsuz etkiler saçların incelmesine, dökülmesine ve cansızlaşmasına neden olur. Bu etkileri önlemek ve sağlıklı

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yağlı Cilt İçin Bakım Rehberi
Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Bakım Rehberi

Yağlı Ciltler için Bakım Rehberi Yağlı cilt her ne kadar baş etmesi zor bir cilt tipi olarak anılsa da makalemize yağlı cilde sahip olmanın avantajlarını

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30
Güneş Koruması

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30 Geniş spektrumlu savunma ve yaşlanma karşıtı koruma sağlayan kimyasal bir güneş kremi olan Nuxe Sun Delicious Lotion SPF

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası
Cilt Bakımı

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydasını öğrendiğinizde bu rutini hayatınıza dahil etmek isteyeceksiniz. Yüz yogası, yüz kasları kullanılarak uygulanan bir yoga türüdür. Yüz kaslarının daha sıkı,