Skip to content
Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Tüyolar

Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Tüyolar

Share on facebook
Share on twitter

Sağlıklı saçlar çevresel etkilerden ve hava koşullarından etkilenerek zarar görür. Bu olumsuz etkiler saçların incelmesine, dökülmesine ve cansızlaşmasına neden olur. Bu etkileri önlemek ve sağlıklı saçlara kavuşmak için bu tüyoları dikkate alabilirsiniz.

Saçların Bakımlı ve Sağlıklı Görünmesi İçin Dikkat Edilecek Hususlar

Sağlıklı saçlar görünüş açısından daha bakımlı ve alımlı görünmenizi sağlar. Bu sebeple aşağıdaki tüyolara uyarak daha sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Banyo Yaparken Su sıcaklığına Dikkat Edin

Duş sırasında suyun çok sıcak olması saç uçlarına ve saç köklerine zarar verir. Ilık su ile yıkanan saç parlar, kırılmaz ve kırıkları önler.

Fön ve Saç Şekillendiricileri Kullanımına Dikkat Edin

Kullanılan şekillendiriciler ve fön saçlara yüksek ısı verdiği için kırılmalara ve kopmalara neden olur. Fakat kullanmak zorundayım diyorsanız dikkatli ve özenle kullanmaya gayret ediniz. Fönü tutarken uzak mesafeden tutunuz. Aynı zaman da saç şekillendirici kullanırken saçlarınıza korumak için öncesinde yağ ya da serum kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı Her Gün Yıkamamaya Dikkat Edin

Saçlarınızı her gün yıkamak saç derisini ve köklerini kurutarak sağlıklı uzamasını önler. Saçların daha sağlıklı olması ve sağlıklı uzaması için vücudun doğal salgıladığı yağa ihtiyacı vardır. Saç her gün yıkanırsa bu doğal yağı elde edemez ve nemini koruyamaz. Saçların incelmesinin diğer bir sebebi de her gün yıkamaktır. Sağlıklı saçlar için haftanın 3 günü yıkamanız yeterli olacaktır.

Saçlarınıza Sirke Uygulayın

Saçlarınızı şampuanladıktan ve kremledikten sonra saç uçlarınıza 1 yemek kaşığı sirkeyi uygulayınız. Daha sonrasında duştan çıkmadan durulayınız. Bu işlem kimyasal artıkları temizleyerek parlaklık sağlar. Sağlıklı saçlar için doğal yöntemler kullanarak saç bakımınızı yapabilirsiniz.

Havlu ile Kurularken Dikkat Edin

Saçlar ıslakken daha fazla kırılmalar ve kopmalar meydana gelir. Saçlarınızı kurularken ilk önce havlunun yumuşaklığına dikkat ediniz. Daha sonrasında ise saçlarınızı kurularken nazik hareket ile saçlarınızın nemini alınız. Yıkama sırasında da sert hareketlerle yıkamak kopmalara neden olabilir.

Saçların Nemini Korumaya Özen Gösterin

Saçlarınızın nemini kaybetmesinin birçok nedenleri olabilir. Çevresel etkiler, sigara dumanı, stres ve kirli hava koşulları saçlarınızın nemini kaybettirir. Saçlarınızın nemini korumak için duş sonrası ya da günlük olarak uyguladığınız saç kremleri saçlarınızın nemini korumaya yardımcı olabilir. Phyto Hydrating Day Cream saçların günlük nem ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda parlaklık ve dolgunluk kazandırır. Çevresel etkilere karşı da korur.

 

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Hassas Ciltler Hakkında

Hassas cilt ne demektir? Bazı etkenler cilt tipiniz ne olursa olsun aşırı hassasiyeti ortaya çıkarabilir. Bu gibi durumlarda cilt aşırı tepki verebilir. Doğal hassas cilt:

blank
Saç Bakımı

Vichy Dercos Densi

Vichy Dercos Densi , saçın derinlemesine beslenmesini, güçlenmesini adeta kökten uca iyileştirilmesini sağlayan, saç bakımındaki en önemli ve en etkili ürünlerden biridir. Özellikle saç dökülmesine

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nuxe Nuxellence Anti-Age Yeux
Cilt Bakımı

Nuxe Nuxellence Anti-Age Yeux

Yaşlanmak hepimizin korkulu rüyası. Yüzümüz, özellikle de göz çevremiz en hızlı yaşlanan bölgemiz. Bu nedenle göz çevresi bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Göz çevresinde meydana gelen

blank
Cilt Bakımı

La Roche Posay Redermic C Yeux Eyes

Yaşlandıkça cildiniz elastikiyetinin bir kısmını kaybeder. Güneşe maruz kalma gibi çevresel faktörler ve genetik, bir kişinin yüzünde erken kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmaya başlamasında

blank
Cilt Bakımı

BioNike Defence Xage Ultimate Repair

Bionike Defence Xage Ultimate Repair Kullanımı Yaşlanma belirtilerin ilki göze çarptığı yer cildimizdir. Kişilerde doğal yaşamın bir parçası olan kırışıklıklar ve ince çizgiler belirli bir