Skip to content

La Roche Posay Lipikar Baume APM

İÇİNDEKİLER

La Roche Posay Lipikar Baume APM çok kuru ve atopiye eğilimli cildi anında rahatlatan ve kaşıntı hissini azaltan, onarıcı üçlü etkili balsam.

Cildi besler ve cilt bariyerini onarır. Tekrarlama karşıtıdır, alevlenmeleri engeller. Çok kuru, atopiye eğilimli cilde sahip bebekler, çocuklar ve yetişkinler için formüle edilmiştir.

Atopik Egzama ve Kuru Cilt Arasında Farklar Nelerdir? 

Atopik egzama ve kuru cilt farklı durumlardır.

Kuru cilt, koruyucu yüzey bariyeri dış saldırganlar (kirlilik, sert ürünler, soğuk hava vb.) tarafından zayıflayarak görünür kuruluğa, dökülmeye, ciltte çatlamaya sebep olur.

Atopik egzama (atopik dermatit) ise oldukça farklı bir cilt durumudur. 

Egzamada cilt, yapısı gereği kurudur (bu, sert ürünlere veya dış saldırılara maruz kalmasa bile doğası gereği kuru olduğu anlamına gelir) çevremizdeki tahriş edici veya alerjik maddelerin (ev tozu, polen, uygun olmayan yıkama ürünleri vb.) cilde nüfuz etmesi de yoğun iltihaplanmaya neden olmaktadır. 

Özetle, egzama, esas olarak çocukları etkileyen ve genellikle diğer atopik durumlarla birlikte giden alerjik bir durumdur astım ve alerjik rinit (saman nezlesi) gibi.

Kuru cilt ve egzama belirtileri de farklıdır. Kuru cilt durumunda, biraz karıncalanma, yanma veya hafif kaşıntı hissi yaşayabilirsiniz, ancak atopik egzamaya yatkın ciltte çok daha yoğun kaşıntıya sahiptir. 

Atopik egzamadan muzdarip olan çocuklarda aşırı kaşıntı sebebiyle yaşam ve uyku kalitesi olumsuz etkilenir. Kuru cilt ile atopik egzama arasındaki diğer önemli fark, tahrişlerin yeridir. 

Kuru cilt yüzün veya vücudun herhangi bir yerinde meydana gelebilirken, atopik egzama genellikle yüzde ve bebeklerin saçlı derisinde, deri kıvrımları, dirsekler üzerinde ve diz arkasında görülür.

Atopik dermatit, ailelerde görülen ve öncelikle çocukları etkileyen bir cilt rahatsızlığıdır. Atopik cilt, bozulmuş bir “bariyer işlevi” ile yapısal olarak kuruluktur. Bazı alerjenler cilde nüfuz ederek iltihaplanmaya neden olabilir. Bu durum sonucunda yaşam kalitesini etkileyen yoğun kaşıntı yaşanır. Atopik dermatit, alevlenmeler sırasında özel tedavi ve uygun bir bakım rutini gerektirir:

  • Cildinizi nazikçe temizleyin.
  • Günde en az iki kez yatıştırıcı- nemlendirici uygulayın.
  • Spordan hemen sonra duş alın ve nemlendirici uygulayın.
  • Cildinizin dost bakterilerini yeniden dengeleyin.

La Roche Posay Lipikar Nedir?

La Roche-Posay laboratuvarları, özellikle atopiye eğilimli ciltler için yaşamın ilk aşamalarından itibaren kullanılacak ürünler geliştirmektedir. La Roche-Posay, atopik egzamaya yatkın ciltler için özel olarak üretilmiş ürünler yaratarak, durumdan etkilenen çocukların ve ailelerinin yaşam kalitesini iyileştirmeye çalışır.

La Roche Posay Lipikar serisi hassas, çok kuru ve atopik egzamaya yatkın ciltlere özel vücut bakımı serisidir.

La Roche Posay Lipikar Baume APM Ne İçin Kullanılır?

AP + M (AQUA POSAE + MICRORESYL) üçlü etkili formülüyle, cilt bariyerini güçlendirir, atak önleyici etkiye sahiptir ve cildin mikrobiyomunu yeniden dengeler. Nem bariyerini güçlendirmek için cildin temel lipitlerini yeniler ve 48 saatlik uzun süreli nemlendirme sağlar. 

Yatıştırıcı balsam, cilde hızla emilir ve yapışkan his bırakmaz, cildi yumuşatır ve hassasiyetlerden kurtarır.
La Roche Posay Lipikar Baume APM

La Roche Posay Lipikar Baume APM Ne İşe Yarar?

Atopik eğilimli ciltler için özel olarak oluşturulan Lipikar Baume APM, düzenli uygulamayı kolaylaştıran devrim niteliğindeki yeni bir dokuda şiddetli kuruluğa karşı etkinlikleri ve atopik eğilimli ciltler için seçilmiş aktif bileşenlerin bir kombinasyonunu içerir. Ürünün faydaları: 

  1. MİKROBİYOMUN DENGESİNİ YENİDEN SAĞLAR

LIPIKAR Baume AP+M  formülü (La Roche-Posay Kaplıca Suyu’nda yetişen dost bakterilerden yapılan bir preparat) , deri yüzeyinde yaşayan mikroorganizmaların çeşitliliği olan mikrobiyomu dengelemeye yardımcı olur. Tahrişi yatıştırır, yeni tahrişe neden olabilecek patojenik ajanların girişini sınırlamak için cilt bariyerini güçlendirir ve cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasını destekler.

  1. CİLDİN LİPİT BARİYERİNİ YENİLER

LİPİKAR Baume AP+M, atopik eğilimli cildi yoğun bir yumuşatıcı etkiyle nemlendirmek için aktif bileşenlerin bir kombinasyonunu içerir:

  • Shea yağı, doğal olarak lipit yenileyicidir
  • Kanola yağı, lipit yenileyici
  • Gliserin, nemlendirme ve yumuşatma
  1. YATIŞTIRICI ETKİ

Niasinamid , atopik eğilimli ciltte doğrudan tahrişi yatıştırmak için etki eder . Rahatsızlığı azaltırken kaşıntı hissini yatıştırır.

La Roche Posay Lipikar Baume APM İçeriğinde Ne Var? 

Ürün içeriğinde yer alan NİASİNAMİD, kaşıntı hissini yatıştırmaya ve cilt üzerindeki lipid bariyerini geri kazanmaya yardımcı olur, yatıştırıcı etkisi vardır.

Ürün içeriğinde yer alan SHEA YAĞI, cildi anında yatıştırır ve kuruluktan kaynaklı kaşıntı hissini azaltmaya yardım eder.

Ürün içeriğinde yer alan AP + M TEKNOLOJİSİ (AQUA POSAE + MICRORESYL) cilt mikrobiyomunu yeniden dengelemek için geliştirilen özel bir aktif komplekstir.

Ürün içeriğinde yer alan GLİSERİN, cildi 24 saat boyunca nemlendirir.

La Roche Posay Lipikar Baume APM  Kimler Kullanabilir?

LIPIKAR BAUME AP+M’yi çok kuru, atopiye eğilimili ciltler için nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. 

Yüzde, ellerde ve vücutta kullanılabilir.

Yetişkinler, çocuklar ve 2 hafta kadar küçük bebeklerin kullanımına uygundur.

Hem yüz hem de vücutta kullanıma uygundur. 

La Roche Posay Lipikar Baume APM  Nasıl Kullanılır?

Nemli, iyi temizlenmiş cilde günde 1-2 kez uygulayın ve emilene kadar özellikle hassas bölgelere nazikçe masaj yapın.

La Roche Posay Lipikar Baume hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

La Roche Posay markasıyla ilgili diğer makalelere göz atmak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Saç Bakımı

Ducray Anaphase + Şampuan

Ducray Anaphase+ Şampuan ile saçınızın sağlığını yeniden canlandırın. Bu uyarıcı şampuan, saç dökülmesine karşı tedaviler için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Seyrelmiş, ince veya zayıf saçlara hacim

Cilt Bakımı

Yorgun Ciltler İçin Cilt Bakımı

Düzensiz hayat şartları metabolizmayı etkilediği gibi cildi de etkiler. Uyku düzensizliği, alkol ve sigara tüketimi cilt yorgunluğuna neden olabiliyor. Bunların yanında çevresel faktörler hava kirliliği,

Güneş Koruması

Avene Yaz Kiti İle Komple Bakım

Komple Bakım İçin “Avene Yaz Kiti” Yüz İçin Emülsion Spf 50+ 50ml Lotion Micellaire 50 ml Hyrdance Optimale Uv Legere 50 ml HEDİYELİ! Komple Bakım

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Naturalnest Suntab 30 Tablet
Sağlık

Naturalnest Suntab 30 Tablet

Naturalnest Suntab 30 Tablet, bir gıda takviyesidir. İçeriğindeki aktif bileşen Polipodium Löykotomos eğreltisi, Orta ve Güney Amerika’ya özgü bir eğrelti otudur.. Bir düzineden fazla klinik

CeraVe Foaming Facial Cleanser
Cilt Bakımı

CeraVe Foaming Facial Cleanser

CeraVe Foaming Facial Cleanser, cildinizdeki kiri, fazla yağı ve ölü cilt hücrelerini cildi tahriş etmeden temizler ve arındırır. İçeriğindedeki 3 temel seramid ile cildin koruyucu

Cilt Bakımı

Bioderma Sensibio AR BB Cream Spf 30

Bioderma Sensibio AR BB Cream Spf 30, mükemmel bir cilt için çok etkili bir cilt bakımı ve makyaj bazı olan Bioderma Sensibio AR BB Krem