Skip to content

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum

İÇİNDEKİLER

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum, hassas cildinizin sahip olduğu kusurları azaltmak için saf c vitamini ile formüle edilmiştir. Kırışıklıkları ve ince çizgileri gözle görülür biçimde yok eden yenileyici serum, cildinizin daha eşit bir doku ve görünüme sahip olmasını sağlar. Dermatolojik kontrollerle hassas ciltler üzerinde test edilen Pure Vitamin C10 Serum, paraben ve yağ içermeyen, hipoalerjenik formülü ile gözeneklerin tıkanmasını önler, cildinizi yatıştırır.

C Vitamininin cilde faydaları nelerdir?

Cildinizin C vitamininden faydalanabilmesi için, bu vitaminin askorbik asit formunda olması gerekir.

YAŞLANMAYI GECİKTİRİR

Kırışıklık oluşumu çoğunlukla genetik faktörlerden kaynaklanıyor olsa da cildinizin maruz kaldığı zararlı UV ışınları ve diğer kimyasal maddeler cilt bariyerleriniz için koruyucu etki sağlayan kolajenin azalmasına yol açar. Böylece cildinizin esnekliği azalır ve erken yaşlanma görülür. Kolajenin sentezlenmesi için C vitamini gereklidir. Vücudunuzun C vitaminini depolaması iç ve dış etkenlere bağlı olarak azalır. Bu yüzden C vitamini içeren serum ve kremler cildinizdeki kırışıklık ve kuruluk problemlerini önlemeye yardımcı olur.

ANTİOKSİDAN GÖREVİ GÖRÜR

Cilt hücreleri iklim ve iklim değişiklikleri, zararlı kimyasal maddeler ve genetik etkenlerden zarar görmemek için C vitaminlerini depolar. Ancak problemli cildiniz için gerekli olan C vitamini karşısında vücudunuzun depoladığı yetersiz kalır. Bunun sonucunda cildinizde hasara neden olan serbest radikaller ve kirlilik, erken yaşlanma ve hassas cilt problemlerine neden olur. Antioksidan özelliği sayesinde C Vitamini, cildinizi kirlilik ve dış etkenlerden korunmasına yardımcı olur.

ZARARLI GÜNEŞ IŞINLARINDAN KORUR

Zararlı güneş ışınları, cildinizde koyu renkli lekelerin oluşumuna neden olur. C vitamini cilde koyu rengini veren melanin üretimini engeller. Böylece cildinizin rengini eşitler. E vitamini de tıpkı C vitamini gibi antioksidan özelliğe sahiptir. Ancak güneş ışığına çok fazla maruz kalan cildinizin E vitamini seviyesi düşer. Yapılan araştırmalar sonucunda E vitamininin yenilenmesi ile C vitamini miktarının doğru orantılı olduğu kanıtlanmıştır. Cildinizin E vitamini dengesini sağlamak ve böylece zararlı ışınlardan korunmak için C vitaminine ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum Ne İşe Yarar?

Cildin nem dengesini sağlayarak daha yumuşak ve ışıltılı bir his sunar.
İnce çizgiler ve kırışıklı gibi problemleri ortadan kaldırır.Pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
Hassas cildinizin eşit olmayan dokusunu ve tonunu eşitler, homojen ve zarif görünüm sağlar.
La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum İçeriğinde Ne Var?

C VİTAMİNİ (ASKORBİK)
Kırışıklık önleyici etkisinin yanı sıra antioksidan özelliği ile cildi parlatır ve ışıltı verir.

SALİSİLİK ASİT
Cilt dokusunun ve renginin daha eşit görünmesine engel olan ölü derilerden hassas cildi nazik biçimde arındırmaya yardımcı olur.

HYALURONİK ASİT
Cildinizin kuruması sonucu ortaya çıkan kırışıklık ve ince çizgilerin nemlenmesi için gereklidir.

CYCLOHEXASİLOXANE
Cildinizin koruyucu bariyerlerini güçlendirir. İpeksi bir doku kazandırır. Kırışıklık ve ince çizgilerden arınmış dolgun bir görünüm sunar.

LA ROCHE POSAY TERMAL SUYU
Cildiniz için en faydalı minerallerle formüle edilen termal su, cildinizi onarır, korur ve yatıştırır.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum, ambalajlanırken UV filtresi kullanılmıştır. Bu sayede içeriğindeki formüllerin uzun süre kalıcılığı ve aktifliği sağlanır.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum Kimler Kullanabilir?

İç ve dış etkenlerden dolayı hassaslaşan cildiniz zamanla doku ve renk tonunun eşitliğini kaybeder. Kolajen üretiminin azalması ile beraber cildinizde kırışıklıklar ve ince çizgiler oluşmaya başlar. Cildinizin nem dengesi zaman içerisinde azalır ve dış etkenlere karşı daha duyarlı hale gelir. Pure Vitamin C10 Serum hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için onarıcı ve yenileyici bakım sunar.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum Nasıl Kullanılır?

Cildinizi yumuşak dokulu nazik bir temizleyici ile temizleyin.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum ile doldurduğunuz damlalığı göz çevresi hariç yüzünüze ve boynunuza 3-4 damla damlatın.

Nazikçe yayın ve sabah akşam uygulayın.

Saf C vitamini içeren formülü ışığa ve havaya duyarlı olduğundan tepkimeye girerek sararmaya neden olabilir. Bu durum ürünün etkinliğine zarar vermez.

Serumu cildinize uyguladıktan sonra, cilt tipiniz için uygun olan La Roche Posay güneş koruyucu kremlerinden kullanabilirsiniz.

La Roche Posay Pure Vitamin C10 Serum’u incelemek ve satın almak için tıklayınız. 

Cilt bakımıyla ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Güneş Koruması

Güneşten Korunma Yöntemleri

Sıcak yaz günlerinde cildi güneşten korumak sağlık açısından da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor. Her ne kadar güneş D vitamini açısından önemli bir kaynak olsa da cilde zarar da verebiliyor.

Dişlerde Siyah Lekeler Neden Oluşur?
Sağlık

Dişlerde Siyah Lekeler Neden Oluşur?

İnsanların zihninde güzel bir izlenim yaratmak için ihtiyacınız olan tek şey iç açıcı bir gülümsemedir. Mükemmel bir şekilde, inci gibi beyaz dişler sadece gülümsemenizi çekici

Hızlı yağ yakmanın en iyi 10 yolu
Sağlık

Hızlı Yağ Yakmanın En İyi 10 Yolu

İster genel sağlığınızı iyileştirmek isterse sadece zayıflamak istiyor olun, fazla yağı yakmak oldukça zorlu olabilir. Diyet ve egzersizle beraber diğer birçok faktör yağ kaybını etkileyebilir.

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik