Skip to content
Cheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap JerseysCheap JerseysCheap NFL Jerseys
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetinin bir kısmını kaybeder. Güneşe maruz kalma gibi çevresel faktörler ve genetik, bir kişinin yüzünde erken kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmaya başlamasında rol oynar. Oluşabilecek hasarlara karşı La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes kremini kullanabilirsiniz. Göz çevrenizdeki cilt, daha erken yaşlanma belirtileri gösterme olasılığı olan bir bölgedir. Bunun nedeni göz kürenizin altındaki alan (periorbital boşluk) kan damarları olan ince bir cilttir. Gözlerinin altında çizgiler olması, yaşlanmanın normal bir parçasıdır. Bu satırlar kendinizi bilinçli hissetmenize neden oluyorsa, bunları çeşitli önleyici yöntemler ve ev ilaçları ile ele alabilirsiniz.

Göz Altı Çizgileri ve Kırışıklıkların Nedenleri

Göz çevresindeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların en yaygın nedeni yaşlanmadır. Ancak diğer yaygın katkıda bulunan faktörlerden kaçınmak mümkün olabilir:

UV ışını

Zararlı ultraviyole (UV) ışınları cildinizdeki kolajeni parçalar. Kolajen cilt dokunuzdaki ana proteindir ve yüz yapınızın zamanla ayakta kalması için anahtardır. Ultraviyole ışınları, korunmasız güneşe maruz kalmanın yanı sıra güneşsiz bronzlaşma yataklarından gelebilir. Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Güvenilir Kaynağa göre, UV ışınlarına korunmasız maruz kalma, kösele cildin ve kırışıklıkların daha erken görünmesine yol açar.

Sigara içmek

Mayo Clinic, yaşın yanı sıra, sigara içmenin kadınlarda ve erkeklerde kırışıklıkların en güçlü belirleyicisi olduğunu söylüyor. Sigara içmek cildinizi ekstra oksidatif strese maruz bırakarak kollajen ve elastine zarar verir. Sigara içmek ayrıca yüzünüzdeki kan damarlarını daraltır, kan damarlarınızdaki dolaşımı engeller ve cildinizi A vitamininden mahrum eder.

Tekrarlayan hareketler ve ifadeler

Gülümseme, kaşlarını çatma ve kaşını çatlatma gibi yüz ifadeleri, yüzünde ince çizgilerin oluşmasına neden olabilir. Her gece uyku sırasında aynı yüz kasları bir yastığa doğru itilirse uyku alışkanlıklarınız bile ince çizgilere neden olabilir. Cildiniz yaşlandıkça eski yerine geri dönme yeteneğini kaybeder. Araştırmalar, yastığınızda yüzünüze gömülü olarak uyumanın, gözünüzün altındaki çizgilere katkıda bulunabileceğini gösteriyor.

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes Göz Çevresi Kırışıklık Kremi

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar, ince çizgiler ve koyu lekeler için bakım kremidir. Hassas göz çevresi için konsantre C vitamini içeren formülü bakım sağlamak için çalışır. Kolajen üretimini arttırmak ve derin kırışıklıkları hafifletmek için bakım sağlayabilir. Kazayağı görünümünü azaltmak ve göz çevresi kırışıklıklarını girmek amaçlı uygulanabilir.
C vitamini göz kremi cildi gözle görülür şekilde dolgunlaştırır. Cilt yüzeyindeki kırışıklıkları doldurmak için nemlendirir. Cildi daha düzgün bırakır ve görünür kızarıklığı hafifletir. Hassas göz bölgesine uyarlanmış, yağlı olmayan, kadifemsi doku sunar. Kaz ayağı kırışıklıklarının görünümünü hafifletir. Makyaj tabanı olarak da kullanabilirsiniz.

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes Kullanımı

Sabah ve akşam La Roche Posay Göz Kremini parmak uçlarınızla iyice emilene kadar masaj yaparak uygulayın. Uygulama yaparken aşağıdan yukarı doğru uygulama yapın. Ayrıca tampon halinde uygulamanız kırışıklıklara daha iyi gelmesine olanak sağlar.

La Roche Posay markasıyla ilgili diğer makalelere göz atmak için tıklayınız.

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes hakkında daha fazla bilgi için tıklaynız.

blank

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

La Roche Posay Toleriane Caring Wash

La Roche Posay Toleriane Caring Wash , normal, kuru ve hassas cilt tipine sahip yetişkinler için geliştirilmiştir. Kuruluk ve rahatsızlık hissini en aza indirerek duru

blank
Güneş Koruması

Dudak çatlaklarının nedenleri nelerdir?

Dudak çatlakları neden oluşur? Özellikle şu soğuk kış aylarında hepimizin dudakları çok hızlı bir şekilde parçalanırcasına çatlıyor. Daha sonraki aşamalarda ise tamamen kabuklanmaya dönüyor ve

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Cilt Bakımı

CeraVe Nemlendirici Krem

CeraVe Nemlendirici Krem, cilde derinlemesine nüfuz eden temel seramidler içeren uzun süre etkili nemlendirici kremdir. Dermatologlar ile geliştirilen CeraVe Nemlendirici Kremin zengin formülü, cildin doğal

Colastin Kolajen & Elastin Likit Shot
Cilt Bakımı

Colastin Kolajen Ve Elastin Likit Shot

Colastin Kolajen ve Elastin Likit Shot, kolajen ve elastin ile yaşlanma sürecinin durdurulması ve cildin kaybettiği özellikleri geri kazanmasına yardımcı likit bir besin takviyesidir. Kolajen

hızlı yağ yakmanın en iyi 10 yolu
Sağlık

Hızlı Yağ Yakmanın En İyi 10 Yolu

İster genel sağlığınızı iyileştirmek isterse sadece zayıflamak istiyor olun, fazla yağı yakmak oldukça zorlu olabilir. Diyet ve egzersizle beraber diğer birçok faktör yağ kaybını etkileyebilir.