Skip to content

Vichy Liftactiv Collagen Specialist

blank
Marka: Vichy
İÇİNDEKİLER

Vichy Liftactiv Collagen Specialist,uzun süreli etkisi ile cilt sıkılığını artırarak cildin kolajen kaybını telafi etmesine yardımcı olur.
Vichy’nin bu yenilikçi gündüz kremi, cildi sıkılaştırmak, parlaklığı artırmak ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak, daha pürüzsüz ve eşit bir cilt oluşturmak için tasarlanmıştır.

Kolajen Nedir?

Kolajen, vücudunuzdaki en bol proteindir. Kemiklerin, cildin, kasların, tendonların ve bağların ana yapı taşlarından biridir. Kolajen, kan damarları, kornealar ve dişler dahil olmak üzere vücudun diğer birçok yerinde de bulunur. Tüm bunları bir arada tutan “yapıştırıcı” olarak düşünebilirsiniz. Kolajen kelimesi etimolojik olarak da yapıştırıcı anlamına gelen Yunanca “kólla” kelimesinden gelir.
Yaş aldıkça kolajen yıkımı üretime hâkim olduğundan, cildimiz susuz kalır, incelir ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar.
Yetişkinlik yıllarında vücudumuz daha az kolajen üretmeye başlar.

Bu süreç, 30’lu yaşlarda başlar ve 40’lı yaşlara doğru hızlanır – kaçınılmaz olarak gözle görülür yaşlanma belirtilerine yol açar.
Kolajen kaybı doğal bir süreçtir, ancak UV’ye maruz kalma,çevresel kirlilik ve yaşam tarzı seçimleri gibi diğer faktörler erken veya daha yoğun yaşlanma belirtilerine yol açabilir.
Bu kolajen kaybıyla birlikte,cilt incelir ve zarar görmesi kolaylaşır, saçlar cansızlaşır, cilt sarkar ve kırışır, tendon ve bağlar daha az elastik hale gelir, eklemler sertleşir.
Kolajen kaybıyla cildin yaşlanmasını ve eşit olmayan cilt tonunu düzeltmek için cilt bakım rutininize 30 yaşından itibaren yaşlanma karşıtı özellikle kolajen desteği sağlayan ürünler eklemek gözle görülür sonuçlar doğurabilir.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Nedir?

Kolajen kaybı, cildin yaşlanmasının merkezinde yatar ve birden fazla cilt problemi ortaya çıkar: kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve eşit olmayan cilt tonu…
Çizgiler ve kırışıklıklar daha baskın hale geldiğinde, cildinizi formda tutmak için Vichy Yaşlanma Karşıtı ürün serilerine göz atabilirsiniz.
Bu seri içerisinde yer alan gündüz bakım kremi Liftactiv Collagen Specialist , kolajen kaybıyla bağlantılı tüm yaşlanma belirtilerini hedef alır. Bu gündüz bakım kremi, cildin kolajen üretimini artırır ve kırışıklıkları ve ince çizgileri en aza indirir ve daha eşit bir cilt tonu kazandırarak yaşlanma belirtileriyle savaşır.
Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Ne İşe Yarar?

LiftActiv Collagen Specialist gündüz kreminin cilde en önemli etkileri:

  • Kolajen kaybıyla bağlantılı tüm yaşlanma belirtilerini gidermeyi amaçlar
  • Kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır
  • Cilt tonunu eşitler
  • 48 saat nem sağlar
  • Hipoalerjeniktir
  • Anında nemlendirir ve aydınlık bir görünüm kazandırır.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist İçeriğinde Ne Var?

C Vitamini ve kolajen koruyucu biyopeptitler ile Liftactiv Collagen Specialist, cildinizi anında pürüzsüzleştiren yumuşak, kadifemsi bir dokuya sahiptir.

Ürün içeriğinde:

Peptit I ve Peptit II
Peptitler, spesifik cilt hücresi reseptörlerini hedefleyebilen kısa protein fragmanlarıdır ve böylece cildin kendi kolajen üretimini yoğunlaştırması ve zamanla koruması için biyolojik eylemi uyarır.
LiftActiv Collagen Specialist formülü iki peptit türü içermektedir:

  • Peptit Tip I :Kolajen liflerinin bozulmasına karşı savaştığı ve Kolajen Tip 3 ve 4’ü uyardığı bilinmektedir.
  • Peptit Tip II: Cildin doğal kolajen yapısının % 85’ini oluşturan Kolajen Tip 1’i uyardığı bilinmektedir .

C Vitamini: Güçlü antioksidan koruma sağlayarak, çevrede bulunan serbest radikalleri nötralize eder, cildin genel kalitesini ve görünümünü korumasına yardımcı olur.
Vichy Mineralli Termal Su: Cilt savunmasını güçlendirir.
Parfüm içermez, paraben içermez.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Nasıl Kullanılır?

Hem sabah hem de akşam, temiz ve kuru cilde ince bir tabaka halinde uygulayın, göz çevresi bölgesinden kaçının.

Liftactiv Collagen Specialist Kimler Kullanabilir?

30 yaş ve üzeri tüm cilt tipleri için uygundur.
Düzenli olarak kullanımda gün geçtikçe, yaşlanma belirtileri azalırken cildiniz canlanacak ve yenilenecektir.

Vichy markası ile ilgili diğer ürünlerdeki makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Popüler Makaleler

blank
Cilt Bakımı

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Night

Kırışıklıklardan korunmak için en iyi bahislerinizden biri, tedavi etmek yerine önlemektir. Yaşlanma karşıtı ürünleri cilt bakımınızda kullanmaya başlamak için küçük çizgiler görmeye başlayana kadar beklemeyin.

blank
Cilt Bakımı

Avene Hydrance Aqua Gel

Asya cilt bakımı yeniliklerinden ilham alan günlük nemlendirici, cildin doğal nemlendirici ve koruyucu bariyerini güçlendirerek cildi yoğun bir şekilde nemli, canlı ve pürüzsüz hale getirir.

Bu Makalelerde

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avene Gentle Exfoliating Jel
Cilt Bakımı

Avene Gentle Exfoliating Jel

Avene Gentle Exfoliating Jel Ölü cilt hücrelerini temizleyen ve cildinizi yumuşatan çift etkili peeling yüz peelingi. Yumuşak cildi ortaya çıkarmak için kimyasal ve mekanik eksfoliasyonu

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1
Saç Bakımı

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1

Curly Girl Metodu Nedir? Başlangıç Klavuzu -1 Dalgalı, kıvırcık veya hafif dalgalı saçlarınız var ve size güzel, sağlıklı ve daha belirgin bukleler verecek bir saç

Temiz Güzellik Nedir?
Genel

Temiz Güzellik Nedir?

TEMİZ GÜZELLİK NEDİR? Temiz güzellik (Clean Beauty), doğal güzellik, yeşil güzellik ve normdan sapan diğer tüm güzellik türleri ile yakından ilişkilidir. Ama özünde, temiz güzellik