Skip to content

Cildi Kışa Hazırlayarak Daha Genç Görünüm Sağlama

Cildi Kışa Hazırlayarak Daha Genç Görünüm Sağlama
İÇİNDEKİLER

Sonbahar ayında olup kış soğuğunun kapıda olduğu dönemlerde cilt olumsuz yönde etkilenmektedir. Geçiş dönemi dediğimiz bu dönemlerde tepeden tırnağa özel bir bakım yapmalıyız. Mevsim geçişleri cildin hava koşullarına ayak uydurması için mutlaka önlemler alınmalıdır. Yazları güneş ve nemin etkisi ile yıpranan cilt sonbaharın gelmesi ile birlikte ısı değişikliğine ve ısıya maruz kalarak olumsuz yönde etkileriniz. Bu sebeple cilde dermokozmetik ürünler ile bakımlar yapılmalıdır.

Mevsim Geçişlerinde Etkilenen Cilt ve Saç

Sonbahar ayında girdiğimiz bu dönem mevsim geçişi olduğu için cilt kadar saçlarında bakıma ihtiyacı vardır. Doğal ve kimyasal içermeyen ürünler ile bakımınızı yaparak büyük hasar görmeden mevsim geçişini atlatabilirsiniz.

Dermokil doğal saç ve cilt ürünleri ile kış ayını kusursuz bir şekilde karşılamanıza olanak sağlar. Doğal ve mis kokuları ile kışa hazırlık döneminiz çok keyifli geçebilir. Dermokil markasının maskeleri, banyo tuzu ve nemlendiricileri stresi azaltır, nem dengesini düzenler, sıkılaştırır ve selülitleri azaltır. Ölü deriyi ciltten atarak yeni cildin oluşmasına imkan sunabilir. Dermokil Spa ürünleri gün boyu yorgun düşen ayaklarınıza ve vücudunuza terapi etkisi sunarak sakinleştirir, rahattır ve kasları gevşetir.

Saç bakımı için ise boyalı, kepekli, kuru ve saç onarıcı çeşitleri ile saçlarını kışa mükemmel şekilde hazırlar. Maske ve krem çeşitleri ile her saç tipine ve sorununa uygun ürünleri mevcuttur. Bu sayede saçlarınız canlı, sağlıklı ve dökümlü görünebilir.

Cildinizi Korurken Boynunuzu ve Ellerinizi Unutmayın

Boyun ve el bakımı yüz bakımı kadar önemlidir. Bu bölgeler korumasız kaldığında lekelenme, sarkma ve gevşeme görülmektedir. Aynı zamanda deri altındaki yağ dokusu azaldıkça kırışıklıklar meydana gelir. Cilt bakımınızı yaparken ellerinizi ve boyun bölgenizi unutmayınız. Bu sayede daha genç ve sıkı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kalınlaşan Ciltler İçin Peeling Uygulaması

Güneş ve nemin etkisi ile kalınlaşan, kırışan ve lekelenen cildi kış ve sonbahar aylarında peeling ile azaltmak mümkün olabilir. Peeling işlemi deri yaşlanmasını önlemek ve ölü deriyi ciltte temizlemek için etkili bir yöntemdir. Bu peeling yöntemi ile canlı, parlak ve sıkılaşmış gözeneklere sahip olmanızı sağlar. İster dermokozmetik ürün kullanarak isterseniz de doğal peelingler ile cildinizin bakımını yapabilirsiniz.

Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Peelingler

Cildi Yenileme

Malzemeler:

1 yemek kaşığı toz şeker

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı:

Şekeri ve zeytinyağını karıştırınız. Önceden temizlediğiniz cildinize masaj halinde uygulayınız. Daha sonrasında ılık su ile durulayınız.

Yumuşak Cilt

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı toz şeker

1 yemek kaşığı süt

Yarım limon suyu

1 yemek kaşığı zeytin yağı

Yapılışı:

Bütün malzemeleri bir kase içerisinde karıştırınız. Macun kıvamına geldikten sonra yüz ve boyun bölgelerinize uygulama yapınız. Daha sonrasında ılık su ile yıkayınız.

Yoğurt ile Ferahlama

Malzemeler:

1 yemek kaşığı tuz

4 yemek kaşığı bal

4 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı:

Bütün malzemeleri bir kase içerisinde karıştırınız. Göz ve ağız çevresi hariç yüzünüze uygulayınız. 5 dakika bekledikten sonra durulayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Bebek Pudrası ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Cilt Bakımı

Bebek Pudrası ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek pudrası kullanırsak ne olur diye düşündünüz mü? Ciltteki sorunları gidermek ve pürüzsüzleştirmek gibi olumlu etkileri bulunmaktadır. Ayrıca ağda sonrası tahrişi gidermek içinde pudra tercih

Saç Bakımı

Vichy Dercos Densi

Vichy Dercos Densi , saçın derinlemesine beslenmesini, güçlenmesini adeta kökten uca iyileştirilmesini sağlayan, saç bakımındaki en önemli ve en etkili ürünlerden biridir. Özellikle saç dökülmesine

Sağlık

Institut Esthederm Glauscine Cream

Selülit genel olarak beslenme düzensizliği, aşırı yağ alımı gibi nedenlerle üst bacak arkasında oluşan kötü bir görünümdür. Burada biriken yağ tabakası deride pütürlü ve kötü

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sattvik beslenme nedir?
Sağlık

Sattvik Beslenme Nedir?

Sattvik Beslenme Nedir? Yoga, vücudu yeniden dengelemeye ve metabolizmayı kendine özgü beslenme düzeniyle doğal olarak yeniden canlandırmaya yardımcı olur, böylece genel yaşam kalitesini optimize ederken

Naturalnest Suntab 30 Tablet
Sağlık

Naturalnest Suntab 30 Tablet

Naturalnest Suntab 30 Tablet, bir gıda takviyesidir. İçeriğindeki aktif bileşen Polipodium Löykotomos eğreltisi, Orta ve Güney Amerika’ya özgü bir eğrelti otudur.. Bir düzineden fazla klinik

CeraVe Foaming Facial Cleanser
Cilt Bakımı

CeraVe Foaming Facial Cleanser

CeraVe Foaming Facial Cleanser, cildinizdeki kiri, fazla yağı ve ölü cilt hücrelerini cildi tahriş etmeden temizler ve arındırır. İçeriğindedeki 3 temel seramid ile cildin koruyucu