Skip to content

Institut Esthederm Glauscine Cream

blank
Marka: Sağlık
İÇİNDEKİLER

Selülit genel olarak beslenme düzensizliği, aşırı yağ alımı gibi nedenlerle üst bacak arkasında oluşan kötü bir görünümdür. Burada biriken yağ tabakası deride pütürlü ve kötü bir görünüme sebep olur. Etkili bir selülit bakım kremi ile bacaklarınızdaki bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Institut Esthederm Glauscine Cream ile bu görünümden kurtulmak mümkündür. İçeriğindeki at kestanesi özü ile deriyi günden güne güzelleştirmeye yarayan selülit kremi, düzenli olarak uygulandığında bacaklardaki istenmeyen görünümden kurtulmaya yardımcı olur. Selüliti gidermek; bacaklardaki, kalçadaki ve göbekteki çatlaklar için kremi kullanabilirsiniz.

Selülit Bakım Kremi İnatçı Selüliti Giderebilir mi?

Ciltteki kötü görünümden ziyade selülit bir cilt problemidir. O bölgenin sağlıksız olduğunun habercisidir. Biraz fazla yemek yiyince hemen kilo almaya ve cilt görünümünde bozulmalar yaşamaya müsait misiniz? O zaman selülit sizin de probleminiz olabilir.
Selülite doğal çözüm olarak genellikle spor ve egzersiz önerilir. En azından haftada 4-5 gün 1 saat kadar yürümek, bacaklarda birikecek fazla yağı önlemeye yardımcıdır. Bazen ne kadar spor yapsanız da oluşan selülitler spor ile giderilemeyebilir. Hem spor hem de bakım uygulamalarının düzenli olması gerekir. Institut Esthederm Glauscine Cream ile uygulamalarınızı düzenli yaparak inatçı selülit görünümünden de kurtulabilirsiniz.

Selülitten Kurtulmak İçin Yapmanız Gerekenler

Selülit kremi kullanırken her gün aynı saatte uygulama yapmaya özen göstermelisiniz. Yaptığınız doğal uygulamalar yanında Institut Esthederm Glauscine Cream size istediğiniz pürüzsüz bacak görünümünü kazandırmaya yardımcıdır.
Selülit bakım kremi ile inatçı selülitlerden kurtulmalısınız. Ancak selülitin kaynağını bulup oluşumunu engellemek için sağlığınıza ve beslenme düzeninize de dikkat etmeniz gerekir. Çünkü deri altında biriken yağ dokusu sadece görünüm olarak rahatsızlık vermenin ötesinde kan dolaşımının bozulmasına dolayısıyla dolaşım bozukluklarına yol açabilir. Temel nedenleri arasında ise hormonal bozukluklar, genetik yatkınlık, hareketsizlik ve düzensiz beslenme gelir.

Institut Esthederm Glauscine Cream Özellikleri ve Faydaları

 • Institut Esthederm Glauscine Cream – selülit bakım kremi ile biriken aşırı ve dengesiz yağ dokusunun oluşturduğu kan dolaşımı bozukluğunu önleyebilirsiniz.
 • Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırılırken selülit nedeniyle oluşan kabuksu görüntü yavaş yavaş ortadan kaybolur.
 • Cilt dokusunu incelterek doku içindeki yağın zamanla parçalanmasını ve ortadan kaybolmasını sağlar.
 • Tekrar selülit oluşumuna karşı koruyucu özelliği bulunur.
 • Institut Esthederm Glauscine Cream, at kestanesinin derideki çatlakları ve şişlikleri giderici etkisi ile derideki sarkmaları ve çatlakları da ortadan kaldırır.
 • At kestanesinin şişlikleri ve kılcal damarlardaki çatlakları giderici etkisiyle bacaklarda oluşan ağrıları ve damar hastalıklarını (romatizma) iyileştirmeye yardımcıdır.
 • Selülit tedavisi için krem ile birlikte egzersiz ve masaj da önerilir.

Selülit bakım kremi kullanılırken yağ dokusunun harekete geçmesi ve erimesi için hareket spor ve yürüyüş en etkili yöntemlerdendir. Bunun dışında sağlıklı beslenmeye özen göstermek, aşırı yağlı yemeklerden, alkol ve sigara tüketiminden kaçınmak da cilt sağlığını korumada en etkili yöntemler arasındadır.
Institut Esthederm Glauscine Cream

Kimler Institut Esthederm Glauscine Cream Kullanmalı?

Selülit bakım kremi, genellikle inatçı selülit oluşumundan mustarip kişilerce kullanılır. Selülit kremi kullanabilecek olan kişiler:

 • Daha önce selülit problemi yaşamış ve cildi selülit oluşumuna müsait olanlar,
 • Halihazırda selülit sorunu ile karşı karşıya olanlar,
 • Cildini selülit ve yağlanma sorunlarından korumak, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler şeklinde ifade edilebilir.

Selülit tedavisi için cilt tipinize ve hassasiyet seviyesine uygun bir bakım kremi kullanarak yaşadığınız cilt sorunundan kolayca kurtulabilirsiniz. Ayrıca hassas bir cildiniz ya da herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa ürünü almadan önce bu konuda araştırma yapmanız önemlidir.

Institut Esthederm Glauscine Cream kullanım önerilerini dikkate alarak doğru uygulama yaptığınızdan emin olmalısınız.

Selülit Bakım Kremi Nasıl Kullanılmalıdır?

Her ürünün belli bir etki süresi bulunur. Bu bazen kişinin cilt tipine, yaşadığı sorunun büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Ancak selülit bakım kremi olan Institut Esthederm Glauscine Cream 200 ML ile etkili bir sonuç almak 4 haftalık bir süreci kapsar.

Selülit Kremi Uygulaması:

 • Uygulama öncesinde ellerinizi sabunlu su ile yıkamanız tavsiye edilir.
 • Ürünü bölgeye masaj yaparak uygulamanız basendeki yağ kitlelerini harekete geçirip yavaş yavaş yok etmeye etki sağlayacaktır.
 • Krem sadece basendeki selülitler için değil, bel ve karın bölgesindeki çatlakları gidermek amacıyla kullanılabilir.
 • Kalçada yer alan çatlak ve çukur görünümleri gidermek için de kremi sabah akşam uygulamanız gerekir.
 • Dışarı çıkmadan hemen önce uygulanabilir, güneş ışığına karşı herhangi bir yan etkiden bahsedilmez.
 • Sürdükten sonra hemen giyinebilirsiniz.

Bu özellikleri ile selülit kremi kullanımı oldukça kolay bir bakım ürünüdür. Düzenli kullanımla birlikte cildinizdeki bariz değişimi fark edersiniz. Hem selülit önleyici hem de giderici etkiye sahip olduğu için selülit geçtikten sonra da kullanmanız önerilir.

 

Sağlıkla ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Institut Esthederm Glauscine Cream ürün hakkında daha fazla bilgi ve fiyat için tıklayınız.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

SİRTFOOD DİYETİ (ADELE DİYETİ) NEDİR?
Sağlık

SİRTFOOD DİYETİ (ADELE DİYETİ) NEDİR?

SİRTFOOD DİYETİ (ADELE DİYETİ) NEDİR? Adele’e onlarca kilo verdiren diyet olarak ünlenen Sirtfood diyeti, oldukça popülerdir. Sanatçının verdiği onlarca kilo, önce ve sonra fotoğraflarına bakınca

Sivilceler İçin Kesim Çözüm Önerileri
Cilt Bakımı

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri yazımızda sivilce nasıl geçer ve bakımı nasıl olmalı hakkında bilgiler bulacaksınız. Sivilceler genellikle ergenlik, aşırı yağ salgısı, hormonal bozuklukları ve

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik