Skip to content
Cheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap JerseysCheap JerseysCheap NFL Jerseys
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Marnys Propolis

Vücudumuz birçok hastalığa karşı mücadele ederek daha sağlıklı kalmak için uğraşır. Bunu sağlayan bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek adına her gün birçok tavsiye ve öneri duyuyoruz. Bunlardan en etkili ve doğal olanlardan biri propolistir. MARNYS Propolis, propolis ve ekinezyanın birlikte kombinasyonu ile özellikle bağışıklığımızı güçlendirmede etkili bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Propolis çok eski çağlardan beri halk tıbbında kullanılmıştır. Günümüzde de birçok tıbbi ve kozmetik üründe yararlı ve potansiyel bir madde olarak kullanılmaktadır.

PROPOLİS NEDİR?

Propolis; işçi arıların farklı bitki tomurcuklarından, gövde ve yapraklarından ürettiği antimikrobiyal ve antibakteriyel etkiler gösteren mucizevi bir maddedir. Propolis bileşiminde reçine, fenolik bileşikler, bal mumu ve uçucu yağlar bulunmaktadır. Propolisin kimyasal içeriği ve faydalı özellikleri bitkinin kaynağına, toplanma yeri ve zamanına göre farklılık göstermektedir. Örneğin Avrupa’daki propolis ile Brezilya’daki propolis bileşimi aynı olmayacaktır. Tabi bu doğrultuda propolisin biyolojik fonksiyonları da büyük ölçüde değişmektedir. Arılar kovanlarını dış etkenlerden (soğukhava, mikroorganizmalar vs.), virütik ve bakteriyel risklerden korumak için propolis salgılarlar.

PROPOLİSİN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE ETKİLERİ

Bağışıklık sitemi, vücudumuzu hastalıklara, zararlı ve yabancı maddelere karşı koruyan ve savunma mekanizması oluşturan bir sistemdir. Havaların soğumasıyla kış aylarında bağışıklık sistemimiz biraz düşebilir. Bu yüzden bağışıklığımızı destekleyecek takviyelere ihtiyacımız artar. Propolis, bağışıklığımızı desteklemede ilk tercih etmemiz gereken gıda takviyelerindendir. Bağışıklığımızın zayıflaması sonucu meydana gelen semptomların iyileşmesi ve bağışıklığımızın tekrar eski haline dönmesine yardımcı olur. Propolis kovanı korumada hangi görevdeyse vücut için de aynı etki söz konusudur.

Propolis bileşimininin çoğunluğunu oluşturan polifenoller vücuttaki hasarlarla ve hastalıklarla savaşan antioksidanlardır. İçeriğinde bulunan kafeik asit uçuk ve grip gibi virütik durumlarda etkili olduğu gözlenmiştir. Antiviral ve antibakteriyal etki göstermektedir. Bağışıklık sistemimiz zayıfladığında ağız içinde yara oluşumu meydana gelebilir. Propolis, diş eti iltihaplarında ve ağızda çıkan yaralarda hızlı bir iyileştirme etkisi göstermektedir. İnflamasyon sürecinde etkilidir. Propolisin en dikkat çeken özelliklerinden biri antibiyotikler ve diğer antimikrobiyal ilaçlar ile birlikte kullanımında ilaçların etkinliğini artırdığı gözlenmiştir. Böylece hastalığın ve hastalık semptomlarının daha hızlı ve kolay iyileşmesini ve atlatılmasını sağlar. Düzenli kullanımda hastalıkların sıklığını da azaltmaya yardımcı olur. Böylelikle antibiyotik kullanımının azalmasını sağlar.

MARNYS PROPOLİS’İN ÖZELLİKLERİ

Propolis, yukarda bahsettiğimiz gibi bağışıklık sistemimiz için son derece etkili bir üründür. MARNYS Propolis’in içeriğindeki ekinezya ile propolis bileşimi, bu etkiyi daha da artırarak hastalıklara karşı savunma mekanizmamız istediğimiz ölçüye getirmektedir. Ekinezya bitkisi, bağışıklık sistemininin sürdürülmesinde katkıda bulunur. Özellikle solunum sistemimizin normal işlevi için yararlı bir bitkidir.
Marnys Propolis 1 kapsül içeriğinde ;

  • 400 mg saf propolis (1000 mg ham propolise eşdeğerdir)
  • 30 mg ekinezya suyu ekstresi bulunmaktadır.

MARNYS Propolis, ekinezya ile özellikle mevsimsel değişiklikler sırasında vücudun hastalıklara karşı savunmasını sağlayan ve nefes almayle ilgili sıkıntı yaşayan, solunum sitemini düzenlemek isteyen yetişkinler için mükemmel bir gıda takviyesidir. Ayrıca MARNYS Propolis tescilli teknolojisi sayesinde bal mumu gibi aktif olmayan bileşikleri ortadan kaldırdığı için saflık oranını garanti etmektedir.

EKİNEZYA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Ekinezya bitkisi eski yıllardan beri yaralarda ve enfeksiyonların tedavisinde ilaç olarak kullanılan bitkilerdendir. Günümüzde de ekinezyadan en çok soğuk algınlığı, öksürük ve grip endikasyonlarına karşı koruyucu olarak yararlanılmaktadır. Ekinezya içerdiği bileşenlerden ötürü antiviral ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Yapılan çalışmalar ekinezyanın bağışıklık sistemini uyardığı ve soğuk algınlığı semptomlarını azalttığını göstermektedir.

Marnys PropolisMARNYS PROPOLİS NASIL KULLANILMALIDIR?

MARNYS Propolis, günde bir kez kahvaltıdan sonra 1 kapsül şeklinde kullanılmalıdır. 11 yaş ve üzeri için kullanıma uygundur. Arı ürünlerine duyarlılığı olan kişiler doktoruna ya da eczacısına danışarak kullanmalıdır. Gluten içerdiğinden çölyak hastalığı olanlar kullanmamalıdır. Hem yaz hem kış için kullanıma uygundur. Özellikle mevsimsel alerji, bademcik iltihabı, ağız yaraları, kulak-burun-boğaz hastalıklarında kullanımı daha etki oluyor.

Marnys propolise ulaşmak için tıklayınız. Sağlıkla ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

blank

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

La Roche Posay Toleriane Caring Wash

La Roche Posay Toleriane Caring Wash , normal, kuru ve hassas cilt tipine sahip yetişkinler için geliştirilmiştir. Kuruluk ve rahatsızlık hissini en aza indirerek duru

Avene Antirougeurs Serisi
Güneş Koruması

Avene Antirougeurs Ürünleri

Avene Antirougeurs serisi ciltte görülen kızarıklıklara karşı geliştirilmiş yüz bakım ürünleri sunmaktadır. Cildimiz tüm organlarımız gibi hava koşulları, stres, beslenme ve genetik nedenler gibi birçok

Siyah Noktaları Yok Etme Teknikleri
Cilt Bakımı

Siyah Noktaları Yok Etme Teknikleri

Siyah nokta temizleyen bakımlar aynı zaman da gözeneklerinizin de nefes almasına yardımcı olacaktır. Temizleme yöntemleri ile hem pürüzsüz hem de güzel görünümlü bir cilde kavuşmanıza

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Cilt Bakımı

CeraVe Nemlendirici Krem

CeraVe Nemlendirici Krem, cilde derinlemesine nüfuz eden temel seramidler içeren uzun süre etkili nemlendirici kremdir. Dermatologlar ile geliştirilen CeraVe Nemlendirici Kremin zengin formülü, cildin doğal

Colastin Kolajen & Elastin Likit Shot
Cilt Bakımı

Colastin Kolajen Ve Elastin Likit Shot

Colastin Kolajen ve Elastin Likit Shot, kolajen ve elastin ile yaşlanma sürecinin durdurulması ve cildin kaybettiği özellikleri geri kazanmasına yardımcı likit bir besin takviyesidir. Kolajen

hızlı yağ yakmanın en iyi 10 yolu
Sağlık

Hızlı Yağ Yakmanın En İyi 10 Yolu

İster genel sağlığınızı iyileştirmek isterse sadece zayıflamak istiyor olun, fazla yağı yakmak oldukça zorlu olabilir. Diyet ve egzersizle beraber diğer birçok faktör yağ kaybını etkileyebilir.