Skip to content

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum

İÇİNDEKİLER

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum, hassas cildinizin sahip olduğu kusurları azaltmak için saf c vitamini ile formüle edilmiştir. Kırışıklıkları ve ince çizgileri gözle görülür biçimde yok eden yenileyici serum, cildinizin daha eşit bir doku ve görünüme sahip olmasını sağlar. Dermatolojik kontrollerle hassas ciltler üzerinde test edilen Pure Vitamin C10 Serum, paraben ve yağ içermeyen, hipoalerjenik formülü ile gözeneklerin tıkanmasını önler, cildinizi yatıştırır.

C Vitamininin cilde faydaları nelerdir?

Cildinizin C vitamininden faydalanabilmesi için, bu vitaminin askorbik asit formunda olması gerekir.

YAŞLANMAYI GECİKTİRİR

Kırışıklık oluşumu çoğunlukla genetik faktörlerden kaynaklanıyor olsa da cildinizin maruz kaldığı zararlı UV ışınları ve diğer kimyasal maddeler cilt bariyerleriniz için koruyucu etki sağlayan kolajenin azalmasına yol açar. Böylece cildinizin esnekliği azalır ve erken yaşlanma görülür. Kolajenin sentezlenmesi için C vitamini gereklidir. Vücudunuzun C vitaminini depolaması iç ve dış etkenlere bağlı olarak azalır. Bu yüzden C vitamini içeren serum ve kremler cildinizdeki kırışıklık ve kuruluk problemlerini önlemeye yardımcı olur.

ANTİOKSİDAN GÖREVİ GÖRÜR

Cilt hücreleri iklim ve iklim değişiklikleri, zararlı kimyasal maddeler ve genetik etkenlerden zarar görmemek için C vitaminlerini depolar. Ancak problemli cildiniz için gerekli olan C vitamini karşısında vücudunuzun depoladığı yetersiz kalır. Bunun sonucunda cildinizde hasara neden olan serbest radikaller ve kirlilik, erken yaşlanma ve hassas cilt problemlerine neden olur. Antioksidan özelliği sayesinde C Vitamini, cildinizi kirlilik ve dış etkenlerden korunmasına yardımcı olur.

ZARARLI GÜNEŞ IŞINLARINDAN KORUR

Zararlı güneş ışınları, cildinizde koyu renkli lekelerin oluşumuna neden olur. C vitamini cilde koyu rengini veren melanin üretimini engeller. Böylece cildinizin rengini eşitler. E vitamini de tıpkı C vitamini gibi antioksidan özelliğe sahiptir. Ancak güneş ışığına çok fazla maruz kalan cildinizin E vitamini seviyesi düşer. Yapılan araştırmalar sonucunda E vitamininin yenilenmesi ile C vitamini miktarının doğru orantılı olduğu kanıtlanmıştır. Cildinizin E vitamini dengesini sağlamak ve böylece zararlı ışınlardan korunmak için C vitaminine ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum Ne İşe Yarar?

Cildin nem dengesini sağlayarak daha yumuşak ve ışıltılı bir his sunar.
İnce çizgiler ve kırışıklı gibi problemleri ortadan kaldırır.Pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
Hassas cildinizin eşit olmayan dokusunu ve tonunu eşitler, homojen ve zarif görünüm sağlar.
La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum İçeriğinde Ne Var?

C VİTAMİNİ (ASKORBİK)
Kırışıklık önleyici etkisinin yanı sıra antioksidan özelliği ile cildi parlatır ve ışıltı verir.

SALİSİLİK ASİT
Cilt dokusunun ve renginin daha eşit görünmesine engel olan ölü derilerden hassas cildi nazik biçimde arındırmaya yardımcı olur.

HYALURONİK ASİT
Cildinizin kuruması sonucu ortaya çıkan kırışıklık ve ince çizgilerin nemlenmesi için gereklidir.

CYCLOHEXASİLOXANE
Cildinizin koruyucu bariyerlerini güçlendirir. İpeksi bir doku kazandırır. Kırışıklık ve ince çizgilerden arınmış dolgun bir görünüm sunar.

LA ROCHE POSAY TERMAL SUYU
Cildiniz için en faydalı minerallerle formüle edilen termal su, cildinizi onarır, korur ve yatıştırır.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum, ambalajlanırken UV filtresi kullanılmıştır. Bu sayede içeriğindeki formüllerin uzun süre kalıcılığı ve aktifliği sağlanır.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum Kimler Kullanabilir?

İç ve dış etkenlerden dolayı hassaslaşan cildiniz zamanla doku ve renk tonunun eşitliğini kaybeder. Kolajen üretiminin azalması ile beraber cildinizde kırışıklıklar ve ince çizgiler oluşmaya başlar. Cildinizin nem dengesi zaman içerisinde azalır ve dış etkenlere karşı daha duyarlı hale gelir. Pure Vitamin C10 Serum hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için onarıcı ve yenileyici bakım sunar.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum Nasıl Kullanılır?

Cildinizi yumuşak dokulu nazik bir temizleyici ile temizleyin.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum ile doldurduğunuz damlalığı göz çevresi hariç yüzünüze ve boynunuza 3-4 damla damlatın.

Nazikçe yayın ve sabah akşam uygulayın.

Saf C vitamini içeren formülü ışığa ve havaya duyarlı olduğundan tepkimeye girerek sararmaya neden olabilir. Bu durum ürünün etkinliğine zarar vermez.

Serumu cildinize uyguladıktan sonra, cilt tipiniz için uygun olan La Roche Posay güneş koruyucu kremlerinden kullanabilirsiniz.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum’u incelemek ve satın almak için tıklayınız. 

Cilt bakımıyla ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Dr Murad Essential-C Cleanser

Dr Murad Essential-C Cleanser ürünü cilt sağlığı açısından son derecede faydalı olan bir üründür. Bu ürün içermiş olduğu vitaminler sayesinde cilde etki etmiş olan çevresel

Saçları Düzleştirmek İçin Doğal Yöntemler
Saç Bakımı

Saçları Düzleştirmek İçin Doğal Yöntemler

Saçları düzleştirmek için zarar verici birçok şekillendirici kullanmışızdır. Uzun süre kullandıkça saçlarda seyrelme ve dökülmeler görülmektedir. Saçlarınızı hasara uğratmadan düzleştirmek için eve uygulanabilecek doğal yöntemler

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?
Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır? Tipik olarak asitlerle ilişkili peeling faydalarını sağlayan alfa ve beta hidroksi asitlerdir (bunları AHA’lar ve BHA’lar olarak biliyor olabilirsiniz). Kontrollü

La Roche Posay Toleriane Dermo Nettoyant
Cilt Bakımı

La Roche Posay Toleriane Dermo Nettoyant

La Roche Posay Toleriane Dermo Nettoyant ile kuru, hassas veya tahammülsüz cildinizi günlük olarak temizleyin. Bu temizleyici, cildi makyaj ve kirlerden nazikçe temizleyen hafif, yağsız

La Roche Anthelios Age Correct SPF 50
Güneş Koruması

La Roche Anthelios Age Correct SPF 50

La Roche Anthelios Age Correct SPF 50, hassas ciltler için uygun bir yaşlanma önleyici güneş kremi olan La Roche-Posay Anthelios Age Correct ile yaşlanma belirtilerini