Skip to content

Organix Biotin-Collagen

Organix Biotin ve Collagen
Marka: Organix
İÇİNDEKİLER

Biotin Nedir?

Biotin kelimesinin asıl anlamı Yunanca’da yaşam anlamına gelen “bios” kelimesidir. Biotin genel olarak H vitamini ve B7 vitamini olarak adlandırılır. Son zamanlarda da güzellik sektöründe Biotin kelimesini duymaktayız. Bunun en büyük sebebi ise “güzellik vitamini” olarak anılması ve saç ve tırnaklarada sağladığı pozitif etkidir.

Biotin’in yararları nelerdir?

• Saç dökülmesini yavaşlatır
• Saçın hızlı uzamasına yardımcı olur
• Saçın çoğalmasına yardımcı olur
• Özellikle yaz aylarında havuz, deniz gibi saçı yıpratan etkenlere karşı saçı korur
• Tırnakların güçlü olmasını sağlar
• Cildin sağlıklı ve canlı kalmasını destekler
• Kanın şeker seviyesini ortalama düzeyde tutmaya yardımcı olur
• İnsülin direncini azaltır. Kolesterolün düşürülmesine destek olur
• Besinlerin vücudumuzda enerjiye dönüşmesinde önemli rol oynar

Biotin eksikliğini nasıl anlarız?

Biotinin eksikliğini her yaş grubu ve her insan görebilir. Biotin’in eksikliği tam olarak 5 hafta sonra anlaşılmaya başlar. İlk belirtileri ise saç ve ciltte görülmektedir.
• Egzama
• Yorgunluk ve bulantı
• Kan kolestrol seviyesinde artma
• Yüz ve el derisinde kuruluk, pullanma
• Tırnakların güçsüzlüğü
• Saç dökülmesi (kaş,kirpik dahil)
• Saçların ince ve kırılgan olması
Biotin ile ilgili bilmemiz gerekenler
• Vücut tüylerinde (istenmeye tüyler) artışına neden olmaz. Saç gibi genel tüylerşb gücünü arttırır.
• Sık sık deterjana, asetona, suya ve sert kimyasallara maruz kalan tırnakların çabuk kırılıp, çatlamasının asıl nedeni tırnak tabakasındaki keratinin dehidratasyonuna yol açar. Biotin kullanımı keratin sentezini arttırır.

Collagen (kolajen) nedir?

Ciltteki kırışıklıkları gideren, yaşlanmasını durduran, saçların ve tırnakların güçlenmesine yardımcı olan bir antioksidandır. Vücutta bulunan saç, tırnak, cilt ve eklemlerde bulunan kıkırdak dokusu proteinlerinin %80’ini oluşturan amino asit proteinidir. Ciltteki kırışıklık, saç ve tırnaklarda oluşan yıpranmalar, eklemlerdeki zayıflamalar kolajenin azalmasından meydana gelir. Ayrıca yaş ilerlemeye başlayınca kolajen kayıpları daha sık görülmektedir.

Saçlar kolajen eksikliği olduğunda kurumaya, solgun görünmeye ve kırılmaya başlar. Saçlarınızı doğal parlaklığına kavuşturmak için kolajen etkili saç bakım ürünleri kullanmalısınız.

Kolajen saçın ana maddelerinden biri olup özellikle nem dengesini sağlar. Kolajenin saç üzerinde nem tutucu özelliği vardır. Saçlarda kolajen eksikliği oluşmaya başladığında kabarma, elektiriklenme ve matlaşma gibi olumsuz etkiler görülmeye başlanır. Özellikle saçlarınızın kurumasından şikâyetçiyseniz kolajen içeren saç ürünleri kullanmaya başlamalısınız.

Kolajen saçların dökülmesini önler. Saçların geç beyazlamasını sağlar.

Organix Biotin&Collagen Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Bakım Kremi

İçeriğindeki yüksek performanslı güçlü provitamin B7 sayesinde saçların dökülmesini engeller. Ayrıca içeriğinde bulunan biotin sayesinde saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Collagen ve buğday proteinleri ile saçların daha dolgun, daha sağlıkılı ve daha parlak görünmesini sağlar.

Organix Biotin&Collagen Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Bakım Kremi

Organix Biotin&Collagen Full Dolgunlaştırıcı Onarıcı Yağ

İçeriğindeki B7 biotin vitamininin güçlü karışımı, yıpranmış saç tellerini onararak daha parlak ve dolgun bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Uygulama: Temiz ve nemli olan saç uçlarına uygulanır. Durulama gerektirmez.
Saçlarınızın kuru olduğu ve elektriklendiği günlerde de kullanabilirsiniz. Kuru saçlarınıza uyguladığınızda elektriklenmeyi önlemektedir.

Zengin Biotin ve Kolajen formülü sayesinde tek bir kullanımda bile saç köklerine etki eder. Saçların daha gür ve daha dolgun görünmesini sağlar.
Biotini saçlar için güçlü bir B vitaminidir.
Kolajen özleri saç tellerini kalınlaştırır ve dolgunluk sağlar.
Hidrolize edilmiş buğday proteinleri saçların daha sağlıklı ve daha gür olmasına yardımcı olur.

Ürünlerden daha iyi ve kalıcı sonuçlar almak istiyorsanız, kullandığınız aynı serideki diğer ürünler ile birlikte kullanmanızı tavsiye ederiz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

glutensiz beslenme
Sağlık

Glutensiz Beslenme

Birçok kişi, glutensiz diyetin kilo vermenin hızlı bir yolu olduğuna inanıyor. Ancak bu doğru değil. Glutensiz beslenme şu anda çölyak hastalığı olan insanlar için tek

Hızlı yağ yakmanın en iyi 10 yolu
Sağlık

Hızlı Yağ Yakmanın En İyi 10 Yolu

İster genel sağlığınızı iyileştirmek isterse sadece zayıflamak istiyor olun, fazla yağı yakmak oldukça zorlu olabilir. Diyet ve egzersizle beraber diğer birçok faktör yağ kaybını etkileyebilir.

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

La Roche-Posay Effaclar Tonik
Cilt Bakımı

La Roche-Posay Effaclar Tonik

La Roche-Posay Effaclar Tonik ile yağlı, tıkanmış bir cildi tazeleyin. Yağlı cilt, gözenekleri açmaya ve cildi dengede tutmaya yardımcı olmak için pul pul dökülmeye ihtiyaç