Skip to content

La Roche Posay Effaclar Micro Peeling & Serum

İÇİNDEKİLER

La Roche Posay Effaclar serisinin yeni ürünleriyle karşınızdayız. Effeclar ailesinin bu iki yeni ürünü cildinize daha güzel bir his vermeyi hedefliyor. Yakın zamanda çıkacak bu iki ürünü yakından inceleyelim.

Micro Peeling Etkili Cilt Temizliği

Genellikle ilerleyen yaşlarda cilt sorunları ile karşı karşıya kalmaya başladıkça cildimize daha hassas bir özen göstermeye başlarız. Temelde yapılması gereken gençlik yıllarından itibaren cildimize bakım uygulamak suretiyle özen gösterilmesidir. Ancak günümüz koşullarında genç yaşlardan itibaren bunun farkında olan bireyler oldukça artış göstermiştir.

İlerleyen yaşlarda cilt sorunlarının minimum düzeyde kalabilmesi için yapılması gereken zamanında bakım yapmak suretiyle kaliteli ürünlerden yararlanmaktır. Bakımlı ve temiz bir cilt için gün boyu ferah bir his bırakan aşamalı dönüşüm sağlayan micro peeling etkili bir temizleyici kullanabilirsiniz.

Micro Peeling Etkili Gel

Evde yapılan ürünlerden ziyade marka haline gelen ve bilinen ürünlerle yola çıkmak önemlidir. Henüz 30’lu yaşlara gelindiğinde geç kalmış olmamak adına cildin temiz ve bakımlı tutulması hassas bir noktadır. Özellikle de yağlı bir cilde sahipseniz temizliğine iki katı önem vermeniz önemlidir. Çünkü gözenek oluşumu özellikle yağlı ciltlerde daha sıklıkla görülür.

Bu bakımdan tavsiye edebileceğimiz yeni ürünleri sürekli olarak karşımıza çıkaran La Roche Posay ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Cilt üzerinde micro peeling etkisi oluşturmak suretiyle cilde bakım yapan jel ürünleri oldukça etkili sonuçlar gösteriyor.

La Roche Posay Effaclar Mikro-Peeling Gel

La Roche Posay Effeclar İle Micro Peeling

Peeling etkisinde micro peeling işlemi soyulabilen anlamına gelir. Herhangi bir işleme maruz kalmadan cilde hasar vermeden ilk günden itibaren görülebilen etkisiyle ciltte görülen lekelerden kurtulmaya birebir bir üründür. İlerleyen yaşlarda ve güneş ışınlarında görülen etkiler nedeniyle pek çok ciltte görülebilen leke etkisini azaltmak sonrada yok etmek üzere tasarlanan La Roche Posay ile temiz bir cilde kavuşmak mümkündür.

La Roche Micro Peeling Ürün Kullanımı

Ürün içerisinde sabun, paraben ve alkol maddeleri bulunmadığından cilde zarar vermez. Gözenekleri açar mikro peeling aracılığı ile sivilceleri önlerken yenilenmesini de uzun vadede önler. Yüz ve tüm vücut bölgesi için La Roche Posay ideal bir üründür. Kullanmadan önce cildin su ile ıslatılması önerilir. Çünkü bu uygulama ile ürünün gözeneklere daha rahat etmesi sağlanır. Ürünü uygulama sırasında masajla yedirilmesi ve sonrasında da ise cildin ılık su ile durulanması gereklidir. Sabah ve akşam olmak üzere düzenli kullanımı ile cilt sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Effaclar Akneye Eğilimli Yağlı Ciltler İçin Arındırıcı Temizleme Jeli

Akne eğilimi olan ciltler gözeneklerinde bulunan kıl köklerindeki sebumun bol miktarda olduğu ciltlerdir. Fazla yağ miktarı ise cilt devamlı temizlenmediği zaman çevresel etkenler sonucunda araya girer ve gözenekleri tıkar. Bunun sonucunda yağ ve kir gözenekler arasından akne olarak çıkmak suretiyle kendini belli eder. Cilt için arındırıcı kullanmak mikro peeling uygulaması ile parlak akneli görünümün pürüzsüz bir görünüme çevrilmesine yardımcı olan bu ürün özellikleri arasında;

  • Cildi derinlemesine temizleme
  • Yağlı ciltler için sebum düzenleme
  • Micro peeling etkili temizleme
  • Hafif peeling etkisi ile cildin ölü hücrelerini temizleme
  • Cildin yağlı görünümünü hafifletme

Temiz bir cilt olması için tüm vücutta kullanılma özelliğine sahiptir.

Cilt Lekelerine La Roche Posay Serum

Tüm cilt tiplerinin son yıllardaki en büyük sorunlarından birisi lekeli görünümdür. Pek çok marka ile sık yaşanan sorun ise cilt lekesine karşı kullanılan serumların cildi kurutmasıdır. Bunun önüne geçmeyi hedefleyen La Roche Posay serum cildi kurutmadan lekelerin önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca yeni leke oluşumunun da önüne geçen serum ile yatıştırıcı etkinin rahatlığı ile lekelerinizden kurtulmanız mümkün hale geldi.

Cilt kusurları cildin yaşlı görünmesine neden olurken kişilerin de ayna karşısında kendini kötü hissetmesine neden olur. Bunun önüne geçmek adına sürekli ve titiz bakım yapmak bizi temsil eden cildimize iyi bakmakla olur. Bunun için de kaliteli ürünler kullanmak önemli bir noktadır. Bu ürünler arasında doktorların da reçeteleri arasında yer alan La Roche Posay özellikleri cildine özen gösterenler için üretilmektedir.

La Roche Posay Effaclar Serum

La RochePosay Effaclar Serum Özellikleri

  • Cildi kurutmaz leke görünümünü hafifletirken cildi yatıştırıcı özelliği içerisinde barındırır
  • İnce çizik ve kırışıklık görünümlerinin yanı sıra enfeksiyonların hafifletilmesinde yararlıdır
  • Cildi fazla sebumdan arındırır ve gözenekleri rahatlatır
  • Lekeye eğilimli ciltler için olduğu kadar yağlı ve akneli cilt tipleri için de uygundur
  • Cilt düzensizlikleri, renk bozuklukları, ince çizgi ve kusurlar için kullanılır

İçeriğinde bulunan yatıştırıcı sayesinde ciltte hafif bir etki bırakır. Serum kullanımını gece yapmak önemlidir. Ayrıca serum kullanımının ardından aşırı güneşe maruz kalmamakta yarar vardır.

La Roche-Posay Effaclar Serisinin yeni ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için dermokozmetik blogundan faydalanabilirsiniz.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Sağlık

Glimo Omega Doğal Diş Macunu

Glimo Omega Doğal Diş Macunu  Glimo Omega doğal diş macunu, beyazlatıcı-onarıcı-koruyucu üçlü etki özelliğine sahip, %100 doğal, yeni nesil diş macunudur. ONARICI ETKİ: Glimo Omega

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30
Güneş Koruması

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30

Nuxe Sun Lait Delicieux Protection Spf 30 Geniş spektrumlu savunma ve yaşlanma karşıtı koruma sağlayan kimyasal bir güneş kremi olan Nuxe Sun Delicious Lotion SPF

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası
Cilt Bakımı

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydası

Yüz Yogasının Şaşırtıcı 7 Faydasını öğrendiğinizde bu rutini hayatınıza dahil etmek isteyeceksiniz. Yüz yogası, yüz kasları kullanılarak uygulanan bir yoga türüdür. Yüz kaslarının daha sıkı,

Avene Cleanance Comedomed Anti-blemishes Concentrate
Cilt Bakımı

Avene Cleanance Comedomed Anti-blemishes Concentrate

Avene Cleanance Comedomed Anti-blemishes Concentrate, yağlı, leke eğilimli ciltler için özel olarak tasarlanmış leke önleyici konsantre nemlendirici. Cleanance Comedomed hidratlar, matlaştırıcılar, lekeleri ve siyah noktaları