Skip to content

Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Tüyolar

İÇİNDEKİLER

Sağlıklı saçlar çevresel etkilerden ve hava koşullarından etkilenerek zarar görür. Bu olumsuz etkiler saçların incelmesine, dökülmesine ve cansızlaşmasına neden olur. Bu etkileri önlemek ve sağlıklı saçlara kavuşmak için bu tüyoları dikkate alabilirsiniz.

Saçların Bakımlı ve Sağlıklı Görünmesi İçin Dikkat Edilecek Hususlar

Sağlıklı saçlar görünüş açısından daha bakımlı ve alımlı görünmenizi sağlar. Bu sebeple aşağıdaki tüyolara uyarak daha sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Banyo Yaparken Su sıcaklığına Dikkat Edin

Duş sırasında suyun çok sıcak olması saç uçlarına ve saç köklerine zarar verir. Ilık su ile yıkanan saç parlar, kırılmaz ve kırıkları önler.

Fön ve Saç Şekillendiricileri Kullanımına Dikkat Edin

Kullanılan şekillendiriciler ve fön saçlara yüksek ısı verdiği için kırılmalara ve kopmalara neden olur. Fakat kullanmak zorundayım diyorsanız dikkatli ve özenle kullanmaya gayret ediniz. Fönü tutarken uzak mesafeden tutunuz. Aynı zaman da saç şekillendirici kullanırken saçlarınıza korumak için öncesinde yağ ya da serum kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı Her Gün Yıkamamaya Dikkat Edin

Saçlarınızı her gün yıkamak saç derisini ve köklerini kurutarak sağlıklı uzamasını önler. Saçların daha sağlıklı olması ve sağlıklı uzaması için vücudun doğal salgıladığı yağa ihtiyacı vardır. Saç her gün yıkanırsa bu doğal yağı elde edemez ve nemini koruyamaz. Saçların incelmesinin diğer bir sebebi de her gün yıkamaktır. Sağlıklı saçlar için haftanın 3 günü yıkamanız yeterli olacaktır.

Saçlarınıza Sirke Uygulayın

Saçlarınızı şampuanladıktan ve kremledikten sonra saç uçlarınıza 1 yemek kaşığı sirkeyi uygulayınız. Daha sonrasında duştan çıkmadan durulayınız. Bu işlem kimyasal artıkları temizleyerek parlaklık sağlar. Sağlıklı saçlar için doğal yöntemler kullanarak saç bakımınızı yapabilirsiniz.

Havlu ile Kurularken Dikkat Edin

Saçlar ıslakken daha fazla kırılmalar ve kopmalar meydana gelir. Saçlarınızı kurularken ilk önce havlunun yumuşaklığına dikkat ediniz. Daha sonrasında ise saçlarınızı kurularken nazik hareket ile saçlarınızın nemini alınız. Yıkama sırasında da sert hareketlerle yıkamak kopmalara neden olabilir.

Saçların Nemini Korumaya Özen Gösterin

Saçlarınızın nemini kaybetmesinin birçok nedenleri olabilir. Çevresel etkiler, sigara dumanı, stres ve kirli hava koşulları saçlarınızın nemini kaybettirir. Saçlarınızın nemini korumak için duş sonrası ya da günlük olarak uyguladığınız saç kremleri saçlarınızın nemini korumaya yardımcı olabilir. Phyto Hydrating Day Cream saçların günlük nem ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda parlaklık ve dolgunluk kazandırır. Çevresel etkilere karşı da korur.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Erken Yaşlanmaya Karşı Cildinizi Koruyun…

Ciltte çevresel faktörler nedeniyle erken dönemde yaşlanma görülebilir. Erken yaşlanma cildinizin orta yaşa gelmeden ciltte karşılaştığı kırışıklık, sarkma ve leke gibi hasarlardır. Cilde özellikle 30’

blank
Cilt Bakımı

Lierac Premium Elixir

Yaşlanma, en çok korkulan konulardan biridir. Yaşlanma belirtilerine karşı onarıcı bir etki gösteren Lierac Premium Elixir ile tanışmalısınız. Ürün, tüm yaşlanma belirtilerine karşı onarıcı bir

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Genel

Doğada Vakit Geçirmenin Faydaları

Doğada Vakit Geçirmenin Faydaları Sağlıklı olmanın ne anlama geldiğini düşündüğümüzde genellikle beslenme, uyku, hareket ve kişisel bakım gibi şeyleri düşünürüz. Bunların hepsi sağlıklı bir yaşam

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi
Sağlık

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi Diyetler, beslenme alışkanlıkları ve sağlıklı yiyeceklerle ilgili paylaşımlar o kadar yaygın ki, ne yediğimizi düşünmek zorunda olmadığımız bir zamanı hayal etmek