Skip to content

Kırışıklıkları Durdurmak İçin Gerekli Bilgiler

İÇİNDEKİLER

Kırışıklıkları Durdurmak İçin Gerekli Bilgiler cilt bakımı cildin sağlığı, bakımı ve güzelliği için oldukça önemlidir. Korunmayan ya da bakılmayan ciltlerde hasarlar ve kusurlar görülmeye başlar. En önde gelen kırışıklıklardır. Kırışıklıklar genelde yaşlanmadan dolayı görüldüğü düşünülmektedir. Fakat kullanılan ürünler, çevresel etkiler, cildi temizliği yapılmaması, nemlendirilmemesi ve önlem alınmaması cildin erken yaşlanmasına neden olur. Ayrıca günlük yaşamımızda sürekli kullandığımız mimik hareketlerimiz göz ve dudak kenarlarında kırışıklıklara neden olur. Bu çizgiler bizi olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize neden olacaktır.

Kırışıklıkları Geciktirmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıkları Durdurmak İçin Gerekli Bilgiler ile cildin sağlığını koruyabilirsiniz. Nemlendiriciler cildin dostu olduğu kadar koruyucusudur. Nemlenen cilt çevresel etkilere ve oluşabilecek hasarlara karşı cildi koruyarak erken yaşlanmaları engeller. Fakat nemlendirici kullanırken de kaliteli ürünler seçilmelidir. Nemlendiricinin yanı sıra bol su tüketmek cildin kurumasına engel olup kırışıklıkları geciktirir. Ayrıca kırışıklık geciktirici ürünleri de tercih edebilirsiniz. Vichy Slow Age Creme 50ml ve Vichy Slow Age Fluid 50 ml yaşlanmayı durdurarak cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Ayrıca bu seriden olan Vichy Slow Age Eye Cream 15 ml göz çevresinde oluşan mimik çizgileri azaltarak daha bakımlı ve genç görünmenize olanak sağlayabilir. Vichy’nin bu serisi ile cildinizde oluşabilecek her türlü kırışıklıkları geciktirebilirsiniz. Bunların yanı sıra güneşe karşı korunmak, cildin sabah/akşam temizlemek ve nemlendirmek cildin bakımı ve sağlığı için önemlidir.

Kırışıklıkları Durdurmak İçin Gerekli Bilgiler ile Kırışıklıklara Neden Olan Zararlı Etkiler

Fazla Şeker Tüketimi: Cildin sağlıklı ve bakımlı görünmesi için kan şekeri sürekli kontrol altına alınması gerekir. Seker bağışıklık sistemini zayıflatarak bakterilere karşı savaşamaz. Zayıflayan bağışıklık sisteminde akne, sivilce, kırışıklık ve lekeler görülebilir.
Makyajla Uyumak: Makyaj ciltte uzun süre kalmamalıdır. Gözenekleri tıkayarak cildin nefes almasını önler ve kırışıklıklara davetiye çıkarır. Makyajını temizledikten sonra cildinizi nemlendirerek kırışıklıkları geciktirebilirsiniz.
Güneş: Güneşte uzun süre kalmak cildi kurutarak kırışıklıklara sebep olur. UVA/UVB ışınları yaşlılık lekelerine ve erken yaşlanmaya neden olur. Bu sebeple kışın bile mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.
Uyku pozisyonu: Yüz üstü uyumak yüzün ve dekolte bölgesinin kırışmasına neden olur. Geceleri yüz üstü yatmamak için korunmaya çalışsak da mutlaka sırt üstü uykuya dalmaya özen gösterin.
Sigara: Sigara cildin esnekliğini kaybetmesine yol açarak kalitesini kaybetmesine yol açar. Esnekliğini kaybeden cilt kırışıklığa yol açar.
Kötü beslenme: Sağlıksız beslenmek vücudu olumsuz etkilediği gibi erken yaşlanmaya da yol açar. Vücut ihtiyacı olan tüm vitamini almalıdır. Bu sebeple dengeli beslenmek ve lifli gıdalar almak çok önemlidir. Şekeri ve tuzu azaltmanız gerekmektedir. Sık sık meyve ve sebze tüketerek vitamin ihtiyacınızı karşılayınız.

Cilt Bakımı

Kırışıklıkları ve çizgileri önlemek için mutlaka cildinize iyi bakmanız gerekir. Her sabah cildi temizlemek ve nemlendirici sürmek gerekir. Aynı şekilde geceleri de cilt temizlenmeden ve nemlendirilmeden yatılmamalıdır. Cildinizi uzun süre korumak için bebek losyonları kullanabilirsiniz. Cildinizi güneşe karşı korumak için gün boyu güneş koruyucu kullanınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Lierac Phytolastil Jel

Çatlakların görünmesini önlemek ister misiniz? Çatlaklar, kadınların onsuz mutlu bir şekilde yapabilecekleri cilt kusurlarından biridir. Elastin ve kollajen liflerinin bozulmasının bir sonucu olarak, ergenlik döneminde,

SkinCeuticals AOX+ Eye Gel
Cilt Bakımı

SkinCeuticals AOX+ Eye Gel

SkinCeuticals AOX+ Eye Gel, hassas göz bölgesini korumak için ileri yaşla mücadele serum jeli. SkinCeuticals AOX + Göz Jeli, oksidatif strese karşı koruma sağlamak ve

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik