Skip to content

Otobronzan nedir?

İÇİNDEKİLER

Otobronzan nedir?

Otobronzan güneşe çıkmadan evinizde yanık bir tene kavuşup, bronzlaşmanızı sağlar. Cilt üzerinde kolay bir uygulaması vardır. Avucunuza bir miktar ürün alıp, ellerinizi ısıtın ve eşit olarak cildinize sürün. Ürün uygulamasında ince bir tabaka yeterli olacaktır. Bizden size küçük bir tavsiye: ürünü kalın bir tabaka halinde uygulamak yerine 2 kez ince tabaka olarak uygulayın.

Otobronzanları mutlaka temiz ve makyajsız olan kuru cildinize uygulayın.

İlk kez kullanacaksanız eğer vücudunuzun küçük bir bölümünde denemesini yapın. Bu deneme sizin cildinizi test etmenize yardımcı olacaktır. Eğer ki alerjik bir reaksiyon ile karılaşmazsanız vücudunuzun diğer bölümlerine de uygulayabilirsiniz.

Ürünü uygulamadan önce ne yapmalıyım?

  • Ürünü kullanmadan önce mutlaka peeling veya kese yöntemi ile cildinizi ölü derilerden arındırmanız gerekmektedir. Aksi halde ürün cildinizde aynı renk eşitliğini sağlayamaz.
  • Vücudunuzda bulunan tüyleri temizlerken eğer ağda kullanıyorsanız bunu ürünü kullanmadan bir önceki gün yapmanız gerekmektedir. Tıraş bıçağı kullanacaksanız da ürünü kullanmadan 1-2 saat önce yapmanız gerekmektedir. Tahriş olan cildinize ürünü uygulamanız ürünün eşit olarak dağılımını engellemektedir.
  • Vücudunuza veya yüzünüze otobronzan sürmeden önce bir nemlendirici uygulamanızı tavsiye ederiz.
  • Alerjik reaksiyonlara karşı olarak otobronzan alırken parfümsüz ve hipoalerjenik olmasına dikkat edin. Otobronzanlar 4 çeşit olarak satılmaktadır. Bunlar; krem, akıcı kıvam, jel ve spreydir.

Peki, otobronzan çeşitlerinin ne gibi farklılıkları vardır?

Sprey formunda olan özellikle yüz için ideal bir üründür. Cilde daha düzgün renk eşitliği sağlar.
• Jel formunda olanlar ise yağlı ciltlere daha uygundur.
• Krem formunda olan otobronzanlar ise kuru ciltler için daha uygundur.
• Akıcı kıvamda olan otobronzanlar ise ilk kullanım için gayet uygundur. Eşit uygulayabilme açısından diğerlerine çeşitlerine göre daha uygundur.

Genel olarak çoğu otobronzan ürünlerinde SPF içeriği yoktur. Bundan dolayı otobronzanları uygulamadan önce vücudunuzu iyi bir koruyucu ile korumakta fayda vardır.

Otobronzan

Bizim bünyemizde bulunan otobronzanlar ise şunlardır;

Avene Autobronzant Hydratant

Kullanım Alanları: Hassas ciltler için (Yetişkinler için yüz ve vucüt için idealdir)
Ürünün faydaları: Cilde bronzlaştırırken aynı zamanda nemde kazandırabilir. Cilde lekesiz ve homojen bir bronzluk sağlamayı amaçlar. Cildi güneşten korumaz, güneş koruyucu olarak kullanılmaz. Hoş ve hafif bir kokulu ve yağsız bir yapıya sahiptir.
Faydalı Bilgiler: Komedojenik değildir. Hipoalerjeniktir. Parfümlü yapıya sahiptir.
Format: Krem 100 ml

Nuxe Sun Silky Self Tanning Body Lotion  – Otobronzan Vücut Losyonu

Kullanım Alanları: Tüm cilt tipleri için uygundur. Vücut, yüz ve dekolte bölgenizde kullanabilirsiniz.
Ürünün faydaları: İçeriğinde bulunan sedef parçalarıyla ışıltılı bir cilde sahip olursunuz. Frangipani çiçeği özü ile cildinizi nemlendirirken yasemin çiçeği özü ile cildin yaşlanma etkilerine karşı size koruma sağlar. Cildinize canlı bir bronzluk, doğallık, parlaklık, yumuşaklık ve canlılık veren muhteşem bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Her gün kullanabilirsiniz.
Faydalı Bilgiler: Paraben içermez. Orijinal içerik ve ürün açıldıktan sonraki maksimum kullanım süresi ambalaj üzerinde belirtilmiştir. (9 M)
Format: Krem 100 ml

 

Güneş Korumasıyla ilgili diğer makaleler için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Saç Bakımı

Ducray Anaphase + Şampuan

Ducray Anaphase+ Şampuan ile saçınızın sağlığını yeniden canlandırın. Bu uyarıcı şampuan, saç dökülmesine karşı tedaviler için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Seyrelmiş, ince veya zayıf saçlara hacim

Genel

Diş Sağlığı: Dişlerimiz Hep Beyaz Kalsın!

“Dişlerimiz hep beyaz kalsın” herkes ister. Günlük tükettiğimiz yiyecek ve içecekler dişlerde birikintilere neden olur. Bu da zamanla dişte sararma ile başlayan ve çürüğe kadar

Cilt Bakımı

Sonbahar İçin Cilt Bakım Önerileri

Sonbaharın yağışlı ve soğuk yüzünü yavaş yavaş göstermesiyle, cildimizde bu durumdan etkilenmeye başladı. Cildimiz mevsim geçişine ayak uydurmaya çalışırken, cilt bakımımıza özen göstererek bu duruma

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sattvik beslenme nedir?
Sağlık

Sattvik Beslenme Nedir?

Sattvik Beslenme Nedir? Yoga, vücudu yeniden dengelemeye ve metabolizmayı kendine özgü beslenme düzeniyle doğal olarak yeniden canlandırmaya yardımcı olur, böylece genel yaşam kalitesini optimize ederken

Naturalnest Suntab 30 Tablet
Sağlık

Naturalnest Suntab 30 Tablet

Naturalnest Suntab 30 Tablet, bir gıda takviyesidir. İçeriğindeki aktif bileşen Polipodium Löykotomos eğreltisi, Orta ve Güney Amerika’ya özgü bir eğrelti otudur.. Bir düzineden fazla klinik

CeraVe Foaming Facial Cleanser
Cilt Bakımı

CeraVe Foaming Facial Cleanser

CeraVe Foaming Facial Cleanser, cildinizdeki kiri, fazla yağı ve ölü cilt hücrelerini cildi tahriş etmeden temizler ve arındırır. İçeriğindedeki 3 temel seramid ile cildin koruyucu