Skip to content

Ocean Plus Fish Oil 1200 mg Saf Balık Yağı

blank
Marka: Sağlık
İÇİNDEKİLER

Orzax markasının Omega 3 serisinde yer alan Ocean Plus Fish Oil 1200 mg Saf Balık Yağı %100 konsantre saf balık yağıdır. Bileşiminde; ağır metaller kullanılmamıştır, temiz ve soğuk sularda yaşayan küçük cins balıkların gövde yağları kullanılmaktadır. Limon aromalıdır. Deodorizasyon işlemiyle balık tadı ve kokusu en aza indirilmiştir.

Balık Yağı Nedir?

Balık yağı, en fazla tüketilen ve tercih edilen besin takviyeleri arasındadır.
Sağlık için çok önemli olan omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir.
Balık yağı, balık dokusundan, genelde yağlı balıklardan(uskumru,ringa ve ton balığı gibi) elde edilir.
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) haftada 1-2 porsiyon balık yenmesini önerir.
Haftada 1-2 porsiyon balık yemenin önemi; Balıktaki omega-3 yağ asitlerinin bir dizi hastalığa karşı koruma da dahil olmak üzere sağlığa birçok yararı olmasıdır.
Çok fazla balık tüketemiyorsanız, balık yağı omega-3 almanız için vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Balık yağının yaklaşık %30’u omega-3’lerden oluşurken, geri kalan % 70’i diğer yağlardan oluşur. Ayrıca, balık yağı genellikle bir miktar A ve D vitamini içerir.
Balık yağında bulunan omega-3 türlerinin, bazı bitki kaynaklarında bulunan omega-3’lere göre insan sağlığı için daha yararlı etkiye sahip olduğu bilinmektedir.
Balık yağındaki ana omega-3’ler eikosapentaenoik asit (EPA) ve dokosaheksaenoik asittir (DHA), bitki kaynaklarındaki omega-3 ise esas olarak alfa-linolenik asittir (ALA). ALA temel bir yağ asidi olmasına rağmen, EPA ve DHA’nın birçok sağlık yararı vardır.

Ocean Plus Fish Oil 1200 mg Saf Balık Yağı Nedir?

  • Orzaks İlaç şirketine ait bir ürün olan Ocean Plus Fish Oil, balık yağı gıda takviyesidir.
  • Orzaks İlaç, eczacı, hekim ve yatırımcı birlikteliği ile sağlık alanında tüketicilere en doğal olanı sunmayı amaç edinerek 2004 yılında kurulmuş bir şirkettir.
  • Orzaks İlaç, “Sağlığa Hediye” sloganıyla yola çıkmıştır ve 150’ye yakın ürün çeşidine sahiptir. Omega-3, vitamin-mineral, bağışıklık, bitkisel özler, probiyotik,kolajen,kas-iskelet sistemi, saç-cilt-tırnak ve güneş korumasına dair Amerika ve Avrupa standartlarında uygun ham maddeler ile ISO 9001, ISO 22000, GMP ve helal sertifikasına sahip üretim tesislerinde yüksek kalite standartlarında ürünler geliştirmektedir.

Ocean Plus Fish Oil 1200 mg Saf Balık Yağı

Ocean Plus Fish Oil 1200 mg Saf Balık Yağı Ne İşe Yarar?
Omega-3 ve Balık Yağının Faydaları Nedir?

Kalp hastalığı dünya çapında önde gelen ölüm nedenidir. Araştırmalar, çok balık yiyen kişilerin çok daha düşük kalp hastalığı oranlarına sahip olduğunu göstermektedir. Ocean Plus Fish Oil gibi balık yağı takviyeleri, kalp hastalığıyla ilişkili bazı riskleri azaltabilir.
Beynin yaklaşık % 60’ı yağlardan oluşur ve bu yağların çoğu omega-3 yağ asitleridir. Bu nedenle, omega-3’ler normal beyin fonksiyonu için gereklidir.
Yapılan araştırmalar balık yağı takviyelerinin bazı zihinsel bozuklukların başlamasını önleyebileceğini veya semptomlarını iyileştirebileceğini öne sürmektedir.
Omega-3 yağ asidi alımının psikiyatrik bozuklukların semptomlarını iyileştirilmesinde etki gösterebilir.
Balık yağı takviyeleri, bel çevresindeki yağları azaltmanın yanı sıra diyet veya egzersizle beraber kilo vermeye yardımcı olabilir.

Göz sağlığınızı destekleyebilir. Araştırmalar, yeterince omega-3 almayan kişilerin göz hastalığı riskinin daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Cildiniz yaşlanma veya çok fazla güneşe maruz kalma sonucu hasar görebilir. Balık yağı takviyeleri, sağlıklı cildin korunmasına yardımcı olabilir.

Omega-3’ler erken büyüme ve gelişme için gereklidir.
Hamilelik ve emzirme döneminde balık yağı takviyesi almak da bebeğin görsel gelişimini iyileştirebilir ve alerji riskini azaltmaya yardımcı olabilir.
Depresyon belirtilerini iyileştirmede, EPA açısından zengin balık takviyelerinin etkisi vardır.
Ocean Plus Fish Oil 1200 mg,her kapsül başına 384 mg EPA ve 252 mg DHA içermektedir.

Ocean Plus Fish Oil 1200 mg Saf Balık Yağı İçeriğinde Ne Var?

Ocean Plus Fish Oil içeriğinde Omega 3 yağ asitleri olan DHA ve EPA vardır.
DHA (Docosahexaenoik asit), hamilelik ve erken çocukluk döneminde beyin gelişimi için gerekli olan bir omega-3 yağ asididir. DHA beyin gelişimi için gereklidir ve beyinde bulunan omega-3 yağ asitlerinin % 97’sini ve beynin toplam yağ içeriğinin % 25’ini oluşturur.
EPA (Eikosapentaenoik asit), depresyon belirtilerini azaltabilen ve vücudunuzdaki iltihaplanma ile savaşmaya yardımcı olan bir omega-3 yağ asididir.

  • Kapsül kaynağı olarak balık jelatini kullanılmıştır.
  • 1 servis ürün içeriğinde; 384 mg EPA , 252 mg DHA, diğer Omega 3 yağ asitleri 144 mg toplam 780 mg omega-3 bulunmaktadır.
  • Balık yağı tadının ve kokusunun en aza indirgenmesi için deodorizasyon tekniği uygulanmıştır.
  • IFOS Kalite Standartlarında üretilmiştir.
  • Helal üretimdir.
  • Koruyucu madde,renklendirici içermez.

Ocean Plus Fish Oil 1200 mg Saf Balık Yağı Nasıl Kullanılır ve Kimler Kullanabilir?

Yetişkinler için günde 1-2 kapsül tüketilmesi tavsiye edilir.
Tercihen yemeklerden sonra kullanabilirsiniz.

Sağlıkla ilgili diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Ocean Plus Fish Oil 1200 mg Saf Balık Yağı hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Güneş Koruması

Güneş

GÜNEŞ Yaşam kaynağımız olan Güneş’in ışınlarının cildimiz üzerinde faydalarının yanında zararları da vardır. Kendisinden faydalanırken koruyucu önlemler almak dikkat edilmesi gereken bir husustur. Güneş dost

blank
Cilt Bakımı

La Roche Posay Redermic R Krem

La Roche Posay Redermic R Krem  hassas ciltlerin bile retinolün yararlarından faydalanmasını sağlayan yaşlanma karşıtı bakım kremidir. La Roche-Posay Redermic Retinol Yaşlanma Karşıtı Krem, eşsiz

Erkekler İçin Kolay Cilt Bakım Rutini
Cilt Bakımı

Erkekler İçin Kolay Cilt Bakım Rutini

Çoğu erkeğin cilt bakımını ihmal etmesinde belki de ilk sebep bu bakım rutinini gözünde büyütmesidir. Erkekler için kolay cilt bakım rutini  makalemizde kolay adımlarla cildinizin

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Genel

Doğada Vakit Geçirmenin Faydaları

Doğada Vakit Geçirmenin Faydaları Sağlıklı olmanın ne anlama geldiğini düşündüğümüzde genellikle beslenme, uyku, hareket ve kişisel bakım gibi şeyleri düşünürüz. Bunların hepsi sağlıklı bir yaşam

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi
Sağlık

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi Diyetler, beslenme alışkanlıkları ve sağlıklı yiyeceklerle ilgili paylaşımlar o kadar yaygın ki, ne yediğimizi düşünmek zorunda olmadığımız bir zamanı hayal etmek