Skip to content

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Night

blank
Marka: Vichy
İÇİNDEKİLER

Kırışıklıklardan korunmak için en iyi bahislerinizden biri, tedavi etmek yerine önlemektir. Yaşlanma karşıtı ürünleri cilt bakımınızda kullanmaya başlamak için küçük çizgiler görmeye başlayana kadar beklemeyin. Kırışıklıkları başlamadan önce durdurmak için bu gençlik artırıcı formülleri şimdi dahil edin! Size pürüzsüz, genç bir cilt kazandıracak cilt bakımı alışkanlıkları edinin. Vichy Liftactiv Collagen Specialıst Night ince çizgilere ve kırışıklıklara karşı korumak ve hafifletmek için kullanılan gece kremidir.
Kırışıklıklara ne isim verirseniz verin, hepimiz onları tek bir şey olarak biliyoruz. Kırışıklıkları ve ince çizgileri zaman içerisinde keşfetmediyseniz, hepimiz hayatımızın bir noktasında kırışıklıklar yaşayacağız. Yaşlanmanın doğal bir parçasıdır. Aslında, yaşlanmanın belirleyici özelliklerinden biridir.

4 Farklı Kırışıklık Türü ve Bunların Sebepleri

1. Atrofik Buruşan Rititler

Bu kırışıklıklar, cildiniz gerildiğinde kaybolan küçük paralel çizgilerdir. Yüzünüzde veya vücudunuzun herhangi bir yerinde meydana gelebilir (göğsünüzde olabilecek o küçük kırışıklıklardır.) Bu çizgiler ciltte sarkmalara yol açan kolajen ve elastikiyet kaybının bir sonucudur.

2. Kalıcı Elastik Kırışıklıklar

Bunlar yaşlandıkça kalıcı kırışıklıklar haline gelen kırışıklık çizgileridir. Bu küçük kırışıklıklar yanaklarımızda, üst dudağımızda ve boynumuzun dibinde görünme eğilimindedir. Son tipte olduğu gibi, tekrarlanan güneşe maruz kalma bu çizgileri daha da kötüleştirebilir. Sigara içmek aynı zamanda bu kırışıklıkları derinleştirmede büyük bir faktördür, tıpkı dudaklarınızın etrafında tekrar tekrar ağzınızı büzerken çizdiğiniz çizgiler gibidir. Ama hepsi bu kadar değil. Her sigara içtiğinizde, cildinizin yüzeyini her türlü kimyasala ve kanserojene maruz bırakırsınız. Artı, nefes aldığınızda, vücudunuzun, iyileşmesi ve sağlıklı cilt hücreleri oluşturması için ihtiyaç duyduğu oksijeni cildinize dolaştırma yeteneğini engellersiniz (sigara içmenin nedenlerinden biri genellikle donuk bir cilde neden olur).

3. Dinamik İfade Çizgileri

Bu eğlenceli çizgiler, ciltte daha kalıcı hale gelen kırışıklıklara neden olan tekrarlanan yüz kas hareketlerinden aldığınız çizgilerdir. Genellikle ağız, göz ve alın çevresinde ortaya çıkarlar. Güneşli bir günde gözlerinizi kısarak baktığınızda, içerideki bir şakaya güldüğünüzde ya da en sevdiğiniz dizide bir karakter öldürüldüğünde kaşlarınızı çattığınızda oluşan küçük anlardan oluşan bir koleksiyon gibiler. Bir robot olmak ve kendinizi ifade etmeyi bırakmak istemediğiniz sürece, bu çizgiler ve kırışıklıklar yüzünüzde olacaktır. O çizgileri gururla giyin! Yaşanan bir hayatın deneyimlerinden gelen onur nişanlarıdır.

4. Yerçekimi Kıvrımları

Yaşla birlikte cildimizin yapısını yitirip katlanmaya ve sarkmaya başlamasıyla doğal olarak oluşan kırışıklıklardır. Adından da anlaşılacağı gibi, zaman + yerçekimi = yerçekimi kıvrımlarıdır. Bunu iyi bir yaşlanmaya bağlayabilirsin. Yaşlandıkça cildimiz kollajen ve elastini kaybetmeye başlar, bu da kırışıklık ve sarkmaya neden olur. Araştırmacılar, bu çizgilerin daha ince bir cilde sahip zayıf bir yüzde daha belirgin olduğunu ve daha kalın bir cilde sahip daha dolgun bir yüzün bu tür kıvrımları daha az göstereceğini buldular.

Vichy Liftactiv Collagen Specialıst Night Kırışıklık Kremi

Günlük dış etkenlerin neden olduğu kırışıklıklara ve ince çizgilere karşı kullanılan gece bakım kremidir. Parlaklığı artırmak için sıkılaştırıcı peptitler ve Cg vitamini ile formüle edilmiştir. Her gece cildi dış etkenlere karşı güçlendiren ve düzensiz cilde etki eden doğal kaynaklı Resveratrol ile zenginleştirilmiştir. Aynı zamanda yüksek yaşlanma karşıtı performans sunmak için kullanılabilir. Uyandığında cilt tazelenmiş hissedilir. Kısa sürede kırışıklıklarının hafiflemesi görülebilir. Cildin metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandırır. Yüz hatlarını yeniden tanımlar. Cildi rahatlatan kremsi dokuya sahiptir. Taze ve çiçeksi kokusu vardır. Yaşlanma belirtileri olan tüm cilt tipleri için idealdir. Hassas ciltler için uygundur. Hipoalerjeniktir.
Vichy Liftactiv Collagen Specialıst Night

Vichy Liftactiv Collagen Specialıst Night Kullanımı

Temizlenmiş yüz ve boyun bölgelerinize masaj halinde uygulama yapınız. Aşağıdan yukarı uygulama yaparak cildin daha sıkı olmasını sağlayabilirsiniz. Her gece düzenli olarak kullanıldığında gözle görülür etkiler sunabilir. Gece bu kremi uyguladıktan sonra mutlaka ertesi gün dışarı çıkmadan önce Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 kullanmanızı tavsiye ederiz. Cildiniz güneşe karşı koruyarak istediğiniz etkiyi daha hızlı alabilirsiniz.

Vichy markası ile ilgili diğer ürünlerdeki makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Vichy Liftactiv Collagen Specialıst Night daha fazla bilgi için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

Dr Murad Renewing Cleansing Cream - Temizleyici Krem
Cilt Bakımı

Dr Murad Renewing Cleansing Cream Temizleyici Krem

Dr Murad Renewing Cleansing Cream Temizleyici Krem, yaşlanan cilt tiplerine pürüzsüzlük ve ışıltı kazandıran nemlendirici bir temizleyici. Bu yenileyici temizleme kremi ile olgun cildi aydınlatın.

blank
Cilt Bakımı

Bioderma Atoderm Nemlendirici Krem

Kuru ciltler yağlı ve karma ciltlere göre nemini hızlı kaybeder ve sık sık gerginlik ve rahatsızlık hissi oluşturur. Bu sebeple kuru cilde sahip olan kişiler

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

blank
Genel

Doğada Vakit Geçirmenin Faydaları

Doğada Vakit Geçirmenin Faydaları Sağlıklı olmanın ne anlama geldiğini düşündüğümüzde genellikle beslenme, uyku, hareket ve kişisel bakım gibi şeyleri düşünürüz. Bunların hepsi sağlıklı bir yaşam

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi
Sağlık

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi

Sezgisel Beslenmenin 10 İlkesi Diyetler, beslenme alışkanlıkları ve sağlıklı yiyeceklerle ilgili paylaşımlar o kadar yaygın ki, ne yediğimizi düşünmek zorunda olmadığımız bir zamanı hayal etmek