Skip to content

La Roche Posay Toleriane Caring Wash

İÇİNDEKİLER

La Roche Posay Toleriane Caring Wash , normal, kuru ve hassas cilt tipine sahip yetişkinler için geliştirilmiştir.

Kuruluk ve rahatsızlık hissini en aza indirerek duru bir su ile yıkanmış cilt hissiyatı sunar. Dört temel bileşen hassas ciltler için kusursuz temizlik uygular ve bu esnada cildin nem dengesinin de korunmasını sağlar. 

Makyaj Temizliği Niçin Önemlidir?

Güne başlarken cildimize yaptığımız makyaj gün boyu iyi hissetmenizi sağlayabilir. Yorucu geçen günlerin sonunda cildi makyajdan arındırmak çoğu zaman yorucu bir rutin olur. Bunun sebeplerinden biri yoğun ve zorlu makyaj malzemelerinin temizliği sırasında kullanılan temizleyicilerin yeterince etkili olmamasıdır. Çözüm için doğru bir makyaj temizleyici ve cilt bakımın ürünlerine ihtiyaç vardır. 

Makyaj malzemelerinin uzun süre boyunca cildimizde kalması birçok cilt rahatsızlığına sebep olur. Böylece cildinizde oluşan kusurları örtmek için daha çok makyaj yapma ihtiyacı duyarsınız. Öyleyse makyaj temizliği yapılmadığında cildinizde ortaya çıkan sorunlar nelerdir bir göz atalım.

AKNE OLUŞUMU

Çoğu makyaj malzemesinin içerisinde bulunan yağ formülleri, uzun süre ciltte kalan makyajın gözeneklerin tıkanmasına, dolayısıyla sivilce ve siyah nokta oluşumuna zemin hazırlar. 

DONUK VE KURU CİLT

Cildiniz uyku esnasında kendini yeniler ve onarır. Makyajla uyumak canlı bir cilt yerine donuk bir cilt ile güne başlamanıza neden olur.

Cildinizin makyajdan yeterince arınamaması da uyguladığınız nemlendiricinin işlevini yok ederek cildinizin kuru kalmasına sebep olur.

GÖZ VE ÇEVRESİNDE TAHRİŞ

Maskara ve göz kalemlerinin uyku boyunca gözde kalması ya da yeterince temzilenememesi enfeksiyona yol açar. Ayrıca kirpiklerde dökülme, kopma ve kuruluk meydana gelir.

YAŞLANMA

Gün boyunca yüzünüzde bulunan makyajla beraber cildiniz vücuda alınan oksijeni kullanırken agresif moleküller ortaya çıkar. Bu da cilt tabakasındaki kolajene zarar vererek erken yaşlanmayı beraberinde getirir. 

La Roche Posay Makyaj Temizleyicileri

Cildiniz için en faydalı bakımı sunmayı hedefleyen La Roche Posay makyaj temizleyicileri nemlendirici, onarıcı, koruyucu içerikleri sayesinde sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Yüzünüzün farklı bölgelerinin temizliği için özel içerikler formüle edilmiştir. Bu ürünlerden bazıları:
La Roche Posay Respectissime Göz Makyaj Temizleyicisi
Suya dayanıklı kozmetik ürünlerinin cildinizden arındırılmasını sağlar. Gözlerinizi yoğun bir şekilde ovalamanıza gerek kalmadan temizleyen iki fazlı bir üründür.

La Roche Posay Misel Su Ultra 

Ultra hassas ciltler için geliştirilmiş özel formülü cildinizi kurutmadan temizlenmesini sağlar. Dudak, göz ve yüzünüzdeki makyajı temizlerken içeriğindeki gliserin ve özel patentli termal su sayesinde cildinize yumuşaklık ve nem kazandırır.

La Roche Posay Micellar Gel Water

Hassas cildinizin en sağlıklı biçimde arınmasını hedefler.  Gözünüzdeki ve yüzünüzdeki makyajı temizlerken yumuşak dokusu sayesinde kullanım sonrasında rahatlamanızı sağlar. Cildinizin doğal fizyolojisini bozmadan pH değerini dengede tutmaya yardımcı olur.

La Roche Posay Toleriane Caring Wash Nedir ve Ne İşe Yarar?

La Roche-Posay Toleriane Caring Wash, normal, kuru ve hassas cilt tipleri için nazik bir temizleyici ve makyaj temizleyicidir.

Cildinize uyguladığınız andan itibaren La Roche Posay termal suyunun rahatlatıcı etkisini hissedersiniz.

Kuru ve hassas cildinizin ihtiyacı olan nem dengesi niacinamide ve coco betain ile sağlanır.

İçeriğindeki pantenol sayesinde hassas cildinizin neden olduğu kızarıklık, tahriş, kaşıntı gibi problemleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. 
La Roche Posay Toleriane Caring Wash

La Roche Posay Toleriane Caring Wash İçeriğinde Ne Var?

Ürünün içeriğinde yer alan, NIACINAMIDE, Vitamin B3 türevidir. Vücudumuz tarafından da üretilir ve cilt lekelerini, güneşin zararlı etkilerini, akne problemlerini çözmek için pek çok cilt bakım ürününün içeriğinde yer alır. Hassas ve problemli cildiniz için onarıcıdır.

Ürünün içeriğinde yer alan, PANTENOL, Vitamin B5 sayesinde cildin nem dengesini sağlarken tahriş, kızarıklık gibi problemlerin üstesinden gelir. Cilt tabakasındaki kolajenleri uyararak daha canlı bir görünüm kazandırır. 

Ürünün içeriğinde yer alan, COCO BETAIN, cildin temizliği için önemli bir bileşen ve hindistan cevizi yağından elde edilen organik bileşiklerin karışımıdır. Cildi bakteri ve dış etkenlerden temizler ve kuruluğu önler. 

Ürünün içeriğinde yer alan, LA ROCHE POSAY TERMAL SUYU, cildi yatıştırıcı özelliğinin yanı sıra tahrişi azaltır. Rahatlık hissi sağlar.

La Roche Posay Toleriane Caring Wash Kimler Kullanabilir?

Ürün kuru, normal ve hassas cilt tipine sahip yetişkinlerin kullanımı için uygundur.  

La Roche Posay Toleriane Caring Wash Nasıl Kullanılır?

İlk adımda ellerinizi ıslatın.

La Roche Posay Tolerain Caring Wash ürününden bir miktar alın ve göz çevresi haricinde tüm yüzünüze nazikçe masaj yapın.

Duruladıktan sonra yumuşak hareketlerle kurulayın.

La Roche Posay markasıyla ilgili diğer makalelere göz atmak için  tıklayınız.

La Roche Posay Toleriane Caring Wash hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Sağlık

SAĞLIKLI BESLENMEK İÇİN

ALDIĞINIZ BESİN İLACINIZ,ALDIĞINIZ İLAÇ DA BESİNİNİZ OLSUN Hipokrat Temelde bitkisel,fazla et içermeyen bir beslenme tarzı benimseyin. Yağ tüketimini azaltın. Rafine edilmiş şeker tüketiminizi sıfıra indirin.

blank
Cilt Bakımı

Bioderma Atoderm Intensive Baume

Günümüzde küçük yaşta ya da büyük yaşta bulunan pek çok insan tarafından bioderma atoderm intensive ürünü sık sık kullanılmakta olan sağlıklı bir üründür. Bu bioderma

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

La Roche-Posay Effaclar Tonik
Cilt Bakımı

La Roche-Posay Effaclar Tonik

La Roche-Posay Effaclar Tonik ile yağlı, tıkanmış bir cildi tazeleyin. Yağlı cilt, gözenekleri açmaya ve cildi dengede tutmaya yardımcı olmak için pul pul dökülmeye ihtiyaç