Skip to content

İnce, Seyrek ve Hacimsiz Saçlara Dolgun Görünüm Kazandırmanın Yolları

İnce, Seyrek ve Hacimsiz Saçlara Dolgun Görünüm Kazandırmanın Yolları
İÇİNDEKİLER

İnce ve Seyrek saçlara dolgunluk kazandırmak için ilk olarak saçlarınızı sık sık yıkamaktan vazgeçmelisiniz. Her Gün saç yıkamam saçları yağlandırmaktan başka işe yaramaz. Seyrek ve inçe tellere sahip kişilerin Saçlarına daha dolgun bir görünüm kazandırmaları için doğal ürünleri kullanmalıdırlar. Saçlar zaten seyrek olduğu saçlar döküldükçe daha fazla seyrekleşebilir. Saçları güçlendirmek ve hacim kazandırmak için dermokozmetik ürünlere başvurabilir. Bu ürünleri seçerken saç tipinize uygun olanları ve hassas içeriğe sahip olanları tercih etmelisiniz.

Daha Dolgun ve Hacimli Saçlara Kavuşmanın Kuralları

İnce ve Seyrek saçlarınızı şekillendirmek için dermokozmetik ürünleri kullanıyorsanız kaliteli olmasına özen gösteriniz. kimyasal içeriğe sahip ürünler saçlarınızın dökülmesine ya da aşırı yağlanmasına neden olabilir. Hacimli saçlara sahip olmanın kuralları ise şunlardır;

  1. Katlı Saç Kesimi Yaptırın

Dökülmüş ve seyrek saçlarınıza dolgunluk kazandırmak için katlı kreşimler tercih edebilirsiniz. Hem hareketli hem de dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

  1. Doğru Şampuanı Seçin

Saç köklerini güçlendiren ve dökülmeleri engelleyen şampuanları tercih etmelisiniz. Saçların kökten zayıflaması saçları dökerek seyrelmesine neden olur. Aminexil içeren Vichy Dercos Energisant Şampuan’ı kullanarak istenilen sonucu alabilirsiniz.

  1. Saçları Şekillendirmek İçin Köpük Kullanın

Saçlarınızı şekillendirerek hacimli bir görünüm elde etmek için köpüklerden yardım alabilirsiniz. Uygulama anında saçları dolgunlaştırır. Fakat şekillendiricileri sürekli kullanmak saç derisinin nefes almasını önleyebilir. Bu sebeple aşırıya kaçmadan kullanabilirsiniz.

  1. Saç Tipinize Uygun Saç Kremi Tercih Edin

Yıkamış olduğunuz saçlarınıza kremi sürdükten sonra fön makinası ile kurutunuz. Saçlarınızın kuruduktan sonra bigudiler ile sarınız. Hacimli ve dolgun saçlara sahip olmak isterseniz daha büyük bigudiler tercih edebilirsiniz. Bütün saçlarınızı sardıktan sonra saç kurutma makinası ile saçlarınızı ısıtınız. Biraz bekledikten sonra saçlarınızı açınız ve istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Saçlarınızı İçin Doğal Bakım

Saçlarınıza uyguladığınız maskelerin doğal olmasını istiyorsanız limon ve baldan yardım alabilirsiniz. İkini iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürünüz ve 15 dakika bekledikten sonra bol su ile durulayınız. Hafta da 1 kere yaparak dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra doğal içeriklere sahip dermokozmetik ürünlerini kullanarak istenilen sonucu elde edebilirsiniz. Saç bakımı için merak ettiğiniz markalar ducray, vichy, organix, bioderma ve phyto gibi ürünleri kullanarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Şampuan ya da krem seçerken İnce ve Seyrek saç tipinize uygun olanları tercih etmelisiniz.

Vichy Dercos Energısant Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan 400 ml

Saçlarınızın İçin Doğal Yağlar Kullananın

Saçlarınızın canlı ve gür görünmesi için bu yağları kullanabilirsiniz.

Aspir Yağı: Adı yalancı safran yapı olarak bilinmektedir. Saçları besleyerek saç tellerini kalınlaştırır. Düzenli olarak kullandığınız saç kökleri güçlenerek hacim kazandırır.

Kekik Yağı: Yıpranan ve zayıf saçları daha canlı ve dolgun görünüme kavuşturur.

Hint Yağı: Omega 9 içeriği sayesinde dökülmeleri azaltır ve zamanla dolgunlaştırır.

Saçlarınızı Dolgun Gösterecek Modeller ve Renkler Tercih Edin

Saçların daha dolgun görünmesi için tercih edilen kısa ve tek boy saç modelidir. Dolgun bir görünüm için kısa saç kullanıyorsanız koyu renk tercih edebilirsiniz. Saçların dolgun görünmesinin diğer bir yolu da yüz şeklinize uygun olan bir kesim olabilir.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Dr Murad Renewing Cleansing Cream - Temizleyici Krem
Cilt Bakımı

Dr Murad Renewing Cleansing Cream Temizleyici Krem

Dr Murad Renewing Cleansing Cream Temizleyici Krem, yaşlanan cilt tiplerine pürüzsüzlük ve ışıltı kazandıran nemlendirici bir temizleyici. Bu yenileyici temizleme kremi ile olgun cildi aydınlatın.

Güneş Koruyucu Kremler
Güneş Koruması

En İyi Güneş Koruyucuları

En iyi güneş koruyucu kremlerine sahip markaları sizler için derledik. Fiyat, ürün çeşitliliği,farklı cilt tiplerine özel ürünler bulabileceğiniz Bioderma, La Roche Posay, Vichy, Avene gibi markaların en etkili güneş koruyucu ürünleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

Cilt Bakımı

SkinCeuticals Phloretin CF Serum

SkinCeuticals Phloretin CF Serum içeriğindeki üçlü antioksidan formül cildin doğal onarım sürecini güçlendirir. Çevresel faktörlere karşı gözle görülür bir koruma sağlar. Gündüz kullanım için tasarlanan

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sattvik beslenme nedir?
Sağlık

Sattvik Beslenme Nedir?

Sattvik Beslenme Nedir? Yoga, vücudu yeniden dengelemeye ve metabolizmayı kendine özgü beslenme düzeniyle doğal olarak yeniden canlandırmaya yardımcı olur, böylece genel yaşam kalitesini optimize ederken

Naturalnest Suntab 30 Tablet
Sağlık

Naturalnest Suntab 30 Tablet

Naturalnest Suntab 30 Tablet, bir gıda takviyesidir. İçeriğindeki aktif bileşen Polipodium Löykotomos eğreltisi, Orta ve Güney Amerika’ya özgü bir eğrelti otudur.. Bir düzineden fazla klinik

CeraVe Foaming Facial Cleanser
Cilt Bakımı

CeraVe Foaming Facial Cleanser

CeraVe Foaming Facial Cleanser, cildinizdeki kiri, fazla yağı ve ölü cilt hücrelerini cildi tahriş etmeden temizler ve arındırır. İçeriğindedeki 3 temel seramid ile cildin koruyucu