Skip to content

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

İÇİNDEKİLER

Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetinin bir kısmını kaybeder. Güneşe maruz kalma gibi çevresel faktörler ve genetik, bir kişinin yüzünde erken kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmaya başlamasında rol oynar. Oluşabilecek hasarlara karşı La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes kremini kullanabilirsiniz. Göz çevrenizdeki cilt, daha erken yaşlanma belirtileri gösterme olasılığı olan bir bölgedir. Bunun nedeni göz kürenizin altındaki alan (periorbital boşluk) kan damarları olan ince bir cilttir. Gözlerinin altında çizgiler olması, yaşlanmanın normal bir parçasıdır. Bu satırlar kendinizi bilinçli hissetmenize neden oluyorsa, bunları çeşitli önleyici yöntemler ve ev ilaçları ile ele alabilirsiniz.

Göz Altı Çizgileri ve Kırışıklıkların Nedenleri

Göz çevresindeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların en yaygın nedeni yaşlanmadır. Ancak diğer yaygın katkıda bulunan faktörlerden kaçınmak mümkün olabilir:

UV ışını

Zararlı ultraviyole (UV) ışınları cildinizdeki kolajeni parçalar. Kolajen cilt dokunuzdaki ana proteindir ve yüz yapınızın zamanla ayakta kalması için anahtardır. Ultraviyole ışınları, korunmasız güneşe maruz kalmanın yanı sıra güneşsiz bronzlaşma yataklarından gelebilir. Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Güvenilir Kaynağa göre, UV ışınlarına korunmasız maruz kalma, kösele cildin ve kırışıklıkların daha erken görünmesine yol açar.

Sigara içmek

Mayo Clinic, yaşın yanı sıra, sigara içmenin kadınlarda ve erkeklerde kırışıklıkların en güçlü belirleyicisi olduğunu söylüyor. Sigara içmek cildinizi ekstra oksidatif strese maruz bırakarak kollajen ve elastine zarar verir. Sigara içmek ayrıca yüzünüzdeki kan damarlarını daraltır, kan damarlarınızdaki dolaşımı engeller ve cildinizi A vitamininden mahrum eder.

Tekrarlayan hareketler ve ifadeler

Gülümseme, kaşlarını çatma ve kaşını çatlatma gibi yüz ifadeleri, yüzünde ince çizgilerin oluşmasına neden olabilir. Her gece uyku sırasında aynı yüz kasları bir yastığa doğru itilirse uyku alışkanlıklarınız bile ince çizgilere neden olabilir. Cildiniz yaşlandıkça eski yerine geri dönme yeteneğini kaybeder. Araştırmalar, yastığınızda yüzünüze gömülü olarak uyumanın, gözünüzün altındaki çizgilere katkıda bulunabileceğini gösteriyor.

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes Göz Çevresi Kırışıklık Kremi

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar, ince çizgiler ve koyu lekeler için bakım kremidir. Hassas göz çevresi için konsantre C vitamini içeren formülü bakım sağlamak için çalışır. Kolajen üretimini arttırmak ve derin kırışıklıkları hafifletmek için bakım sağlayabilir. Kazayağı görünümünü azaltmak ve göz çevresi kırışıklıklarını girmek amaçlı uygulanabilir.
C vitamini göz kremi cildi gözle görülür şekilde dolgunlaştırır. Cilt yüzeyindeki kırışıklıkları doldurmak için nemlendirir. Cildi daha düzgün bırakır ve görünür kızarıklığı hafifletir. Hassas göz bölgesine uyarlanmış, yağlı olmayan, kadifemsi doku sunar. Kaz ayağı kırışıklıklarının görünümünü hafifletir. Makyaj tabanı olarak da kullanabilirsiniz.
La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes Kullanımı

Sabah ve akşam La Roche Posay Göz Kremini parmak uçlarınızla iyice emilene kadar masaj yaparak uygulayın. Uygulama yaparken aşağıdan yukarı doğru uygulama yapın. Ayrıca tampon halinde uygulamanız kırışıklıklara daha iyi gelmesine olanak sağlar.

La Roche Posay markasıyla ilgili diğer makalelere göz atmak için tıklayınız.

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes hakkında daha fazla bilgi için tıklaynız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Bioderma-Node-DS-Krem-Sampuan-125-ml-
Saç Bakımı

Bioderma Node DS Krem Şampuan

Bioderma Node DS Krem Şampuan 125 ml – Kepek ve Deri Kaşıntılar İçin’nin özel formülü, kalıcı kepek durumlarına karşı çok iyi bir etkinlik sunar. Hafif

blank
Cilt Bakımı

EFFACLAR GEL & EFFACLAR DUO+

EFFACLAR GEL Akneye eğilimli yağlı ciltler için arındırıcı temizlik jeli Akneye eğilimli yağlı ciltlerde derinlemesine temizlik ve antibakteriyel koruma sağlar. Özellikleri: Effaclar Gel hassas ciltler

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik