Skip to content
blank

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

Share on facebook
Share on twitter

Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetinin bir kısmını kaybeder. Güneşe maruz kalma gibi çevresel faktörler ve genetik, bir kişinin yüzünde erken kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmaya başlamasında rol oynar. Oluşabilecek hasarlara karşı La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes kremini kullanabilirsiniz. Göz çevrenizdeki cilt, daha erken yaşlanma belirtileri gösterme olasılığı olan bir bölgedir. Bunun nedeni göz kürenizin altındaki alan (periorbital boşluk) kan damarları olan ince bir cilttir. Gözlerinin altında çizgiler olması, yaşlanmanın normal bir parçasıdır. Bu satırlar kendinizi bilinçli hissetmenize neden oluyorsa, bunları çeşitli önleyici yöntemler ve ev ilaçları ile ele alabilirsiniz.

Göz Altı Çizgileri ve Kırışıklıkların Nedenleri

Göz çevresindeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların en yaygın nedeni yaşlanmadır. Ancak diğer yaygın katkıda bulunan faktörlerden kaçınmak mümkün olabilir:

UV ışını

Zararlı ultraviyole (UV) ışınları cildinizdeki kolajeni parçalar. Kolajen cilt dokunuzdaki ana proteindir ve yüz yapınızın zamanla ayakta kalması için anahtardır. Ultraviyole ışınları, korunmasız güneşe maruz kalmanın yanı sıra güneşsiz bronzlaşma yataklarından gelebilir. Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Güvenilir Kaynağa göre, UV ışınlarına korunmasız maruz kalma, kösele cildin ve kırışıklıkların daha erken görünmesine yol açar.

Sigara içmek

Mayo Clinic, yaşın yanı sıra, sigara içmenin kadınlarda ve erkeklerde kırışıklıkların en güçlü belirleyicisi olduğunu söylüyor. Sigara içmek cildinizi ekstra oksidatif strese maruz bırakarak kollajen ve elastine zarar verir. Sigara içmek ayrıca yüzünüzdeki kan damarlarını daraltır, kan damarlarınızdaki dolaşımı engeller ve cildinizi A vitamininden mahrum eder.

Tekrarlayan hareketler ve ifadeler

Gülümseme, kaşlarını çatma ve kaşını çatlatma gibi yüz ifadeleri, yüzünde ince çizgilerin oluşmasına neden olabilir. Her gece uyku sırasında aynı yüz kasları bir yastığa doğru itilirse uyku alışkanlıklarınız bile ince çizgilere neden olabilir. Cildiniz yaşlandıkça eski yerine geri dönme yeteneğini kaybeder. Araştırmalar, yastığınızda yüzünüze gömülü olarak uyumanın, gözünüzün altındaki çizgilere katkıda bulunabileceğini gösteriyor.

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes Göz Çevresi Kırışıklık Kremi

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar, ince çizgiler ve koyu lekeler için bakım kremidir. Hassas göz çevresi için konsantre C vitamini içeren formülü bakım sağlamak için çalışır. Kolajen üretimini arttırmak ve derin kırışıklıkları hafifletmek için bakım sağlayabilir. Kazayağı görünümünü azaltmak ve göz çevresi kırışıklıklarını girmek amaçlı uygulanabilir.
C vitamini göz kremi cildi gözle görülür şekilde dolgunlaştırır. Cilt yüzeyindeki kırışıklıkları doldurmak için nemlendirir. Cildi daha düzgün bırakır ve görünür kızarıklığı hafifletir. Hassas göz bölgesine uyarlanmış, yağlı olmayan, kadifemsi doku sunar. Kaz ayağı kırışıklıklarının görünümünü hafifletir. Makyaj tabanı olarak da kullanabilirsiniz.

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes Kullanımı

Sabah ve akşam La Roche Posay Göz Kremini parmak uçlarınızla iyice emilene kadar masaj yaparak uygulayın. Uygulama yaparken aşağıdan yukarı doğru uygulama yapın. Ayrıca tampon halinde uygulamanız kırışıklıklara daha iyi gelmesine olanak sağlar.

La Roche Posay markasıyla ilgili diğer makalelere göz atmak için tıklayınız.

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes hakkında daha fazla bilgi için tıklaynız.

Popüler Makaleler

DDF Cilt Temizleme Ürünleri
Cilt Bakımı

DDF Cilt Temizleme Ürünleri

DDF Cilt Temizleme Ürünleri cildin güzelliği ve sağlığı için hijyenik bir olaydır. Ciltte biriken kiri, makyajı ve yağı temizleyerek cildin parlak, canlı ve pürüzsüz görünmesini

blank
Sağlık

Doğru Ve Dengeli Beslenmenin Önemi

Doğru ve dengeli beslenmenin önemi günümüzde çok dikkat edilmesi gereken bir konudur.Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın en önemli unsurlarından biri de dengeli beslenmedir. Düzenli bir

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Saç Bakımı

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesinin durumunun birden fazla nedeni vardır. Bunlardan en sık karşılaşılanlardan bir tanesi de mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmeleridir. Mevsim fark etmeksizin, bir mevsimden

Nuxe Nuxellence Anti-Age Yeux
Cilt Bakımı

Nuxe Nuxellence Anti-Age Yeux

Yaşlanmak hepimizin korkulu rüyası. Yüzümüz, özellikle de göz çevremiz en hızlı yaşlanan bölgemiz. Bu nedenle göz çevresi bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Göz çevresinde meydana gelen

blank
Cilt Bakımı

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetinin bir kısmını kaybeder. Güneşe maruz kalma gibi çevresel faktörler ve genetik, bir kişinin yüzünde erken kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmaya başlamasında