Skip to content

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention

İÇİNDEKİLER

Anne adayları ve yeni anneler için özel olarak formüle edilmiş Çatlak önleyici yağ, doğal kaynaklı bileşenlerin ve aktif bileşenlerin benzersiz kombinasyonu sayesinde çatlakların oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Çatlaklar Nedir? Nasıl Oluşur?

Çatlaklar , hormonal değişiklikler ve / veya aşırı gerilme nedeniyle ciltte paralel çizgiler halinde ortaya çıkan çizgilerdir . Önce morumsu kırmızıdır, sonra parlak, inci beyazı veya et rengi olana kadar yavaş yavaş açılır. Genellikle midede, üst baldırlarda, göğüslerde veya kalçalarda görülürler. Çatlaklar sıklıkla hamilelik sırasında ortaya çıkar; Tüm hamile kadınların yarısından fazlası bunu yaşar.

Çatlaklar 3 aşamada ortaya çıkar:

Enflamasyon aşaması

Gebelik hormonları ve cildin gerilmesi cildin fibroblastlarını uyararak iltihaplı bir tepkiye neden olur. Fibroblastlar, özellikle daha fazla kolajen üreterek aktivitelerini değiştirirler.

Hasar aşaması

Salgılanan iltihaplı maddeler ve agresif enzimler cildin bağ dokusunun yapısına saldırır; elastin liflerinin sayısı azalır, kolajen lifleri daha yoğun ve daralır ve genel çerçeve düzensizleşir.

Onarım aşaması

Bu saldırganlık ve iltihaplanma biçimlerine bir yanıt olarak cilt, hasar görmüş olanların yerini alması amaçlanan yeni destekleyici lifleri sentezler. Onarılan lifler eskileri ile aynı değildir; yeni lifler daha kırılgan, daha ince, sayı olarak daha az ve daha az yapılandırılmıştır. İlk cilt dokusu böylece daha ince skar dokusu ile değiştirilir. Daha ince ve daha gevşek olan cilt, çatlaklar olan yara izlerine benzer çukurlar oluşturur.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı Nedir?

Mustela annelerin hamilelik ve emzirme nedeniyle oluşan gergin ciltleri için özel olarak tasarlanmıştır. Mustela cilt bakımı ürünleri, cildin elastikiyetini ve ışıltısını korumaya yardımcı olur. Hamilelik döneminizi tam bir dinginlik içinde dolu dolu yaşamanıza yardımcı olmak için klinik olarak kanıtlanmış etkinlik!

Özellikle hamilelik sırasında sık görülen çatlaklar birçok kadın için önemli bir endişe kaynağıdır. Görünüşte hoş olmayan, çok gerçek bir psikolojik etkiye sahip olabilirler ve hamilelik deneyiminin kalitesini değiştirebilirler.
Çatlaklar belirdiğinde bunların tamamen giderilmesi zordur. Bu nedenle, görünmemelerini sağlamak için önlem almak şarttır. Önlem almanın ne kadar etkili olduğu cildinizi ne kadar erken tedavi ettiğinize, bakım ürününü ne kadar düzenli olarak uyguladığınıza ve ne kadar zaman sürdürdüğünüze bağlıdır. Gebe kalır kalmaz ve doğumdan bir ay sonrasına kadar her gün bir çatlak önleyici ürün kullanmanız önerilir.
Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı hamile kadınlar için çatlak oluşumunu önleyen, özel olarak formüle edilmiş bir üründür. Naziktir, hızlı emilir, çatlakların görünümünü en aza indirir ve anneler ve bebekler için güvenlidir. % 100 emzirmeye uyumludur.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı Ne İşe Yarar?

 • Çatlakların görünümünü önlemeye katkıda bulunmak için cildin elastikiyetini ve yumuşaklığını geliştirir.
 • Doğal bileşenleri çatlakları önlemeye yardımcı olur.
 • Çatlakları tetikleyen faktörlere karşı cildin dayanıklılığının artmasına yardımcı olur.
 • Cildin yumuşamasını sağlar.
 • Nar, misk gülü, baobab ve avokado * yağları: cildi besler, elastikiyetini artırır, yumuşak ve ipeksi bir görünüm sağlar.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı İçeriğinde Ne Var ?

 • Lupeol®, acı bakla çekirdeklerinden ekstrakte edilir, çatlaklarla daha iyi mücadele etmek için kolajen biyosentezini uyarır.
 • Granada yağları, avokado, kuşburnu ve baobab cildi besler ve elastikiyetini güçlendirerek yumuşaklık ve parlaklık verir.
 • Hipoalerjeniktir. Alerjik reaksiyon riskini en aza indirmek için formüle edilmiştir.
 • Paraben, phthalate, phenoxyethanol, bisphenol, kafein ve alkol içermez.
 • % 99 doğal kaynaklı içeriktir.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı Nasıl Kullanılır?

 • Hamileliğinizin başından itibaren karın, basen,kalça ve göğüslere masaj yaparak sabah ve gece kullanın.
 • Doğum yaptıktan sonra üç aya kadar bu cilt bakımını kullanmaya ve uygulamaya devam etmeniz önerilir.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı Kimler kullanabilir?

 • Anne adayları ve yeni anneler için
 • Doğum öncesi ve doğum sonrası hamilelik sırasında anne ve bebek için güvenlik açısından değerlendirilmiştir. Emzirmeye uyumludur. (1)
 • Tüm cilt tipleri için uygundur.

Cilt bakımı ile ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Mustela Maternite Stretch Marks Prevention hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Dermokozmetik İle Hassas Cildinize Doğru Ürünü Bulun

Dermokozmetik, tıp ile kozmetiğin birleşimidir. Dermokozmetik ürünler, kullanıcıların ciltlerinin günlük kalitesini korumak için çalışır. Bu tedaviler, özel bir kompleks olan orijinal bir yaklaşım ortaya koyar.

Vichy Aqualia Thermal Light
Cilt Bakımı

Vichy Aqualia Thermal Light

Normal ve karma cilt dengesini hafif bir dokunuşla geri kazandıran yoğun nemlendirici Vichy Aqualia Thermal Light ile cildinizi 48 saate kadar nemlendirin. Hassas cilt, doğal

blank
Güneş Koruması

Avene Yaz Kiti İle Komple Bakım

Komple Bakım İçin “Avene Yaz Kiti” Yüz İçin Emülsion Spf 50+ 50ml Lotion Micellaire 50 ml Hyrdance Optimale Uv Legere 50 ml HEDİYELİ! Komple Bakım

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

La Roche-Posay Effaclar Tonik
Cilt Bakımı

La Roche-Posay Effaclar Tonik

La Roche-Posay Effaclar Tonik ile yağlı, tıkanmış bir cildi tazeleyin. Yağlı cilt, gözenekleri açmaya ve cildi dengede tutmaya yardımcı olmak için pul pul dökülmeye ihtiyaç

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?
Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakımında Asitler Nasıl Kullanılır? Tipik olarak asitlerle ilişkili peeling faydalarını sağlayan alfa ve beta hidroksi asitlerdir (bunları AHA’lar ve BHA’lar olarak biliyor olabilirsiniz). Kontrollü