Skip to content

Lazartigue Repair İntensive Onarıcı Krem

İÇİNDEKİLER

Lazartigue Repair İntensive Onarıcı Krem  zarar görmüş sağlıksız saçlarınızın yeniden onarılmasını sağlar.

%92 doğal içeriği sayesinde hassaslaşmış saç tellerinize zarar vermeden tedavi sunar. Vegan formülü saçı yumuşatır ve güçlendirir. 

Yıpranmış Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 • SAÇ KESİMİ

Saçlarınızın yıpranmasıyla ortaya çıkan rahatsız edici görüntü ve dokulardan profesyonel makas darbeleriyle kurtulmanız mümkündür. Cesaret gerektiren modeller yaptırmanıza gerek kalmadan basit dokunuşlarla saç uçlarındaki kırıklardan kurtulmak saçlarınızın nefes almasını ve rahatlamasını sağlar. Bu yüzden saçlarınızı profesyonel bir kuaföre emanet etmeniz önemlidir.

 • SAÇ BAKIM RUTİNİ 

Sıcak su ile yapılan duşlar çoğunlukla sizi rahatlatsa da sık sık yapıldığında cildinizde olduğu gibi saçlarınızda da hassasiyete ve yıpranmaya sebep olabilir. 

Çok sıcak su saçlarınızı kurutur ve uçucu yağlardan uzaklaştırır. 

Her saç tipine uygun olarak geliştirilen farklı içeriklerle formüle edilmiş şampuanlar sayesinde saçınızı sağlıklı bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Bu nedenle saçınızı tanımalı ve şampuanınızı buna göre seçmelisiniz. 

Saç kremleri ve maskeler sayesinde saçlarınıza temizlik sonrası bakımını uygulamayı unutmayın. Böylece saç telleriniz içten dışa onarılır, yıpranması engellenir.

 • SAÇINIZI KURUTMAK VE TARAMAK

Islak saçlarınız için bir havlu yerine pamuklu bir kumaş kullanmanız yıpranmış saçlarınız için daha nazik bir kurulama sunar. 

Islak saçınız kırılmaya daha meyilli olduğundan nemini olabildiğince alarak taramanız gerekir. Ayrıca uyumadan önce saçları nazikçe ve kısa süreli fırçalamak saç uçlarınızın diplerdeki doğal yağlardan faydalanmasını sağlar.

İnce telli saçlarınızı taramakta güçlük çekiyorsanız saç açıcı spreyler işinizi kolaylaştırabilir.

 • SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Saçlarınız düz, kıvırcık, dalgalı da olsa her saç aslında kendine özeldir. Onları doğal bırakmak gerekir. Bu yüzden saç şekillendiricileri bir kenara bırakıp doğal olanı keyfini çıkarın:

 • Saç Köpüğü: Islak saçınıza uyguladıktan sonra dalgalı ve bukleli saçlarınızı öne çıkarın.
 • Örgü: Düz saçlarınızı şekillendirmek için basit örgüler yapın. Bir kaç saat bekledikten sonra dalgalı saçlarınıza kavuşabilirsiniz
 • Saç Kremleri: Saç şeklinize göre formüle edilmiş elektriklenme karşıtı veya hacim veren saç kremleri sayesinde saçlarınızın doğal şeklinin en kusursuz halini yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ısıya maruz kalan saçlarınız için geliştirilen saç kremlerini kullanmak saçlarınızı ısı hasarından korumaya yardımcı olur.
 • Lazartigue Repair İntensive Yoğun Onarıcı Krem 150 ml Ne İşe Yarar?

Lazartigue Repair saç kremi demirhindi ve keratin özleriyle formüle edilmiş bileşenler ve %92 doğal içeriği sayesinde zarar görmüş saçınızı onarır. Saçınızın güçlenmesini ve yumuşamasını sağlar.

Boya, fırça ve saç şekillendirici ürünlere maruz kalmış, dolayısıyla hasar görmüş saçlarınızı keratin ile onarır.

Lazartigue Repair İntensive Onarıcı Krem İçeriğinde Ne Var?

BOTANİK HYALURONİK ASİT 

Hyaluronik asit insan vücudunda doğal olarak oluşan bir maddedir. Ancak zaman içinde seviyesi düşer ve bunun sonucunda vücudun suyu tutma yetisi  azalır. Bu da saçların köklerinden başlayarak uçlarına kadar sağlıksız görünmesine neden olur.

İçinde bulunduğumuz yüzyıla kadar hayvanlardan elde ediliyordu. Zaman içerisinde bu asit bitkilerden de elde edilmeye başlanır.

Lazartigue Repair saç kreminde demirhindi tohumlarından elde edilen hyaluronik asit sayesinde saçlarınız dolgunluk ve nem kazanır.

BİTKİSEL KERATİN

Keratin, cilt, saç ve tırnakların dış katmanlarını oluşturan bir proteindir. Saçlarınızda bulunan keratin zaman içinde azalır ve saçlarınız zarar görür. 

Saçlarınızın sağlığı için gerekli olan başlıca madde keratin olduğundan, Lazartigue Repair saç kremi içeriğindeki bitkisel keratin ile onarıcı bakım sunar.

Bitkisel Keratin, soya yağından elde edilmektedir. Vegan formüle edilmiş Lazartigue saç kremi saçlarınızın en doğal biçimde tedavi edilmesini sağlar. 

LİMONEN

Limonen, turunçgillerin kabuklarından elde edilen yağlardır. Bir çok tedavide kullanılan bu doğal yağın saç için de onarıcı etkisi vardır.

%92 doğal içeriğe sahip Lazartigue Repair saç kremi, sülfat ve silikon içermez. 
Lazartigue Repair İntensive Onarıcı Krem

Lazartigue Repair İntensive Onarıcı Krem Kimler Kullanabilir?

Saç tipiniz birçok faktörden etkilenir. Genetik, iklimsel, hava koşulları ve yanlış ürün kullanımı gibi. Bu nedenle saçlarınız hasar görür. Bahsi geçen durumların herhangi birinden dolayı saçlarınız hasar görmüş ve onarıma ihtiyacı var ise sağlıksız saçlarınıza Lazartigue Repair kremi uygulayabilirsiniz. 

Lazartigue Repair İntensive Onarıcı Krem Nasıl Kullanılır?

 • Hasar görmüş ve onarıma ihtiyacı olan saçlarınızı uygun şampuan ile yıkadıktan sonra iyice durulanmış saçlarınızı sıkın ve fazla suyu akıtın. 
 • Lazartigue Repair saç kremini saç dipleriniz haricindeki bölgelere uygulayın. 
 • 2-3 dakika bekledikten sonra saçlarınız parmaklarınızla gevşetin ve ardından iyice durulayın. 

Lazartigue Repair İntensive Onarıcı Krem hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Saç bakımı hakkındaki diğer makalelere göz atmak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

SİRTFOOD DİYETİ (ADELE DİYETİ) NEDİR?
Sağlık

SİRTFOOD DİYETİ (ADELE DİYETİ) NEDİR?

SİRTFOOD DİYETİ (ADELE DİYETİ) NEDİR? Adele’e onlarca kilo verdiren diyet olarak ünlenen Sirtfood diyeti, oldukça popülerdir. Sanatçının verdiği onlarca kilo, önce ve sonra fotoğraflarına bakınca

anne sütünü artıran besinler
Sağlık

Anne Sütünü Artıran 15 Besin

Anne Sütünü Artıran 15 Besin Pek çok kültür, anne sütünü artırmaya yarar sağladığını düşündükleri yiyeceklere ve bitkilere güvenmiştir. Örneğin ülkemizde, lohusa şerbeti annenin sütü artsın

Güneş lekelerinin sonunu getirmek
Güneş Koruması

Güneş Lekelerinin Sonunu Getirmek

Güneş lekelerinin sonunu getirmek için bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz. Güneş lekelerinin oluşmasına neden olan güneş ışınlarıdır. Tıbbi adı da solar lentigo olarak

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Naturalnest Suntab 30 Tablet
Sağlık

Naturalnest Suntab 30 Tablet

Naturalnest Suntab 30 Tablet, bir gıda takviyesidir. İçeriğindeki aktif bileşen Polipodium Löykotomos eğreltisi, Orta ve Güney Amerika’ya özgü bir eğrelti otudur.. Bir düzineden fazla klinik

CeraVe Foaming Facial Cleanser
Cilt Bakımı

CeraVe Foaming Facial Cleanser

CeraVe Foaming Facial Cleanser, cildinizdeki kiri, fazla yağı ve ölü cilt hücrelerini cildi tahriş etmeden temizler ve arındırır. İçeriğindedeki 3 temel seramid ile cildin koruyucu

Cilt Bakımı

Bioderma Sensibio AR BB Cream Spf 30

Bioderma Sensibio AR BB Cream Spf 30, mükemmel bir cilt için çok etkili bir cilt bakımı ve makyaj bazı olan Bioderma Sensibio AR BB Krem