Skip to content
Cheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap JerseysCheap JerseysCheap NFL Jerseys
blank

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Share on facebook
Share on twitter

Kadınların güzelliklerini tamamlayan en önemli parçası saçlardır. Saçlar yazın deniz, güneş ve sık yıkamadan dolayı çabucak yıpranır. Yıpranan saçlar taranırken zor açılır, kopma ve dökülmeler meydana gelebilir. Bu nedenle yazın saç bakımı daha özenli yapılmalıdır.

Yazın Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

– Saçlarınızı yıkadıktan sonra hacimlendirici losyonlarla ihtiyacı olan nemi geri almasını sağlayın. Statik elektrikten kaçının. Saçlarınız ince telli ise masaj yaparak uygulanan losyonlar yerine daha hafif dokulu sprey bakım suları tercih edin.
– Saç bakım ürünü alırken mutlaka saç yapınıza uygun olan ürünler seçin. Satılan çoğu ürün sadece saçların parlamasını sağlayan ürünler olabiliyor. Bu nedenle saçların hem nem kazanmasını sağlayan hem de parlatan ürünleri seçmeye özen gösterin.
– Saçlarınıza fön, maşa gibi ısı veren şekillendirici aletler kullanıyorsanız, yazın bu uygulamaları daha aza indirgeyin. Mümkünse hiç uygulamayın. Isılı şekillendiriciler saçlara verdiği yüksek ısı ile zaman için yıpranmaya neden oluyor. Bu durum hem saç kalitesini bozuyor. Hem de dökülmelere neden oluyor.

– Yazın hava sıcaklığından saçlar çabuk kuruduğundan kurutma makinesi bile kullanılmayabilir. Uygulamalardan vazgeçemiyorsanız keratin ve saç bakım yağları içeren şekillendirici öncesi kullanılan koruyucu ürünler tercih edin.
– Güneşte zarar görmüş saçlar için özel olarak geliştirilmiş saç ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerden destek sağlanabilir. Tabi seçim yaparken ürün içeriğine ve kalitesine dikkat edin.
– Güneşten yıpranan saçlar için bakım desteği olarak doğal yağlar uygulanarak da etkili sonuçlar elde edilebilir. Saç uçlarını yumuşatmak ve canlandırmak için jojoba yağı kullanılabilir.
– Yoğun saç bakımı için saç bakım ürününüzü uyguladıktan sonra poşet veya bone gibi saçlarınızı kapatacak bir ürün ile sarın. Gece boyunca saçlarınıza iyice nüfuz ederek onarılmasına ve nem kazanmasını sağlayacaktır.
– Plajda ya da havuzda saçlarınız direkt güneşin altında kalıyorsa şapkayla veya şemsiyeyle güneşten korunun. Direkt güneşte bulunuyorsanız Spf koruması içeren saçlar için bakım ürünleri kullanın.
– Yazları saç kuruduğundan daha fazla nem kazandıracak yıpranmış ve kuru saçlar için kullanılan şampuanlar kullanılabilir. Şampuan, besleyici ve nemlendirici ürünler seçerken içerisinde alkol ve kimyasal maddeler bulundurmayan ürünler seçin.

Saç Bakımı İçin İdeal Yağlar

Jojoba Yağı: Doğal saç nemlendiricisi olarak bilinir. Saç tellerini nemlendirir parlak, canlı bir görünüm sağlar ve saçların kurumasını önler. Saç bakım ürünlerinde olduğu gibi saça elastikiyet, yumuşaklık ve parlaklık katar.
Argan Yağı: Saçları nemlendirir ve saça nüfuz ederek koruma oluşturur. Saçlardaki kabarmayı yatıştırır. Saçları kırık oluşumuna karşı koruyucu bakım sağlar. Saçları besler, yıpranmış, mat ve kuru saçları canlandırır ve sağlıklı parlak bir doku sağlar.
Badem Yağı: E vitamini ve magnezyum bakımından zengin badem yağı, aynı zamanda fön, saç maşası ve boya gibi yıpratıcı uygulamaların etkisini azaltmak, saçın daha sağlıklı uzamasını sağlamak içinde bakım sağlar.

Popüler Makaleler

blank
Güneş Koruması

Güneş

GÜNEŞ Yaşam kaynağımız olan Güneş’in ışınlarının cildimiz üzerinde faydalarının yanında zararları da vardır. Kendisinden faydalanırken koruyucu önlemler almak dikkat edilmesi gereken bir husustur. Güneş dost

blank
Saç Bakımı

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Kış aylarında saç bakımı yaza göre daha kolaydır. Kışın saçlar hava koşullarında yaşanan değişimden etkilenir. Sonbahar mevsimi ile birlikte saç dökülme problemlerinde artış görülür. Saçların

blank
Cilt Bakımı

Babe Stop Akn Ürünleri

Babe Stop Akn Ürünleri ile cilt bakımınızı sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yağlı ciltlerin problemlerinden olan parlama, akne, sivilce ve sebum üretimi cildin kötü

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Saç Bakımı

Lazartigue Huile des Reves Huile Seche Nourrissante

Hiçbir toksik madde içermeyen, derinlemesine besleyen ve saçı yumuşak ve pürüzsüz hissettiren vegan içerikli bir kuru yağ arıyorsanız, Lazartigue Huile des Reves Huile Seche Nourrissante

seboreik dermatit
Saç Bakımı

SEBOREİK DERMATİT SAÇ DERİSİ NEDİR?

Seboreik dermatit, kaşıntılı, sarımsı ve beyaz kepekler, kabuklanma gibi belirtilere sahip cildin yağlı olduğu bölgelerde ortaya çıkan yaygın bir cilt ve kafa derisi hastalığıdır.  Ciddi