Skip to content

Mustela Gentle Cleansing Gel

Mustela Gentle Cleansing Gel
Marka: Mustela
İÇİNDEKİLER

Mustela Gentle Cleansing Gel, Doğumdan itibaren günlük saç ve vücut yıkaması için Mustela Gentle Cleansing Gel for Normal Skin ile bebeğinizin hassas cildini temizleyin.

Bebeğinizin cildinin doğal dengesine saygı duymaya adanmış Mustela’nın Nazik Temizleme Jeli, yıldız bileşen Avocado Perseose® dahil olmak üzere% 90 doğal kaynaklı bileşen içerir. Bu patentli içerik, cildin doğal bariyerini güçlendirerek bebeğinize etkili bir şekilde bakar.

Bebeğinizin cildini yoğun bir şekilde nemlendirmek ve yumuşatmak için çalışan çok amaçlı jel formülü, sert suyun banyodan kuruyan etkileriyle savaşırken cildi kirlerden arındırmak için nemlendirici gliserin, hafif yüzey aktif maddeler ve nazikçe temizleyen hindistancevizi glukozid içerir.

Bebeğinizin Cildi İçin Avokado ve Hindistan Cevizi Faydaları

Bebeğinizin cildi çok hassastır ve hassas bağışıklık sistemi gelişirken, onu ağır kremler, kokular veya sentetik maddelerle bunaltmamak önemlidir. Bu nedenle, yalnızca bebeğinizin cildinde kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiş ürünleri seçmek en iyisidir.

Güzel bir şekilde yumuşak ve pürüzsüz olmasının yanı sıra, bebek cildi yetişkin cildinden çok daha incedir ve koruyucu bariyerini geliştirmesi 12 aya kadar sürebilir, yani bebeğinizin cildi üzerine uyguladığınız ürünler kendi cildinizden daha kolay emer.! Ve olgunlaşmamış bağışıklık sistemleri, zararlı kimyasalları bir yetişkinin yapabileceği kadar kolay işleyemez ve ortadan kaldıramaz.

Bu nedenle, çocuğunuzun hassas cildini korumak için doğal, tercihen organik sertifikalı ve cildine zarar vermeyen bileşenler içeren ürünler arayın.
Özellikle çocuğunuzun hassas cildini besleyen iki bileşen avokado ve hindistancevizi yağıdır. İşte nedeni:

1. Vitamin ve besinlerle doludurlar:

Avokado yağı, cildi beslemek, korumak ve kaşıntı ve kuruluğa karşı yatıştırmak için antioksidan A, C ve E vitaminleri içerir. Hindistan cevizi yağı ayrıca E vitamini içerir. Her ikisi de cildin nemini korumaya yardımcı olan sağlıklı yağlar açısından zengindir.

2. Antiinflamatuar, antibakteriyel özellikler:

Avokado yağındaki oleik asit, her iki yağdaki E vitamini gibi, tahriş olmuş cildi yatıştırmaya ve cilt kuruluğuna ve çatlamaya karşı korumaya yardımcı olabilir. Hindistan cevizi yağındaki laurik asidin cildi bazı mikrobiyal enfeksiyonlardan koruduğu gösterilmiştir, bu da egzama gibi bazı cilt tahrişlerinden kurtulmaya yardımcı olabilir.

3. Her iki bileşen de koruyucu bir nem bariyeri sağlar:

Avokado yağı cilde diğer yağlardan daha derin nüfuz ederek cildin nemini daha uzun süre tutmaya yardımcı olur . Ve hindistancevizi yağı, bebeğinizin cildinde koruyucu bir bariyer sağlayan sağlıklı orta zincirli yağ asitleri içerir, bu da onu tahriş olmuş bez kızarıklığı (pişik) cildini yatıştırmak için idealdir. Hindistan cevizi yağının nem tutma özellikleri, prematüre yenidoğanlara hindistancevizi yağı ile güvenli bir şekilde masaj yapıldığını ve cildinin trans-epidermal su kaybını doğal olarak azalttığını gösteren 2015 Hindistan çalışmasında bilimsel olarak kanıtlanmıştır [1]

4. Saçı sağlıklı tutar:

Hem avokado hem de hindistancevizi yağlarında bulunan vitaminler, proteinler ve yağ asitleri bebeğinizin saçını pürüzsüz ve yumuşak tutmanın yanı sıra beşik kapağı dahil kafa derisi tahrişlerini yatıştırmaya yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı, kuruduğunda bebeğinizin saçını nemlendirmek için de faydalıdır.

5. Masaj:

Bebekler kucaklanmayı ve masaj yapılmasını sever – ve dokunma hissi çok güçlüdür. Bebeğinize masaj yapmak için nazik, doğal cilt-sağlıklı yağlar kullanmak, aranızdaki bağı güçlendirirken cildini beslemeye yardımcı olur.

Mustela Gentle Cleansing Gel Nedir?

Hem vücut yıkama hem de şampuan olan bu Mustela’nın en çok satanı, doğal Avokado Perseose dahil olmak üzere% 90 bitki bazlı bileşenlerle formüle edilmiştir. Mustela’nın ikonik kokusuyla zarif bir şekilde kokulu olan bu göz yakmayan temizleyici, hipoalerjeniktir ve doğumdan itibaren güvenle kullanılabilir.

Küçük çocuğunuzu baştan ayağa yatıştırırken hem cildi hem de saçı temizlediği kanıtlanmış olan Cleansing Gel, cilde nazikçe nüfuz eden, kremsi bir köpük haline gelir Kullanımdan sonra, bebeğinizin vücudu anında rahatlar ve nemlenirken, Mustela’nın özel bal benzeri kokusu ile güzelce koku bırakır.

Mustela Gentle Cleansing Gel Ne İşe Yarar?

Bu sabun içermeyen jel öncelikle bir temizleyici olmasına rağmen, bu jelde göründüğünden çok daha fazlası var. Çok sayıda nemlendirici, besleyici ve yumuşatıcı bileşenle paketlenmiş Mustela Nazik Temizleme Jeli aynı zamanda genel – ve gelecek – bebeğinizin cildinin en erken aşamasından itibaren sağlığına önem verir.
% 90 Doğal Kaynaklı Bileşenler
Yenidoğan, bebek ve çocuk cildine ve hassas saç derisine saygı duyarak derinlemesine temizler.
Cildi rahatlatır ve banyo yapmanın kuruma etkilerini dengeler.

Mustela Gentle Cleansing Gel

Mustela Gentle Cleansing Gel İçeriğinde Ne Var?

Ve göz yakmayan bir formüle sahiptir.
Mustela’nın Nazik Temizleme Jeli, bebeğinizin cildinin doğal yağlarını sağlam tutarken nazikçe temizlemek için Avokado Perseose gibi doğal bileşenleri B5 Vitaminiyle birleştirir.
Yüksek toleranslı, hipoalerjenik ve dermatolojik olarak test edilmiştir.
Sabun içermez, paraben içermez, ftalat içermez, alkol içermez, fenoksietanol içermez.

Mustela Gentle Cleansing Gel nasıl kullanılır?

Temizleme jelini elinize dökün, köpürtün ve ılık suyla durulamadan önce bebeğinizin veya çocuğunuzun saçını ve vücudunu temizleyin.
Mustela’nın cilt bakımı koleksiyonundan besleyici bir yağ, merhem veya krem ​​ile temizledikten sonra çocuğunuzun cildini yumuşak ve nemli tutun.

Mustela Gentle Cleansing Gel Kimler Kullanabilir?

Bebek ve çocuk için nazik temizleme jeli.
Bu köpüren temizleme jeli, vücut ve saç, doğumdan itibaren günlük kullanım için idealdir (Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesindeki prematüre bebekler dahil).

Mustela Gentle Cleansing Gel Organik avokado içeren yenidoğan bebek şampuanı ürününü incelemek için tıklayınız.

Cilt bakımına dair diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

bioderma atoderm
Cilt Bakımı

Bioderma Atoderm Ürünleri

Bioderma Atoderm atopik cilt yapısı cildin aşırı kuruluk, kızarıklık gibi hassasiyete sahip ciltlere uygun bir seridir. En çok rastlanan özelliği ciltte aşırı kurumaya yol açmasıdır.

blank
Cilt Bakımı

Day2Day The Collagen Beauty

Day2Day The Collagen Beauty kolajen peptit, glutatyon, yeşil çay ve vitamin kompleksi içeren sıvı içilebilir gıda takviyesidir. Ürün, mango aromasıyla kolay içilebilir özelliğe sahiptir. İçeriğinde

Kıştan Bahara Geçişte Cilt Bakım Rutini
Cilt Bakımı

Kıştan Bahara Geçişte Cilt Bakım Rutini

Kıştan Bahara Geçişte Cilt Bakım Rutini, mevsim kıştan bahara değiştiğinde, cilt bakımı ihtiyaçlarınızı karşılamak için cilt bakımı rutininizi değiştirmeniz çok önemlidir. Kullandığınız ürünlerin içeriğinden, cilt

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

La Roche-Posay Effaclar Tonik
Cilt Bakımı

La Roche-Posay Effaclar Tonik

La Roche-Posay Effaclar Tonik ile yağlı, tıkanmış bir cildi tazeleyin. Yağlı cilt, gözenekleri açmaya ve cildi dengede tutmaya yardımcı olmak için pul pul dökülmeye ihtiyaç

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?
Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır? Tipik olarak asitlerle ilişkili peeling faydalarını sağlayan alfa ve beta hidroksi asitlerdir (bunları AHA’lar ve BHA’lar olarak biliyor olabilirsiniz). Kontrollü