Skip to content

La Roche Posay Anthelios XL Spf50

İÇİNDEKİLER

Hepimizin biraz güneşe maruz kalmasına ihtiyacımız var. Cilt güneşe maruz kaldığında vücudumuz D vitamini üretir ve bu da vücudun daha güçlü ve sağlıklı kemikler için kalsiyumu emmesine yardımcı olur. La Roche Posay Anthelios XL Spf50 Dry Touch Gel Cream yağlı ciltlere uygun formülü ile cildi güneşe karşı korurken aynı zamanda nemlendirir. Çoğu insanın ihtiyaç duyduğu D vitaminini alması sadece güneşte biraz zaman alır (ve çoğu D vitamini ihtiyacı sağlıklı bir diyet ve / veya takviyelerle karşılanmalıdır).
Güneşin ultraviyole (UV) ışınlarına çok fazla korunmasız maruz kalma cilt hasarına, göz hasarına, bağışıklık sisteminin baskılanmasına ve cilt kanserine neden olabilir.

Yirmili yaşlarındaki insanlar bile cilt kanserine yakalanabilir. Güneş dünyaya ışık yayar ve bu ışığın bir kısmı görünmez UV ışınlarından oluşur. Bu ışınlar cilde ulaştığında bronzlaşma, yanma ve diğer cilt hasarlarına neden olurlar.

La Roche Posay Anthelios XL Spf50 Dry Touch Gel Cream Ne İşe Yarar?

  • Yüksek korumalı ve matlaştırıcı bir yüz güneş kremidir.
  • Özellikle matlaştırıcı mikro parçacıklar içeren AirliciumTM Teknolojisi ile geliştirilen benzersiz bir jel-krem dokusu ve suya dayanıklı formüle sahiptir.
  • Etkisi UVA / UVB ışınlarına karşı geniş spektrumlu, foto-stabil koruma sağlar.
  • Beyaz lekeler içermeyen ultra kuru, parlamayan bir son verir.
  • Yağlı cilde kombinasyon için idealdir.
  • Kokusuz, paraben içermez, komedojenik değildir.
  • Yatıştırıcı bir etki için La Roche-Posay Termal Kaynak Suyu ile aşılanmış tüm parlaklık kaynaklarını anında emmeye ve kontrol etmeye yardımcı olur.
  • Güneşe bağlı pigment lekelerinin önlenmesi sağlar.
  • Erken deri yaşlanmasından ve uzun süreli hücre hasarından korur.
  • Yağlı ciltlere uygun olduğu için ciltte parlama ve yağlı his bırakmaz.

La Roche Posay Anthelios XL Spf50

Güneş Kremini Kimler Kullanmalı?

Erkekler, kadınlar ve çocuklar her gün güneş koruyucu kullanmalıdır. Unutmayın cildiniz yansa da yanmasa da ömür boyu güneşe maruz kaldığında zarar görür. Açık tenli, çalışma hayatı dışarda olanlar, cildi hassas olanlar, bronzlaşmak istemeyenler ve cildin esneklik kaybını kaybetmek istemeyenler kullanmalıdır.
Size Uygun Bir Güneş Kremini Nasıl Seçersiniz?
En iyi güneş kreminin, güvenli ve etkili koruma sağladığı ve bir SPF 15 veya daha yüksek geniş spektrumlu olduğu sürece, kullanma olasılığınız en yüksek olduğuna inanmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun, bilinçli bir seçim yapmak için seçenekleriniz hakkında bilgi edinin. Güneş kreminizle ne kadar mutlu olursanız, onu o kadar tutarlı kullanırsınız.

Hangi Spf Seviyesine İhtiyacım Var?

Günün çoğunda güneşte yalnızca kısa aralıklarla içindeyseniz, SPF’si 15 veya daha yüksek olan bir güneş kremi veya kozmetik ürün kullanabilirsiniz. Dışarıda çok zaman geçiriyorsanız, özellikle güneşin en güçlü olduğu zamanlarda SPF 30 veya daha yüksek, suya dayanıklı güneş kremine ihtiyacınız vardır. La Roche Posay Anthelios XL Spf50 Dry Touch Gel Cream yüksek koruma ile cildinizi mükemmel şekilde korur.
SPF ne olursa olsun, her iki saatte bir yeniden uygulama çok önemlidir. Güneş kremi de yüzdükten veya terledikten hemen sonra tekrar uygulanmalıdır.

La Roche Posay Anthelios XL Spf50 Dry Touch Gel Cream Nasıl Kullanılır?

Güneşe çıkmadan yarım saat önceden tüm cildinize eşit şekilde uygulamaya özen gösterin. Ayrıca terleme, kurulanma ya da yüzme gibi durumlarda ve iki saatte bir yenileyin.Güneşin en güçlü olduğu zamanlarda gölgede kalmaya çalışın. Özellikle 10 ile 4 arası gölgede kalmaya çalışın. Güneş hasarının çoğu, sahilde olmaktan değil, günlük aktiviteler sırasında maruz kalmadan kaynaklanır. Bulutlu, serin veya kapalı günlerde bile UV ışınlarının dünyaya ulaştığını unutmayın. Bu “görünmez güneş” beklenmedik güneş yanığına ve cilt hasarına neden olabilir.

La Roche Posay Anthelios XL Spf50 Dry Touch Gel Cream İçeriğinde Neler Var?

XL-Protect, cildi güneş ışınlarından korumak için geniş bir UVA / UVB koruması sağlayan güneş koruyucu bileşenlerin bir kombinasyonudur. Airlicium teknolojisi, ağırlığının 100 katına kadar su emebilme özelliği sayesinde cildin gün boyu mat kalmasını sağlar. La Roche-Posay Termal Suyu cildi rahatlatır ve nazikçe nemlendirir.

Güneş koruması ile ilgili diğer makalelerimiz için tıklayınız.

La Roche Posay Anthelios XL Spf50 hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Cilt Bakımı

Lierac Phytolastil Jel

Çatlakların görünmesini önlemek ister misiniz? Çatlaklar, kadınların onsuz mutlu bir şekilde yapabilecekleri cilt kusurlarından biridir. Elastin ve kollajen liflerinin bozulmasının bir sonucu olarak, ergenlik döneminde,

Cilt Bakımı

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi, cildi 24 saate kadar nemlendirirken kusurları hedefleyen günlük çift etkili nemlendiricidir. Yağlı, akneye eğilimli ciltlerin de günlük iyi bir

DDF Göz Çevresi Bakımı
Cilt Bakımı

DDF Göz Çevresi Bakımı  

DDF Göz Çevresi Bakım ürünleri göz çevresinin kullanımına uygun ürünler formüle etmiştir. Ayrıca kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini önleyen ürünleri büyük ilgi görmüştür. Göz çevresi yüz

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dr Murad Renewing Cleansing Cream - Temizleyici Krem
Cilt Bakımı

Dr Murad Renewing Cleansing Cream Temizleyici Krem

Dr Murad Renewing Cleansing Cream Temizleyici Krem, yaşlanan cilt tiplerine pürüzsüzlük ve ışıltı kazandıran nemlendirici bir temizleyici. Bu yenileyici temizleme kremi ile olgun cildi aydınlatın.

Cilt Bakımı

Vichy Liftactiv Serum 10 Göz ve Kirpik Serumu

Vichy Liftactiv Serum 10 Göz ve Kirpik Serumu, nazik göz çevresi bölgesi için güçlü bir kirpik güçlendirici, kırışıklık önleyici serum. Daha genç, geniş gözlü bir

Cilt Bakımı

Bioderma Sebium Lotion

Bioderma Sebium Lotion, daha parlak görünen bir cilt için derinlemesine nemlendiren ve lekelerle savaşan bir yüz nemlendiricisidir. Salisilik asit ve gliserinle zenginleştirilmiş Bioderma Sébium Losyonu