Skip to content
Cheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap Sports JerseysCheap JerseysCheap NFL JerseysCheap JerseysCheap JerseysCheap NFL Jerseys
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Tüyolar

Sağlıklı saçlar çevresel etkilerden ve hava koşullarından etkilenerek zarar görür. Bu olumsuz etkiler saçların incelmesine, dökülmesine ve cansızlaşmasına neden olur. Bu etkileri önlemek ve sağlıklı saçlara kavuşmak için bu tüyoları dikkate alabilirsiniz.

Saçların Bakımlı ve Sağlıklı Görünmesi İçin Dikkat Edilecek Hususlar

Sağlıklı saçlar görünüş açısından daha bakımlı ve alımlı görünmenizi sağlar. Bu sebeple aşağıdaki tüyolara uyarak daha sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Banyo Yaparken Su sıcaklığına Dikkat Edin

Duş sırasında suyun çok sıcak olması saç uçlarına ve saç köklerine zarar verir. Ilık su ile yıkanan saç parlar, kırılmaz ve kırıkları önler.

Fön ve Saç Şekillendiricileri Kullanımına Dikkat Edin

Kullanılan şekillendiriciler ve fön saçlara yüksek ısı verdiği için kırılmalara ve kopmalara neden olur. Fakat kullanmak zorundayım diyorsanız dikkatli ve özenle kullanmaya gayret ediniz. Fönü tutarken uzak mesafeden tutunuz. Aynı zaman da saç şekillendirici kullanırken saçlarınıza korumak için öncesinde yağ ya da serum kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı Her Gün Yıkamamaya Dikkat Edin

Saçlarınızı her gün yıkamak saç derisini ve köklerini kurutarak sağlıklı uzamasını önler. Saçların daha sağlıklı olması ve sağlıklı uzaması için vücudun doğal salgıladığı yağa ihtiyacı vardır. Saç her gün yıkanırsa bu doğal yağı elde edemez ve nemini koruyamaz. Saçların incelmesinin diğer bir sebebi de her gün yıkamaktır. Sağlıklı saçlar için haftanın 3 günü yıkamanız yeterli olacaktır.

Saçlarınıza Sirke Uygulayın

Saçlarınızı şampuanladıktan ve kremledikten sonra saç uçlarınıza 1 yemek kaşığı sirkeyi uygulayınız. Daha sonrasında duştan çıkmadan durulayınız. Bu işlem kimyasal artıkları temizleyerek parlaklık sağlar. Sağlıklı saçlar için doğal yöntemler kullanarak saç bakımınızı yapabilirsiniz.

Havlu ile Kurularken Dikkat Edin

Saçlar ıslakken daha fazla kırılmalar ve kopmalar meydana gelir. Saçlarınızı kurularken ilk önce havlunun yumuşaklığına dikkat ediniz. Daha sonrasında ise saçlarınızı kurularken nazik hareket ile saçlarınızın nemini alınız. Yıkama sırasında da sert hareketlerle yıkamak kopmalara neden olabilir.

Saçların Nemini Korumaya Özen Gösterin

Saçlarınızın nemini kaybetmesinin birçok nedenleri olabilir. Çevresel etkiler, sigara dumanı, stres ve kirli hava koşulları saçlarınızın nemini kaybettirir. Saçlarınızın nemini korumak için duş sonrası ya da günlük olarak uyguladığınız saç kremleri saçlarınızın nemini korumaya yardımcı olabilir. Phyto Hydrating Day Cream saçların günlük nem ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda parlaklık ve dolgunluk kazandırır. Çevresel etkilere karşı da korur.

 

Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Tüyolar

Popüler Makaleler

blank
Güneş Koruması

Dolgun dudak yapmanın hileleri

Ruj sürmeden önce dudak bakımı nasıl yapılmalıdır? Makyaja başlamadan önce dudaklarınızı ölü derilerden arındırmalısınız. Dudaklarınız daha canlı ve pürüzsüz gözükmesi için dudak peelingi kullanabiliriz. Bu

Avene Antirougeurs Serisi
Güneş Koruması

Avene Antirougeurs Ürünleri

Avene Antirougeurs serisi ciltte görülen kızarıklıklara karşı geliştirilmiş yüz bakım ürünleri sunmaktadır. Cildimiz tüm organlarımız gibi hava koşulları, stres, beslenme ve genetik nedenler gibi birçok

blank
Güneş Koruması

Sensibio H2o

Sensibio H2o Kızarıklık problemi olan hassas ciltler için durulama gerektirmeyen temizleyicidir. Makyajı çıkartma ve yatıştırmaya yardımcı misel solüsyondur. Sensibio H2o kızarıklık problemi olan hassas ciltlerin

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Cilt Bakımı

CeraVe Nemlendirici Krem

CeraVe Nemlendirici Krem, cilde derinlemesine nüfuz eden temel seramidler içeren uzun süre etkili nemlendirici kremdir. Dermatologlar ile geliştirilen CeraVe Nemlendirici Kremin zengin formülü, cildin doğal

Colastin Kolajen & Elastin Likit Shot
Cilt Bakımı

Colastin Kolajen Ve Elastin Likit Shot

Colastin Kolajen ve Elastin Likit Shot, kolajen ve elastin ile yaşlanma sürecinin durdurulması ve cildin kaybettiği özellikleri geri kazanmasına yardımcı likit bir besin takviyesidir. Kolajen

hızlı yağ yakmanın en iyi 10 yolu
Sağlık

Hızlı Yağ Yakmanın En İyi 10 Yolu

İster genel sağlığınızı iyileştirmek isterse sadece zayıflamak istiyor olun, fazla yağı yakmak oldukça zorlu olabilir. Diyet ve egzersizle beraber diğer birçok faktör yağ kaybını etkileyebilir.