Skip to content
İnce, Seyrek ve Hacimsiz Saçlara Dolgun Görünüm Kazandırmanın Yolları

İnce, Seyrek ve Hacimsiz Saçlara Dolgun Görünüm Kazandırmanın Yolları

Share on facebook
Share on twitter

İnce ve Seyrek saçlara dolgunluk kazandırmak için ilk olarak saçlarınızı sık sık yıkamaktan vazgeçmelisiniz. Her Gün saç yıkamam saçları yağlandırmaktan başka işe yaramaz. Seyrek ve inçe tellere sahip kişilerin Saçlarına daha dolgun bir görünüm kazandırmaları için doğal ürünleri kullanmalıdırlar. Saçlar zaten seyrek olduğu saçlar döküldükçe daha fazla seyrekleşebilir. Saçları güçlendirmek ve hacim kazandırmak için dermokozmetik ürünlere başvurabilir. Bu ürünleri seçerken saç tipinize uygun olanları ve hassas içeriğe sahip olanları tercih etmelisiniz.

Daha Dolgun ve Hacimli Saçlara Kavuşmanın Kuralları

İnce ve Seyrek saçlarınızı şekillendirmek için dermokozmetik ürünleri kullanıyorsanız kaliteli olmasına özen gösteriniz. kimyasal içeriğe sahip ürünler saçlarınızın dökülmesine ya da aşırı yağlanmasına neden olabilir. Hacimli saçlara sahip olmanın kuralları ise şunlardır;

  1. Katlı Saç Kesimi Yaptırın

Dökülmüş ve seyrek saçlarınıza dolgunluk kazandırmak için katlı kreşimler tercih edebilirsiniz. Hem hareketli hem de dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

  1. Doğru Şampuanı Seçin

Saç köklerini güçlendiren ve dökülmeleri engelleyen şampuanları tercih etmelisiniz. Saçların kökten zayıflaması saçları dökerek seyrelmesine neden olur. Aminexil içeren Vichy Dercos Energisant Şampuan’ı kullanarak istenilen sonucu alabilirsiniz.

  1. Saçları Şekillendirmek İçin Köpük Kullanın

Saçlarınızı şekillendirerek hacimli bir görünüm elde etmek için köpüklerden yardım alabilirsiniz. Uygulama anında saçları dolgunlaştırır. Fakat şekillendiricileri sürekli kullanmak saç derisinin nefes almasını önleyebilir. Bu sebeple aşırıya kaçmadan kullanabilirsiniz.

  1. Saç Tipinize Uygun Saç Kremi Tercih Edin

Yıkamış olduğunuz saçlarınıza kremi sürdükten sonra fön makinası ile kurutunuz. Saçlarınızın kuruduktan sonra bigudiler ile sarınız. Hacimli ve dolgun saçlara sahip olmak isterseniz daha büyük bigudiler tercih edebilirsiniz. Bütün saçlarınızı sardıktan sonra saç kurutma makinası ile saçlarınızı ısıtınız. Biraz bekledikten sonra saçlarınızı açınız ve istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Saçlarınızı İçin Doğal Bakım

Saçlarınıza uyguladığınız maskelerin doğal olmasını istiyorsanız limon ve baldan yardım alabilirsiniz. İkini iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürünüz ve 15 dakika bekledikten sonra bol su ile durulayınız. Hafta da 1 kere yaparak dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra doğal içeriklere sahip dermokozmetik ürünlerini kullanarak istenilen sonucu elde edebilirsiniz. Saç bakımı için merak ettiğiniz markalar ducray, vichy, organix, bioderma ve phyto gibi ürünleri kullanarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Şampuan ya da krem seçerken İnce ve Seyrek saç tipinize uygun olanları tercih etmelisiniz.

Vichy Dercos Energısant Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan 400 ml

Saçlarınızın İçin Doğal Yağlar Kullananın

Saçlarınızın canlı ve gür görünmesi için bu yağları kullanabilirsiniz.

Aspir Yağı: Adı yalancı safran yapı olarak bilinmektedir. Saçları besleyerek saç tellerini kalınlaştırır. Düzenli olarak kullandığınız saç kökleri güçlenerek hacim kazandırır.

Kekik Yağı: Yıpranan ve zayıf saçları daha canlı ve dolgun görünüme kavuşturur.

Hint Yağı: Omega 9 içeriği sayesinde dökülmeleri azaltır ve zamanla dolgunlaştırır.

Saçlarınızı Dolgun Gösterecek Modeller ve Renkler Tercih Edin

Saçların daha dolgun görünmesi için tercih edilen kısa ve tek boy saç modelidir. Dolgun bir görünüm için kısa saç kullanıyorsanız koyu renk tercih edebilirsiniz. Saçların dolgun görünmesinin diğer bir yolu da yüz şeklinize uygun olan bir kesim olabilir.

Popüler Makaleler

DDF Anti Age Ürünleri
Cilt Bakımı

DDF Anti Age Ürünleri

17DDF Anti Age ürünleri yaş ilerledikçe oluşan cilt sıkılığını yitirme ve elastikiyetini kaybederek kırışıklıkların oluşması ve oluşan sarkmalara hafifletir. Yapılan araştırmalar 20 yaştan itibaren her

blank
Güneş Koruması

Peter Thomas Roth Botanical Buffing Beads 250 ml

Peter Thomas Roth Botanical Buffing Beads 250 ml Botanik içerikler ile arındırıcı nazik peeling İçerisinde jojoba kürecikleri, jojoba yağı ve aloe vera özleri bulunmaktadır. İçeriği

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Saç Bakımı

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesinin durumunun birden fazla nedeni vardır. Bunlardan en sık karşılaşılanlardan bir tanesi de mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmeleridir. Mevsim fark etmeksizin, bir mevsimden

Nuxe Nuxellence Anti-Age Yeux
Cilt Bakımı

Nuxe Nuxellence Anti-Age Yeux

Yaşlanmak hepimizin korkulu rüyası. Yüzümüz, özellikle de göz çevremiz en hızlı yaşlanan bölgemiz. Bu nedenle göz çevresi bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Göz çevresinde meydana gelen

blank
Cilt Bakımı

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetinin bir kısmını kaybeder. Güneşe maruz kalma gibi çevresel faktörler ve genetik, bir kişinin yüzünde erken kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmaya başlamasında