Skip to content

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention

İÇİNDEKİLER

Anne adayları ve yeni anneler için özel olarak formüle edilmiş Çatlak önleyici yağ, doğal kaynaklı bileşenlerin ve aktif bileşenlerin benzersiz kombinasyonu sayesinde çatlakların oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Çatlaklar Nedir? Nasıl Oluşur?

Çatlaklar , hormonal değişiklikler ve / veya aşırı gerilme nedeniyle ciltte paralel çizgiler halinde ortaya çıkan çizgilerdir . Önce morumsu kırmızıdır, sonra parlak, inci beyazı veya et rengi olana kadar yavaş yavaş açılır. Genellikle midede, üst baldırlarda, göğüslerde veya kalçalarda görülürler. Çatlaklar sıklıkla hamilelik sırasında ortaya çıkar; Tüm hamile kadınların yarısından fazlası bunu yaşar.

Çatlaklar 3 aşamada ortaya çıkar:

Enflamasyon aşaması

Gebelik hormonları ve cildin gerilmesi cildin fibroblastlarını uyararak iltihaplı bir tepkiye neden olur. Fibroblastlar, özellikle daha fazla kolajen üreterek aktivitelerini değiştirirler.

Hasar aşaması

Salgılanan iltihaplı maddeler ve agresif enzimler cildin bağ dokusunun yapısına saldırır; elastin liflerinin sayısı azalır, kolajen lifleri daha yoğun ve daralır ve genel çerçeve düzensizleşir.

Onarım aşaması

Bu saldırganlık ve iltihaplanma biçimlerine bir yanıt olarak cilt, hasar görmüş olanların yerini alması amaçlanan yeni destekleyici lifleri sentezler. Onarılan lifler eskileri ile aynı değildir; yeni lifler daha kırılgan, daha ince, sayı olarak daha az ve daha az yapılandırılmıştır. İlk cilt dokusu böylece daha ince skar dokusu ile değiştirilir. Daha ince ve daha gevşek olan cilt, çatlaklar olan yara izlerine benzer çukurlar oluşturur.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı Nedir?

Mustela annelerin hamilelik ve emzirme nedeniyle oluşan gergin ciltleri için özel olarak tasarlanmıştır. Mustela cilt bakımı ürünleri, cildin elastikiyetini ve ışıltısını korumaya yardımcı olur. Hamilelik döneminizi tam bir dinginlik içinde dolu dolu yaşamanıza yardımcı olmak için klinik olarak kanıtlanmış etkinlik!

Özellikle hamilelik sırasında sık görülen çatlaklar birçok kadın için önemli bir endişe kaynağıdır. Görünüşte hoş olmayan, çok gerçek bir psikolojik etkiye sahip olabilirler ve hamilelik deneyiminin kalitesini değiştirebilirler.
Çatlaklar belirdiğinde bunların tamamen giderilmesi zordur. Bu nedenle, görünmemelerini sağlamak için önlem almak şarttır. Önlem almanın ne kadar etkili olduğu cildinizi ne kadar erken tedavi ettiğinize, bakım ürününü ne kadar düzenli olarak uyguladığınıza ve ne kadar zaman sürdürdüğünüze bağlıdır. Gebe kalır kalmaz ve doğumdan bir ay sonrasına kadar her gün bir çatlak önleyici ürün kullanmanız önerilir.
Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı hamile kadınlar için çatlak oluşumunu önleyen, özel olarak formüle edilmiş bir üründür. Naziktir, hızlı emilir, çatlakların görünümünü en aza indirir ve anneler ve bebekler için güvenlidir. % 100 emzirmeye uyumludur.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı Ne İşe Yarar?

 • Çatlakların görünümünü önlemeye katkıda bulunmak için cildin elastikiyetini ve yumuşaklığını geliştirir.
 • Doğal bileşenleri çatlakları önlemeye yardımcı olur.
 • Çatlakları tetikleyen faktörlere karşı cildin dayanıklılığının artmasına yardımcı olur.
 • Cildin yumuşamasını sağlar.
 • Nar, misk gülü, baobab ve avokado * yağları: cildi besler, elastikiyetini artırır, yumuşak ve ipeksi bir görünüm sağlar.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı İçeriğinde Ne Var ?

 • Lupeol®, acı bakla çekirdeklerinden ekstrakte edilir, çatlaklarla daha iyi mücadele etmek için kolajen biyosentezini uyarır.
 • Granada yağları, avokado, kuşburnu ve baobab cildi besler ve elastikiyetini güçlendirerek yumuşaklık ve parlaklık verir.
 • Hipoalerjeniktir. Alerjik reaksiyon riskini en aza indirmek için formüle edilmiştir.
 • Paraben, phthalate, phenoxyethanol, bisphenol, kafein ve alkol içermez.
 • % 99 doğal kaynaklı içeriktir.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı Nasıl Kullanılır?

 • Hamileliğinizin başından itibaren karın, basen,kalça ve göğüslere masaj yaparak sabah ve gece kullanın.
 • Doğum yaptıktan sonra üç aya kadar bu cilt bakımını kullanmaya ve uygulamaya devam etmeniz önerilir.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı Kimler kullanabilir?

 • Anne adayları ve yeni anneler için
 • Doğum öncesi ve doğum sonrası hamilelik sırasında anne ve bebek için güvenlik açısından değerlendirilmiştir. Emzirmeye uyumludur. (1)
 • Tüm cilt tipleri için uygundur.

Cilt bakımı ile ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

BABE SAÇ SERİSİ

BABE SAÇ SERİSİ -Yüksek konsantrasyonlu çok işlevli ve bilimsel olarak etkili aktif maddeler içerir. -Saç derisinin doğal pH değeri ile uyumludur. -Hipoalerjeniktir. -Paraben ve boyar

Babe Iqualogy ürün serisi
Güneş Koruması

Babe Iqualogy Ürün Serisi

Babe Iqualogy ürün serisi hem kadın hem de erkeklerde yaygın olarak görülen lekelerin hafiflemesi, önüne geçilmesi ve güneşe karşı koruması için kullanılan yeni bir seridir.

blank
Cilt Bakımı

Avene Göz Çevresi Bakımı

Göz çevrenizdeki hasarlar bakışlarınızdaki canlılığın önüne geçmesin. Göz çevresi oldukça hassas ve ince bir dokuya sahiptir. En fazla mimik hareketlerine sahip olduğumuz bölge göz çevresidir.

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik