Skip to content

Kırışıklıkları Durdurmak İçin Gerekli Bilgiler

İÇİNDEKİLER

Kırışıklıkları Durdurmak İçin Gerekli Bilgiler cilt bakımı cildin sağlığı, bakımı ve güzelliği için oldukça önemlidir. Korunmayan ya da bakılmayan ciltlerde hasarlar ve kusurlar görülmeye başlar. En önde gelen kırışıklıklardır. Kırışıklıklar genelde yaşlanmadan dolayı görüldüğü düşünülmektedir. Fakat kullanılan ürünler, çevresel etkiler, cildi temizliği yapılmaması, nemlendirilmemesi ve önlem alınmaması cildin erken yaşlanmasına neden olur. Ayrıca günlük yaşamımızda sürekli kullandığımız mimik hareketlerimiz göz ve dudak kenarlarında kırışıklıklara neden olur. Bu çizgiler bizi olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize neden olacaktır.

Kırışıklıkları Geciktirmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıkları Durdurmak İçin Gerekli Bilgiler ile cildin sağlığını koruyabilirsiniz. Nemlendiriciler cildin dostu olduğu kadar koruyucusudur. Nemlenen cilt çevresel etkilere ve oluşabilecek hasarlara karşı cildi koruyarak erken yaşlanmaları engeller. Fakat nemlendirici kullanırken de kaliteli ürünler seçilmelidir. Nemlendiricinin yanı sıra bol su tüketmek cildin kurumasına engel olup kırışıklıkları geciktirir. Ayrıca kırışıklık geciktirici ürünleri de tercih edebilirsiniz. Vichy Slow Age Creme 50ml ve Vichy Slow Age Fluid 50 ml yaşlanmayı durdurarak cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Ayrıca bu seriden olan Vichy Slow Age Eye Cream 15 ml göz çevresinde oluşan mimik çizgileri azaltarak daha bakımlı ve genç görünmenize olanak sağlayabilir. Vichy’nin bu serisi ile cildinizde oluşabilecek her türlü kırışıklıkları geciktirebilirsiniz. Bunların yanı sıra güneşe karşı korunmak, cildin sabah/akşam temizlemek ve nemlendirmek cildin bakımı ve sağlığı için önemlidir.

Kırışıklıkları Durdurmak İçin Gerekli Bilgiler ile Kırışıklıklara Neden Olan Zararlı Etkiler

Fazla Şeker Tüketimi: Cildin sağlıklı ve bakımlı görünmesi için kan şekeri sürekli kontrol altına alınması gerekir. Seker bağışıklık sistemini zayıflatarak bakterilere karşı savaşamaz. Zayıflayan bağışıklık sisteminde akne, sivilce, kırışıklık ve lekeler görülebilir.
Makyajla Uyumak: Makyaj ciltte uzun süre kalmamalıdır. Gözenekleri tıkayarak cildin nefes almasını önler ve kırışıklıklara davetiye çıkarır. Makyajını temizledikten sonra cildinizi nemlendirerek kırışıklıkları geciktirebilirsiniz.
Güneş: Güneşte uzun süre kalmak cildi kurutarak kırışıklıklara sebep olur. UVA/UVB ışınları yaşlılık lekelerine ve erken yaşlanmaya neden olur. Bu sebeple kışın bile mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.
Uyku pozisyonu: Yüz üstü uyumak yüzün ve dekolte bölgesinin kırışmasına neden olur. Geceleri yüz üstü yatmamak için korunmaya çalışsak da mutlaka sırt üstü uykuya dalmaya özen gösterin.
Sigara: Sigara cildin esnekliğini kaybetmesine yol açarak kalitesini kaybetmesine yol açar. Esnekliğini kaybeden cilt kırışıklığa yol açar.
Kötü beslenme: Sağlıksız beslenmek vücudu olumsuz etkilediği gibi erken yaşlanmaya da yol açar. Vücut ihtiyacı olan tüm vitamini almalıdır. Bu sebeple dengeli beslenmek ve lifli gıdalar almak çok önemlidir. Şekeri ve tuzu azaltmanız gerekmektedir. Sık sık meyve ve sebze tüketerek vitamin ihtiyacınızı karşılayınız.

Cilt Bakımı

Kırışıklıkları ve çizgileri önlemek için mutlaka cildinize iyi bakmanız gerekir. Her sabah cildi temizlemek ve nemlendirici sürmek gerekir. Aynı şekilde geceleri de cilt temizlenmeden ve nemlendirilmeden yatılmamalıdır. Cildinizi uzun süre korumak için bebek losyonları kullanabilirsiniz. Cildinizi güneşe karşı korumak için gün boyu güneş koruyucu kullanınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

La Roche Anthelios Age Correct SPF 50
Güneş Koruması

La Roche Anthelios Age Correct SPF 50

La Roche Anthelios Age Correct SPF 50, hassas ciltler için uygun bir yaşlanma önleyici güneş kremi olan La Roche-Posay Anthelios Age Correct ile yaşlanma belirtilerini

blank
Cilt Bakımı

Dr Murad Essential-C Cleanser

Dr Murad Essential-C Cleanser ürünü cilt sağlığı açısından son derecede faydalı olan bir üründür. Bu ürün içermiş olduğu vitaminler sayesinde cilde etki etmiş olan çevresel

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Genel

Doğada Vakit Geçirmenin Faydaları

Doğada Vakit Geçirmenin Faydaları Sağlıklı olmanın ne anlama geldiğini düşündüğümüzde genellikle beslenme, uyku, hareket ve kişisel bakım gibi şeyleri düşünürüz. Bunların hepsi sağlıklı bir yaşam

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi
Sağlık

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi Diyetler, beslenme alışkanlıkları ve sağlıklı yiyeceklerle ilgili paylaşımlar o kadar yaygın ki, ne yediğimizi düşünmek zorunda olmadığımız bir zamanı hayal etmek